Paríž, píše sa rok 2010. Vďaka narastajúcej kriminalite tu vláda povolila stavbu izolačných stien v najnebezpečnejších štvrtiach, a tak je mesto rozdelené na getá, v ktorých neplatia žiadne pravidlá ani žiadne zákony... K2 (Tony D'Amario) pracuje pre Tahu Bemamuda (Bibi Naceri), ktorý vládne Okrsku 13. Ten zase hľadá muža menom Leito (David Belle), pretože sa vplietol do cesty ich bande a prekazil im obchod s drogami za milión eur. Úlohou K2 je Leita nájsť a priviesť - podľa možností živého. Lenže mladíkovi sa podarí ujsť. Taha zúri... Vzápätí vydá rozkaz na unesenie Leitovej sestry Loly (Dany Verissimo), ktorá pracuje v obchodnom dome. Leito je však šikovnejší, nečakane navštívi Tahu, priloží mu zbraň k hlave a ponúkne mu život - ale iba v tom prípade, ak pustí jeho sestru a nechá ich oboch slobodne odísť. Leito ho zároveň použije ako rukojemníka. V nádeji, že spravodlivosť ešte nevymrela, ho odovzdá polícii aj s ukradnutým heroínom. Veliaci detektív však Leita zatkne a Tahu, na ktorého je vydaný zatykač, nechá voľne odísť nielen s tovarom, ale aj s vydesenou Lolou... Po pol roku je dôstojník špeciálnej policajnej jednotky Damien Tomaso (Cyril Raffaelli) poverený zvláštnou a nebezpečnou misiou - mocnému gangu v Okrsku 13 sa podarilo ukradnúť experimentálnu nukleárnu bombu a Damien má na jej nájdenie iba 24 hodín, pretože jej časový spínač bol nechtiac aktivovaný... Dôstojník sa preto postará o to, aby bol prepustený práve Leito, ktorý by ho mohol zaviesť k Tahovi - a tiež pomôcť mu zneškodniť bombu... (TV Markíza)

NGP

Je v tom vidět vládnoucí evropská ruka. Je to příjemný akční zážitek, který hned zaujme svým stylem. Také si cením toho, že si až do konce dokáže udržet napínavou atmosféru a divák se rozhodně nikdy během filmu nenudí. ()

Olík

Jestli tohle má být nová tvář akčního filmu, tak sem s ní! Nechme nenáročný příběh příběhem a nechme se zavalit adrenalinovou lavinou dynamické akce. Plukovníkům Matrixům, Johnům Rambům, Lucum Deverauxům a ostatním „postradatelným pistolníkům“ pomalu ale jistě zvoní umíráček – budoucnost akčního filmu vypadá nějak takhle. ()

Lyžař

Okrsek 13..tolik jsem o tomhle snímku slyšel a až moc jsem se na něj těšil. No a pak už jsem to nevydržel a pustil si ho. Většinou jsem byl opravdu v pozitivním slova smyslu překvapen, něco mě ale štvalo. Zdá se, jakoby některé části/sekvence byly natočeny jakoby postaru..Z fotek tady v galerii vše vypadá jakožto dokonalá věcička, film ale zdaleka tak dokonalý není. Možná by pomohl lepší scénárista..a možná taky ne..Hudba: ****; Herci: ***; Režie: ***; Scénář: *** ()

Rathalos

Vyborna akcna francuzska super pecka,pri ktorej urcite nehrozi,aby ste sa nudili,hlavna dvojica bola skvela,taktiez hudba i ako to bolo natocene,mne sa to moc lubilo,dvojka o trosku slabsia,ale aj tak fajn...:-) ()

Heavyman

Akční jízda s rychlím spádem, kde na nějaký vyšší poselství nezbyl čas a proč by taky měl, když všechno funguje a má to svojí úroveň. Jasná volba pro dokonalý relax mozkových závitů. ()

Folky

Scénář je průměrný (a závěrečný zvrat dost nefunkční), ale efektivní režie a soundtrack to táhnou nahoru. Příjemná akční jednohubka. ()

salamandrr

Pro obdivovatele parkuru je tohle parádní snímek a david belle předvádí vše co známe z internetových videía,ale jinak jde asi jen o klasicnou břečku navléklou do slušivého kabátku....což já jako obdivovatel parkuru žádám 8) ()

Márduk33

Naprosto skvělá akční podívaná, která má dynamickej spád. Výborně a svižně propracovaný akční scény, který ještě táhne vpřed naprosto skvělá muzika. Příběh taky povedenej. Takže co dodat, prostě mazec. ()

emdvojka

Okrsok 13 je jeden stých filmov kde Vám ani tak nezáleží na príbehu, skôr na akcii, ktorá nenechá vydýchnuť a ponúka v akčnom žánri zase niečo nové. A to je spleť tých najlepších akrobacii z absenciou trikov. doporučujem! ()

Skleni

Luc Besson znova odhadol čo by mohlo byť ako tak in a vsadil nato. A vsadil dobre. Parkour sa stal fenoménom a tento film taktiež. Netvrdím, že je to dobrý film. Ale stojí za pozretie. Ponúkne nevídanú akciu a najmä: PERFEKTNÚ/Ú AKCIU! A to stačí. Ale samozrejme len raz do roka. Či do dvoch, troch rokov. Ale stačí:). 69% ()

Gixian

Námět a scénář (a i některé dialogy) jsou vážně dětinské, ale vyjímečně mi to nevadí. Tenhle film totiž skvěle odsýpá, během své rozumně krátké stopáže ani chvíli nenudí, a to co oba sympaťáci v hlavních rolích předvádí, je prostě příjemné sledovat. Souboje jsou nadprůměrně povedené, a parkour je ještě lepší. Prostě fajn podívaná, která je sice pod povrchem přiblblá, ale nevystavuje svou hloupost zas tak moc na odiv, takže obsahem neurazí a ztvárněním chytne a nepustí. Tři a půl hvězdy. ()

Mashak

Tady je víc akce než v poslední Bondovce! Jako frantíci tohle umí, ale tímhle filmen přešli do dalšího levelu. I když je to už nějaký ten rok co film spatřil světlo světa, tak co do akčnosti si nezadá s těmi nejlepšími snímky dneška! Velké překvapení! ()

H.S.Thompson

Skvělý akční nářez. Na to, aby to člověk pochopil vůbec nepotřebuje mozek. Stačí se pohodlně usadit a užívat si skvělou la parkourovou podívanou. ()

Hanoda

Akční komedie, plná skvělých parkourových a akčních scén. Tyto scény hodně pomáhají né moc originálnímu ději. Konec, kdy se všichni spojí a zabrání demolici, celkovému požitku taky moc nepřidá. Ale jako fanda parkouru ve filmech dávám 70%. ()