Aladin, bežný chlapec z ulice, sa spojí s bystrou a sebavedomou princeznou Jazmínou, aby stáli proti zlému černokňažníkovi Jafarovi a prekazili jeho plány na ovládnutie kráľovstva. Počas ich misie sa Aladin naučí veriť v sám seba s pomocou smiešneho Džina, ktorý vie meniť podoby a ktorého tri želania môžu všetko zmeniť. (Disney+)

blondboss

Toto je absolútna animovaná Disney klasika, ktorá sa vo svojej dobe jednoznačne zaradila medzi nadčasové snímky, či už spracovaním, či už vizualizáciou alebo nádherným pretavením rozprávky na filmové plátno. Nádherná titulná pieseň to celé len zaklincuje a aj keď sa tu objavilo zopár infantilných scén, Aladin je právom jednou z najlepších rozprávok od štúdia Disney. A práve táto verzia ho zosobnila asi najkrajšie. 80 % ()

HennessyVSOP

Velmi kvalitní disneyovka z atraktivního prostředí, s velmi pěknou hudbou, milým humorem a nápaditými postavami. Princezna Jasmína je navíc nejhezčí z disneyho ženských postav. 100% ()

Bornd

Nejlepši disniovka s perfektní hudbou, příběhem a scénářem. A taky skvělé animace. Prostě jeden z nejzábavnějších a nejlepších animáků. ()

unclejack

Exotické , zábavné , poučné , skvelá animácia. Aladin sa ako hrdina osvedčil , film určite patrí do hornej kategórie animákov z štúdia Disney. ()

sibskyn

Aladeen MotherFucker! Tak co Aladin neštartuje neštartuje? ok ok, to jsou první dvě veci co mě bleskou hlavou, když se řekne Aladdin. Jafar je tady MotherFucker. Sultán jen už starý senilní děda, Džin se praštěný do hlavy a princezna.... Wau ta je sexy, tak to jsem nečekal, že to řeknu, asi bych měl začít sledovat hentay. ()

Izmo123

Tohle je můj nejoblíbenější kreslený film od Disney který kdy Disney udělal, hlavně kvůli úžasné hudbě tak i písní které jsou chytlavé a písně si budete přesto pamatovat i když ten film skončí, možná se mi tenhle film líbil i taky kvůli postavám a to hlavně kvůli Džinovi který je tady velice vtipný jako Mushu u filmu Legenda o Mulan a taky kvůli zajímavého prostředí který je u tohohle filmu dobře uděláno, hodně lidí má rádo Herkules nebo Tarzan ale já mám radši Aladina, jinak hodnotím: Animace 10/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Písně 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

DöN

Zaujimave ze kazda zaporna postava (okrem papagaja) mala neamericky prizvuk... Okrem toho cakal som viac, nie len od filmu, ale aj od Robina. ()

le poulet

MIluju disneyovky a tuhle mám ráda obzvlášť, páč tu není žádná růžová princezna s blonďatejma vláskama. Abu je prostě nepřekonatelná..nepřekonatelný a co se modrého džina týče, tak asi tak. Líbí se mi taky ta orientální hudba a jednoduché texty písniček - mám co zpívat bratrovi pořed spaním! ()

lapatata

Krásný, vtipný a celkově velmi vydařený muzikál, který je na absolutní špičce celovečerních animovaných Disney filmů. Papoušek a opičák nemají chybu. ()

czjezisek

První film na kterém jsem byl jako malej kluk v kině - a tehdy naprosto úžasný zážitek - a i po tolika letech se jedná o skvělý snímek. ()

Dočká se Aladin pokračování?

Dočká se Aladin pokračování?

15.08.2019

Po obřím úspěchu hraného Aladina od režiséra Guye Ritchieho (Král Artuš – Legenda o meči) není divu, že studio Disney aktuálně zvažuje pokračování. Snímek několik dní nazpátek překročil miliardu… (viac)