Vojna svetov

• Česko Válka světů (viac)
USA, 2005, 116 min

Scenárista David Koepp sa inšpiroval slávnym románom H. G Wellsa, ktorého témou je invázia Marťanov na planétu Zem. Jeho príbeh však presunul z konca 19. storočia do horúcej súčasnosti. Robotníka Raya Ferriera (Tom Cruise) trápia problémy v rodine, ktorej členovia si prestávajú rozumieť. Ray sa stane svedkom zvláštnej udalosti, ktorá navždy zmení životy ich všetkých. Akýsi ohromný vojnový stroj na troch nohách sa vynorí z hĺbky zeme a skôr, ako ktokoľvek stihne zareagovať, začne spaľovať všetko vo svojom dosahu. Normálny deň sa náhle zmení na najhroznejší zážitok ich života... (TV Markíza)

Aichel

Dokoukáno z donucení. Za tu extrémní nudu bez příběhu změněno ze tří hvězd nakonec na dvě. Ale možná je to tím, že mě ufounský kosmosra.ky nikdy nebavily. ()

ambrobene

Nebyť toho duchovne hodnotného konca, tak dávam odpad. Totálna sračka. Ja ako milovník starých dobrých katastrofických filmov som očakával americkú armádu plnú tankov, stíhačiek a atomových hlavíc. Toto všetko malo byť popretkávané duchaplnými (aj keď nepravdepodobnými) prejavmi tradičného herca, stvárňujucého amerického prezidenta. Malo to tam byť "krev a kulky". Ale toto? Čo to akože malo znamenať? A prvú hodinu a 20 minút je škoda pozerať, lebo mi to pripomína nejakú sračkovú "drámu" na STV1 ()

ojo323

Můj oblíbený film cením si ho na 5 hvězdiček za herecké výkony především Dakoty Fanningové.Co se týče filmu skvělá sci-fi podívaná inu co jiného čekat od Stevena Spielberga. ()

ja003

Film jsem měl v zásadě vyspoilovaný ze Scary movie (které bylo podstatně zábavnější), ale spíš mi tam vadily postavy. Uječená holčička, natvrdlý teenager a Cruise...toho prostě nemám rád. Celkově tedy zklamání. ()

onden85

Hvězda za výpravu a hvězda za Spielberga (ze sentimentu). Ale byla to kravina. Budu tu za vola, ale jak to parodovali ve Scary movie mě bavilo 1000x víc! ()

Cornello

Asi jsem se díval na jiný film než ostatní ale nerozumím 3,4 a už vůbec ne 5 hvězdám. První půlhodina ušla na 3 hvězdy, část s trajektem lepší 3 ale konec...proboha odpad.. Mam to za sebou... asi jedno z největších zklamání obzvlášť od Spielberga ()

Mountain

Názorná ukázka toho, jak dokáže neuvěřitelně debilní a rychlý konec dokonale zničit to, co má od začátku našlápnuto k velmi dobré sci-fi podívané! Bohužel jsem to zrovna od mistra Spielberga opravdu nečekala a nezachrání to ani skvělé triky, dobrý nápad a vynikající Tom Cruise. ()

Rathe

Komu se tento vynikající kousek od Spielberga nelíbí, tak se podívejte na Invazi světů od Davida Michaela Latta a ještě budete vděční, že jste měli možnost toto vidět! ()

Mateskimos

I mistr tesař se někdy utne.V tomto případě tak moc,že si usekl rovnou hlavu. Jakoby se zasekl někde hodně dávno, zřejmě v období jury. Mimozemské lodě seroucí krev na budovy, pičoidní vysavače zkoumající vaše sklepy a hubené,nemocné postavičky. K tomu přidejme příběh muže-kokota, nevycházejícího se svými dětmi, avšak s umem halové jeřábnice,dále pak mizerné výkony všech zúčastněných, frigidní režii, HIV pozitivní kameru a výsledkem je toto lejno. Téměř nekoukatelné.A jen kvůli tomu, že to měl pod taktovkou Spielberg, neznamená, že bychom se z toho měli všichni posrat a pět na to ódy. Prostě to nevyšlo a basta! ()

GrooteLulu

Pro mě THE BEST.... pamatuji si, že jsem se na to díval i třikrát po sobě během jednoho odpoledne :D Pak přišlo období, kdy mě to spíš štvalo (uječenost a Robbieho militantní nadšení), ale tohle je pro mě navždy manuál, jak mám uchránit své děti(v budoucnu) proti případným vetřelcům z vesmíru...jo a taky, když mám rýmu, nebo jsem nemocnej, musím si pustit aspoň závěrečný prolog, abych věděl, že je to vlastně dobře :D ()

Duffman 97

Naprosto špičkový katastrofický sci-fi thriller.Vizuální efekty jsou výborné a oproti původní verzi je tato mnohem temnější a výpravnější.Herecké výkony Toma Cruise i dětí jsou výborné už ze začátku ale bezchybné se stanou po útoku vetřelců.Musím pochválit i atmosféru která se z rodinného dusna(vztah otec-syn) změní na depresivní bezmoc.Film také příjemě střídá klidné pasáže s těmi akčními.100%. ()

SHERLOCK5443

wau wau wau...nemám čo povedať naozaj...od réžie po hudbu po kameru...to nemalo chybu...ale kamera tam bola fakt neskutočná...a tá hudba...časom mi začala pripomínať Harryho Pottera 3 tak som si povedal "hmm, nerobil do toho hudbu John Williams a kupodivu...robil...atmosféra filmu bola strašne skvelá...na to aký to bol veľký film mi to prišlo komorné...dáva to zmysel? Tom Cruise (Ray) to dal ako Pán herec...ale musím aj vyzdvihnúť Dakotu Fanning (Rachel) ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)