Kletba

• USA Spell

Úspěšný právník žijící ve velkoměstě se jednoho dne doslechne o smrti svého otce, se kterým neměl nejlepší vztahy. I přesto se však rozhodne navštívit své rodné místo a s otcem se naposledy a pořádně rozloučit. Aby se nenudil, na cestu si pozve i svoji čtyřčlennou rodinu. Letadlo však při bouři havaruje a hlavní postava se po probuzení nestačí divit... (Eliott)

*CARNIFEX*

Po dlhšej odmlke voodoo tematika, a tak trošku zamrzí, že napriek tomu, že samotný snímok nenudí, je podaný, takpovediac odfláknutou formou. Je to vizuálne pútavé, no tá “zábavnosť”, ktorú od toho všetci očakávajú, i keď sa miestami dostaví, je jej pomenej, pričom sa tvorcovia spoliehajú len na pár okamihov, a to už dnes málokto docení. Priemer .. ()

EvilPhoEniX

Sledovatelný horor na téma Voodoo/Černá Magie. Muž s rodinou havaruje v Apalčském pohoří a probouzí se v posteli podivné komunity praktizující rituály s černou magií. Pěkně natočené, poměrně napínavé a hlavní hrdina je sympaťák, kterému se dá fandit. Škoda, že po stránce Gore film toho nenabídne tolik, kolik by si daná látka žádala, ale rozhodně film stojí za pozornost už jen kvůli né příliš časté tématice. Rozhodně lepší žánrový počin než podobně laděné Death of Me. Plusy: Sympatický hrdina i slušní záporáci. Černá magie, voodoo hrátky, rituály. Slušná kamera i fajn tempo. Mínusy: Nedostatek gore. Byť film neurazí, tak vyloženě ničím nestrhne. 6/10. ()

Arsenal83

Čierna dráma, viac dráma než horor, kde na jednej strane je plantážnik, ktorý vie pilotovať lietadlo, a na strane druhej je celý manšaft zberačov bavlny, ktorí však ovládajú voodoo. Ide o zaujímavý boj, v ktorom až do konca netušíme, kto zvíťazí, a niektorí sa oprávnene môžu opýtať: prečo vlastne títo ľudia bojujú proti sebe, keď len nedávno pri demonštráciách spoločne rabovali obchody? ()

Cappuccino

Keby sa tvorcovia viac venovali voodoo téme, vyhli sa predvídateľným klišé a neodflákli veľmi urýchlené zakončenie, mohlo to byť aj za štyri hviezdy. Film je vo svojej podstate jednoduchý, neponúka žiadne zaujímavé interpretácie, ale obsahuje viacero príjemne odporných scén (klinec v nohe, vyvracanie polievky, voodoo praktiky v stodole). Mohlo ich byť aj viac, priestor na to bol. ()

Morholt

Muž se svou rodinou po cestě na otcův pohřeb havaruje s malým osobním letadlem a když se probere, ocitá se ve spárech zdánlivě starostlivé rodiny, která má ovšem velice blízko k voodoo. Sice se jedná o čistě černošskou záležitost, ale není to nic angažovaného, takže potud v pořádku. Něco do sebe měly i panenky, které se dost lišily od toho, na co jsme v podobně laděných filmech zvyklí a Tonderai nabídl i pár zajímavých momentů a u mě jednoznačně vede oční rituál. Naopak mi chybělo trochu víc gore a hřebík v noze to fakt nevytrhl, chybělo mi napětí a co mi lezlo na nervy zejména, byl hlasový projev záporáků. Vadila mi jak dikce, tak zabarvení. Naopak Hardwick v hlavní roli sice nebyl žádnou výhrou, ale dalo se mu v pohodě fandit. Celkově mi to vychází na průměr. 50% ()

• Ve filmu se udává, že panenka Boogity je kopie dané osoby a na její vytvoření je potřeba pár věcí z osoby, na kterou se váže. Na konci tedy nemohl mít Marq plnou bednu Boogity na všechny stoupence kultu. (Ace.A.T.L.)