Blízka budúcnosť, Detroit. Starosta mesta sa usiluje skoncovať s nebezpečnými getami, nazývanými Zakázaná zóna, ktoré má pod kontrolou vodca Tremaine. Strážca zákona Lino mu ide neúprosne po krku. Keď však Tremaine unesie Lolu, jeho bývalú priateľku, rozhodne sa do misie zapojiť policajta v utajení, Damiena. Tremaine sa vyhráža odpálením neutrónovej bomby, ak do 24 hodín nebudú splnené jeho požiadavky. Už nejde len o Lolu, ale o životy všetkých obyvateľov mesta. Obaja policajti sa zúfalo snažia lokalizovať bombu a vyslobodiť Lolu. Netušia však, že v najvyšších kruhoch nepovažujú skazu mesta za príliš veľký problém. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Zamotává se to, zamotává, až se to nakonec vymotá v něčem, co se dalo celkem očekávat. Je to ale většinu doby celkem dobrá jízda, kterou dokázal táhnout hlavně David Belle, který je vážně pohyblivý frajer. Paul Walker mu stačí, a stejně tak i RZA, který si už stačil vybudovat image drsných, chladných maníků. ()

Shakers

No čakal som viac. Tato americká verzia Okrsku 13 je síce slušne dynamická s dobrými hercami, choreografiou, ale to neznamená, že keď to vyzerá cool, tak to nemusí dávať zmysel. Je síce pekné, že film je venovaný Walkerovi, ale celý film ťahajú ku dnu scény, ktoré skratka musia byť za každú cenu cool. 55% - 3* ()

Chrustyn

Možná pokud bych neviděl "Okrsek 13" jehož "Doupě" remakuje, byl bych z filmu výrazně nadšenější, ale takhle, nemůžu jít výše. Akčňák slušný, ale Delamarre není dobrým režisérem (jedná se o debut, dříve byl pouze střihačem - také žádná sláva) a do snímku nepřináší nic, čím by se od původní verze odlišil a vše viděné, dokonce vypadá hůře. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Pokud měla být toto pocta Walkerovi, patrně se teď někde svíjí a metá kotrmelce v rakvi. Snímek je vskutku velice odlehčen od reality a jediným tahákem jsou propracované parkurové, bojové a jiné akční scény, kterých jsme si už ovšem užili v Okrsku 13, a který byl o dost lepší. Ani jsem nedokázal spočítat, kolikrát se mé oči obrátily v sloup při tupých dialozích a neskutečně dementních a nelogických černých dírách ve scénáři, jehož autorem je nejspíš parta opic z laboratoře pro testování kosmetiky. Neskutečně kůl hlášek je tu bezpočet a rádobyvtipné se je snaží počtem alespoň dohnat, ale nic naplat, toto je skutečně marnost nad marnost. Jediným hercem tu byl skutečně jen a jen Paul Walker, což je mu opravdu ke cti a jen díky tomu nedávám nižší hodnocení. Přirovnal bych to k průměrnému pornofilmu bez koitálních scén. Tedy o ničom. 30% ()

Kaka

Je to neuvěřitelně tupá věc a ještě zvláštnější je, že Besson remakuje svůj 10 let starý produkt "Made in France". Je to úplně to samé, jen vedlejší role se prohodily a akce je o něco dynamičtější a více "eye candy dubstep". Bodejť by také ne, když americké publikum je trochu jiné, než to francouzské. Ono nastříhané je to cool, ozvučené rovněž a drajv to má neskutečný. Jen se u toho nesmí vůbec přemýšlet - čemuž díky bohu napomáhá relativně krátká délka. Občas sebeparodické, občas fajn přímočarý výplach, kde chybí na můj vkus krev - zřejmě kvůli přístupnosti, což vidím jako fatální nedostatek. Walker je tam sympatický a rozloučil se jakž takž důstojně. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Montrealu v Kanadě a v Detroitu v USA. (willy1)
  • Symbol tygra, který je na Linových (David Belle) dveřích, se objevuje i na ruské raketě a také jako tetování na Linově ruce. (Oxymoron5)
  • Vo filme sa spomína, že otec postavy, ktorú stvárnil vo filme Paul Walker, tragicky zahynul. Zhodou náhod tragicky zahynul aj herec Paul Walker v reálnom živote. (andykanadan)