Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

Chladek

Zřejmě v tom vidím o hodně víc, než kritika a široká společnost. S. Levy měl skvělý nápad, rozvinutou představivost, a jak to dopadlo na plátně není jeho chyba. Což ovšem neznamená mínus pro herce. S. Martin je pan herec, který ač v nějakých hollywoodských trhácích nehraje, dokáže se šarmem jemu vlastním zahrát cokoliv. Náročné role Inspektora Cluseaua se zhostil dokonale a jeho představení se mi moc líbilo. Stejně tak J. Reno. Jejich taneční představení stálo za to. Nebyl to zase takový propadák, jak všude čtu. ()

Lewaso

Steve Martin nemá psí oči Petera Sellerse a nemůže tudíž být ten správný Clouseau, i když se ani nesnaží být svůj stevemartinovský komik. Nevěřím mu ani ty přebrepty. Dávám *. ()

Gryphon

Prekvapilo ma celkovo nízke hodnotenie filmu (49%) pár krát som sa zasmial aj nahlas a to sa mi stáva len zriedka (napr. počas všetkých 10 sérií priateľov by som to mohol zrátať na prstoch dvoch rúk). ()

rawboy

Jde o jeden z nejhorších pokusů vzkřísit legendární filmovou postavu jaký jsem kdy viděl. Skoro bych to kvalifikoval jako trestný čin a konkrétně znásilnění. Mrhání peněz a talentu herců jako je Jean Reno. ()

Anu.a

Knižní předlohu neznám a nemůžu popřít, že bych se občas nezasmála. Uznávám ale, že kdybych znala předlohu, mohlo by mé hodnocení slabší. ()

Thovt

zapnul jsem to, nečekaje nic dobrýho, a ejhle! scénka s prstem skřípnutým do dveří, jakožto i pár dalších, mi svou podobností s Bláznivou střelou rozsvítily jiskřičky v očích. postupem času se ale ukázalo, že to byl slabej záblesk vtipnosti a nakonec se mi tuhle trapárnu nepodařilo dokoukat do konce. abych se podíval na dvojku, to už by musela bejt sakra sázka! ((-; ()

infernet

Nemůžu si pomoct, ale scénu s vyslovováním slova hamburger, považuju jako jednu z nejtrapnějších v dějinách komediálních filmů. Víc asi nemám, co bych k tomuhle filmu napsal. Snad jen, že jsem byl součástí komparzu na Teplickém fotbalovém stadionu, ale ať jsem koukal, jak jsem koukal, nikde jsem se tam nenašel. :-) ()

Lula.cz

Neznat původní filmy, tak by tenhle mohl mít víc. Ale já jsem fanynka Panterů s Peterem Sellersem a tohle jim nesahá ani po kotníky. Některé vtípky mi přijdou až moc nucené a že za každou cenu musí Clouseau říct nějakou děsně srandovní věc, která je ve finále naprostá krávovina. Ale nemůžu říct, že bych se až tak nudila, jen to opravdu nelze srovnávat s původními Pantery. ()

Lurtz37

Pokud je někdo zcela nepolíben původními pantery? Možná... V originálním znění? Možná aspoň o trošičku víc... Ovšem pro mě nehorázná trapárna, pardon. Kdyby se to alespoň nejmenovalo Růžový panter, takhle si to o tu kritiku vyložené říká. ()

Meow86

Velmi impozantní parodie na klasiku s Peterem Sellersem, ale myslím, že v tomto případě o to i jde. V původním znění mluví Steve Martin anglicky s drsným francouzským přízvukem, kdežto v českém dabingu jde spíš o vtipné slovní hříčky (př. koulochtivá a delikvátní situace), které mají pobavit. Už po několikáté je mi dokázáno, že Češi jsou v dabingu mistři. Oddechová bláznivá komedie, kde je Jean Reno konečně sám sebou. "Ujišťuji vás, že toho zločince zaženu do rohu jako... jako... jako... jako něco, co zaženete do rohu!" ()

Hezonja7

U takové filmu se to nesmí hrotit, je to takový ten film když nevíte na co koukat, když příjdete unaveni ze školy/z práce. Taková v poho komedie. 50% ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)