Kľúč

• Česko Klíč (viac)

Mladá ošetrovateľka Caroline Ellisová (Kate Hudsonová) dostane od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru Violet a Bena Devereauxovcov (Gena Rowlandsová, John Hurt), ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, zdanlivo obyčajný univerzálny kľúč. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, ak ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté... (TV JOJ)

Lethaldose

Celou dobu se film nesl v klidném, pomalejším tempu. Problém nižšího hodnocení bude možná ten, že za celou dobu mě z něj zamrazilo snad jen jednou. Z mého pohledu to lehce připomínalo nedotaženou Kingovku, kdy se pomalu tvořila atmosféra a na konci to všechno dalo relativně (až na pár nejasností s odstupem času) smysl i s mírným překvapením. Jenže to je tak asi všechno. I tak, po dlouhé době příjemný horor bez zbyčného vyvražďování teenagerů a na svůj žánr s relativně zajímavým soundtrackem. *** ()

Timy68

Čekala jsem, co to bude za mega bomba setsakramentskej horor, ze kterýho budu mít tejden strach otevřít dveře. Vyklubala se z toho pomalu komedie s nepochopitelným koncem. Atmošku hororu to sice mělo, sem tam to bylo napínavý jako trenky, ale to je tak všechno. Škoda, mohlo to vyvždímat víc ze scénáře. 30% ()

klaranapoli

Klasickej průměrnej horůrek. I když ho dávali v TV pozdě v noci, u tohohle jsem vyjímečně vydržela až do konce, páč to bylo i docela zajímavé, což mě velmi mile překvapilo. Očekávala jsem blbost a on se z toho vykloubil docela pěknej film ()

Drussus

Dobře udělaný film s dobrým nápadem. Sice to nebylo moc lekavé, ale je dobré, že je to téměř bez kapky krve a hlavně oceňuju dobrý nápad tvůrců. Film má docela dobrý spád a konec je ve smyslu kvality dobrý. Doporučuju. ()

hronikpetr

Velmi originální horor..Žádné lekačky zde nehledejte..Je tady sice pár momentů u kterých by jste se mohli leknout v podobě hřmění,nebo bouchání na dveře, ale žádná duchařina jako taková to není..Musím ale uznat že konec jsem vážně nečekal a jsem za to rád..Zajímavý a napínavý tak bych shrnul tento horor..Rozhodně stojí za shlédnutí ..:) ()

JJaannee

Žádná přehnaná lekačka, což je někdy i pro děj lepší, ale spíš zajímavý příběh od začátku do konce.. a ten konec je rozhodně překvapivý..už jen kvůli ostatním komentářům jsem to hltala se zatajeným dechem..čáry, máry a je vše vysvětleno.. ()

Sashmen13

No, nevím jestli bych považoval story děsuplný ale rozhodně je to zajímavý, závěr je good i když pokud by někdo fakt hodně chtěl, dá se předvídat. Americký jih mám ovšem rád takže gute. ()

flyer.nick

Atmosféricky a řemeslně daleko lepší než většina podobných hororů. Dokonce to má i pár zajímavých zvratů. Jen je to chvílemi trošku nelogické. Ale jinak docela fajn film, který je míň předvídatelný než se zprvu zdá. ()

Breaker

Není to horror s jemu klasickými prvky horroru, ostatně místy je to spíše thriller, ale rozhodně to nepatří do béčkové skupiny filmů. Ano, herci hrají průměrně, ale není to žádný remake, je to nový film, nový nápad, dobrá režie i kamera, a to vše se prosadilo. Závěr je naprosto bezchybný a kvalitou přesahuje zbytek filmu. ()

CrazyWolf

Poměrně originální horror. Líbila se mi myšlenka, nádherné vyvrcholení děje, herecké výkony... ale stejně mi tam něco nesedí, a víc jak tři hvězdičky tomu prostě nedám. Snad by se tam hodil trošku rychlejší průběh děje, nebo trošku víc temnější atmosféra... Takhle jsou to jen lepší tři hvězdičky. ()