Taxikár Matěj (Filip Tomsa) spokojne žije s novomanželkou Luciou (Lenka Zahradnická) v hlavnom meste. Pár je veľmi zamilovaný a pokúša sa o bábätko. Lucie má o Matěja strach, pretože v Prahe vyčíňa sériový vrah taxikárov, ktorého sa polícii nedarí dopadnúť. Jej obavy sú oprávnené, pretože už čoskoro vrah (Dušan Sitek) skutočne nastúpi do Matějovho taxíka a usadí sa na jeho zadnom sedadle... Príbeh sa inšpiroval skutočnými udalosťami z roku 2014, keď sériový vrah pripravil o život troch českých taxikárov. Polícia oficiálne pripisuje vraždy jedinému páchateľovi, ktorý je však verejnosti stále neznámy. Tragédia sa stala impulzom na nakrútenie filmu, ktorý rýchlo diváka vtiahne do deja a nechá ho prežívať všetky pocity - strach, odvahu i nádej. Odkryje nielen možný dôvod, prečo páchateľ vraždil, ale ponúka tiež príbeh Matěja a Lucie, mladého manželského páru, ktorý sa nevzdáva ani vo chvíli, keď už prakticky nemá žiadnu budúcnosť. (TV JOJ)

kluzo

Tak když pominu fakt, že tenhle film nemá se skutečností společné téměř vůbec nic a budu se na něj dívat jen jako na film, tak nemůžu nevidět námětovou více než podobnost s filmem mých pubescentních VHS let Stopař https://www.csfd.cz/film/13180-stopar/komentare/, který tady má mnohem lepší hodnocení než tenhle film. Když bych zůstal u příměru se Stopařem, tak bych řekl, že Dušan Sitek se zhostil role usurpátora snad i lépe než Rutger Hauer ve Stopaři a myslím, že to je hlavně jeho zásluha, že druhá polovina filmu je něco, co jsem v českém filmu snad ještě neviděl. Seděl jsem u TV a všiml jsem si, že celou druhou půlku jsem měl sevřené břicho a v mozku mi probíhal boj mezi nenávistí k únosci a touhou pomoci taxikářovi. Mimochodem Filip Tomsa to podle mne nezahrál také vůbec špatně, jen asi snad díky malinko necitlivému střihu (režii?) byly ty přechody ze strachu a horečného přemýšlení jak se zachránit do strnulého vytřeštění takové možná trošku moc skokové. Ale to jen kdybych musel něco zkritizovat. Hvězdička dolů za 1. půlku, která byla taková prostě nezáživná. ()

RoneXxXD

V rámci české kinematografie to není vůbec zlé...je sice zřejmé že dotyčný lidé co na tom dělali moc zkušeností s filmem neměli (a přiznávají to),ale odvedli lepší práci s atmosférou než-li rádoby ostřílení kolegové. Nebylo to zlé. ()

Kingjiri

Scény z taxíku po přistoupení "posledního" zákazníka se mi hodně líbily, ale ty úvodní bych o něco zkrátil. Dokonce bych si dokázal představit, že by se téměř celej film odehrával s vrahem v taxíku, protože kdyby se ještě zapracovalo na dialozích, mohla se rozehrát hodně zajímavá psychologicko-thrillerová podivaná. Taky bych neklad takovej důraz na Matějovu přítelkyni, jelikož její dějová linka mě spíš otravovala a částečně by se tim vyřešil problém, že na scénách mimo taxík bylo mnohdy co zlepšovat. Zkrátka se občas projevilo, že se jedná o debut. Nicméně musim ocenit odvahu, že se Dan Pánek hned na první dobrou vrhnul do thrilleru, což je v český kinematografii dost vzácnej žánr. Třetí hvězda za odvahu, víc napínavejch než trapnejch momentů a dobrej casting. ()

tranquill

"Dneska lidi neberou nic a nikoho vážně..." Tento thriller nebyl špatně natočený, ale to, že sklouzl k totálnímu melodramatu, mu rozhodně ublížilo. ()

tlesk

Taxi 121 je velmi povedeným snímkem, který hlavně v druhé půli rozehrává skvěle zahrané i napsané drama, v němž na sebe pozornost strhnou v plné míře Filip Tomsa a Dušan Sitek v rolích perfektně kontrastujících postav, které i přes svou rozdílnost vlastně tolik odlišné nejsou. Filmu poněkud kazí výsledný dojem kostrbatá scéna s Romanem Vojtkem, která působí poněkud nuceně, spíš jako lákadlo pro diváky a celkově nepříliš přesvědčivě, jakož pak i jedna konkrétní scéna v samém závěru, která tak trochu ničí definitivnost taxikářova osudu. Mnohem víc než o drsný thriller se pak v konečném důsledku jedná o velmi osobní drama s uvěřitelnými postavami, které rozhodně, ač by se to mohlo leckomu na první pohled zdát, na původních a avizovaných událostech neparazituje. Vypráví vlastní, silný příběh, který si pouze bere inspiraci a dostatečně by dokázal obstát i sám o sobě, bez tragického podkresu v podobě nálepky „inspirované skutečnými událostmi.“ Za závěrečné vypíchnutí ještě také stojí zdařilá práce s kamerou a soundtrack… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/09/recenze-taxi-121-2016-smrt-pohledem-taxikare/ ()

ForGump

Obrovská škoda. Tady ten potenciál leží, ale nikdo ho jaksi nesebral. Dlouho už mi to nebylo u nějakého českého filmu tak líto. Jenom by to chtělo lepší herce (hlavní pár je kurevská mimóza) a především lepší schopnosti scenáristy, protože to plkání a pseudofilosofování se v celém filmu nedá ani poslouchat. Škoda, opravdu náznaky tam jsou, včetně originálně vystaveného, ale bídně provedeného závěru. 20% ()

Shitonit

Čekám čekám, že to Matěj nějak zachrání, a čekám marně, celou dobu se o něj třesu strachy, vcuclo mě to do děje že jsem zadkem štípal vořechy, marně jsem prosil ať už přestanou ty vodbočky a věnuje se to nějaký akci. No a akce v tom moc není, napětí fakt dost, Matěj se s tou přiblblou krávou už nesetká, a mě asi rovnou vyškrtněte ze seznamu adeptů na taxikaření. ()

ostravak30

No...trochu jsem váhal mezi trojkou a čtyřkou - osobně bych dal tři a půl, ale nakonec takto. Film byl ve své době aktuální, což se dá ocenit. Na druhé straně vlastně není podle skutečné události, neboť pachatel byl chycen, byl podstatně mladší než filmový vrah a i jeho motiv byl mnohem jasnější a jednodušší. Celý příběh je spíše postaven na vztahu dvou mladých v pozadí právě těchto událostí. Ani se mi povětšinou nezdálo, že by vraždy taxikářů hrály v příběhu hlavní roli. Tu pochopitelně přebírají až v momentě, kdy vrah usedá do taxíku F. Tomsy. A to je právě další z problémů snímku. Filip Tomsa zatím neměl k dispozici roli, ve které by mě přesvědčil o svých hereckých kvalitách. Tahle není výjimka. Snaha mu přitom upřít nelze. Celkově slabší herecké výkony a hudba ubírají filmu na hodnocení. Pouze scénář je spíše světlým bodem. Je to zajímavý film a závěr ten strach na diváka skutečně přenese, což oceňuji. Je to hodně reálné, hodně živé a vtáhne vás to svým pojetím, kdy si divák uvědomí, jak blízko je podobným věcem i on. To je naopak jedno z plus filmu. Také jsem rád, že snímek nekončí klasickým šťastným americkým koncem. Jedná se rozhodně o zajímavý, napínavý thriller, který ale díky několika věcem mírně ztrácí. ()

Cortesz

Na české poměry slušný thriller, chcete-li. Tomsa nijak nezáří, jako obvykle, ale role mu sedla. Sitek se svým démonickým hlasem táhne více méně celý film. Flashbacků bylo až moc a byly matoucí a zbytečné. Kombinace hudby a hlasů absolutně nevyvážená, chvílemi jsem pořádně nerozuměl, co říká. Škoda konce, který je opět WTF, ale budiž, buďme rádi aspoň za něco, co se dá, neřekl bych srovnávat se zahraničním zbožím, ale snaha se cení. Závěrem za mne spokojenost, je to spíše mezi 3 - 4 hvězdami. ()

MartinTerran

Podle mého promarněný potenciál. Zajímavá myšlenka/námět, ale zpracování pokulhává. Nevím jestli střih je nějaký artový prvek, čí měl střihač nějaký záchvat a vystřihl i co neměl a v postprodukci na to nepřišli. Jestli to první tak jsem to nepobral, ale nic to nemění na tom že film, hlavně poslední půlhoďka nedává naprosto smysl. Ty flashbacky zde byli dle mého naprosto zbytečné. Herecké výkony byli v pořádku. Hodnocení: 35/100. ()

nula87

Na debut rozhodně ne špatné. Film celou dobu udrží pozornost, je vcelku dobře vystavěný a napínavý - a to není málo. 60% ()

inuisibilis

Jako boží 😍 zde jde vidět že česká kinematografie dokáže udržet krok i s podobným filmy z USA. Jediná výtka jsou dialogy první čtvrtiny či poloviny filmu. Jinak film bezchybný a já zcela spokojený! ()

Prubner

Kdyby si Pánek odpustil úvodní půlhodinu, plnou zbytečných scén se zbytečnými postavami zákazníků, a amatérsky realizované scény s manželkou (takhle špatně jsem Lucii Zahradnickou hrát ještě neviděl, navíc jí to tu vůbec nesluší), a kdyby nechal jen tu zbývající hodinu s hlavním hrdinou a vrahem, mohl to být slušný film. Ta první půlhodina film sráží dolů. Ale asi tím chtěl Pánek natáhnout film na celovečerní metráž. Pánek má talent na režírování thrillerů, ale už ne manželských dramat a hlavně ne na psaní scénářů. ()

ynnel

Vždy když si pustím film, očekávám kdoví jaký to nebude, ale od tohoto filmu jsem očekávala jen další nudnou českou kriminálku, takovou jaké ráda vysílá tv Nova. Ale film mě zajímal, protože je inspirovaný skutečnými událostmi, které tu celkem nedávno hýbaly médii a tak jsem to zkusila...a hrozně mě překvapil... krásný příběh, krásní herci, emoce... Je to jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem kdy viděla a jeden z mála filmů, u kterých jsem brečela. Tvůrci mají můj obdiv. ()

honzic

Pro mne příjemné překvapení. Film je spíše psychologické drama než thriller, bát se u něj nebudete, neb je vše předem jasné. Nicméně potěší docela podmanivá hudba Karla Antonína a zajímavé dialogy. Méně už pak herecké výkony, které jsou pouze průměrné a nijak nevybočují z dnešního standardu. Pánek tento film natočil ještě v době, kdy pachatel známý nebyl a tak postava pachatele neodpovídá odsouzenému. To však nic neubírá na zajímavém zpracování. Hodnocení: 70 % ()

Alden_Larson

Jako thriller to je rozhodně velmi dobré. Takovou spoustu napětí ve filmu, který se z tak 90% procent odehrává v autě, jsem opravdu nečekal. Na druhou stranu mi ale přijde, že je film trochu emočně manipulativní tím jak neustále zmiňuje protagonistův vztah s jeho ženou. Taky mi přijde, že některé části filmu jsou trochu zbytečné a taky tam je pár skoků v ději, které mě trochu dezorientovaly. Konec filmu mi taky nedává moc smysl. Vraťme se ale ještě k tomu napětí. Spousta něho je díky tomu, že film nemá tolik hudby, což se rozhodně hodí. Právě bych řekl, že takovýhle film by hudbu nemusel mít vůbec, byl by díky tomu ještě napínavější, obzvlášť poslední velká scéna by bez hudby byla podle mě mnohem lepší. Když máte totiž scénu, kde dva lidi sedí v autě, jeden z nichž má na druhého namířenou pistoli, tak jediné co stačí pro vytvoření napětí a atmosféry je zvuk auta a dialog postav. A dilaogy jsou moc dobré, jsou trochu Tarantinovské, ale dobře se poslouchají. I herecké výkony jsou celkem slušné. 5/10 ()