Taxikár Matěj (Filip Tomsa) spokojne žije s novomanželkou Luciou (Lenka Zahradnická) v hlavnom meste. Pár je veľmi zamilovaný a pokúša sa o bábätko. Lucie má o Matěja strach, pretože v Prahe vyčíňa sériový vrah taxikárov, ktorého sa polícii nedarí dopadnúť. Jej obavy sú oprávnené, pretože už čoskoro vrah (Dušan Sitek) skutočne nastúpi do Matějovho taxíka a usadí sa na jeho zadnom sedadle... Príbeh sa inšpiroval skutočnými udalosťami z roku 2014, keď sériový vrah pripravil o život troch českých taxikárov. Polícia oficiálne pripisuje vraždy jedinému páchateľovi, ktorý je však verejnosti stále neznámy. Tragédia sa stala impulzom na nakrútenie filmu, ktorý rýchlo diváka vtiahne do deja a nechá ho prežívať všetky pocity - strach, odvahu i nádej. Odkryje nielen možný dôvod, prečo páchateľ vraždil, ale ponúka tiež príbeh Matěja a Lucie, mladého manželského páru, ktorý sa nevzdáva ani vo chvíli, keď už prakticky nemá žiadnu budúcnosť. (TV JOJ)

Big Bear

Dobře Pánek ! Tohle bylo veliké překvapení. U Tomsy jsem měl bohužel smůlu na filmy a zafixoval jsem si ho tak nějak jako neherce, ale tady to dal velmi solidně. Parádní byl i Sitek. Ti ostatní jen přicmrdávali nebo hráli vyloženě šíleně (dispečer taxi). Dnes už se kdo byl vrah taxikářů z Uhříněvsi ví, v době kdy šel film do promítání byl pachatel neznámý a tím více asi film tehdy působil. Svoji sílu má i dnes. První polovina projížděk Prahou s různými pasažéry je jen ochutnávkou různorodosti klientely, kterou dročkáři vozí. Od ožralů, podvodníků, atraktivních dam, bohatých obchodníků po zákazníky drzé, neurvalé a někdy i nebezpečné. Nikdy nevíte kdo vám vleze do auta. Nikdy nevíte kdo sedí za vámi a co tam dělá. Pohled do zpětného zrcátka je sakra omezený, obzvláště v noci. Parádní byla i hudba Karla Antonína. Nechci mu křivdit, ale cítil jsem v tom Zimmera a Tenkou červenou. Ale možná se to jen tak nějak potkalo. Každopádně ve filmu hudba fungovala skvěle. Tak nějak jsem otupěl a z nudy sic možná kvalitních seriálových detektivek ze všech našich okresů co jich jen máme a televizních filmů jsem si odvykl na slušnější porci zábavy. Tenhle film ji vám ale dodá. Má moderní střih, pěknou kameru a hravě snese srovnání se západními thrillery. A tak dávám za 4 cigára navíc ! * * * * ()

Malarkey

Na debut to není vůbec zlý. Scény v taxíku mě vysloveně bavily. Měly napětí, skvělý herecký výkony a atmosféru. Jakmile ale tvůrci přeskočili mimo taxík, tak jak kdyby kvalita filmu šla brutálně dolů. Trapně mi vysloveně bylo, když jsem koukal na jednu ze scén z policejní stanice. Nevím, nejsem filmař, ale přiznám se, že nedokážu pochopit, jak film na jeden moment může působit jako profi thriller a pak se vyloupne scéna jak z Ordinace. No, co naplat. Jako celek je Taxi 121 možná rozporuplný film, ale mě v mnoha ohledech i přesto zaujal. A to se v případě debutu rozhodně počítá. ()

Jara.Cimrman.jr

"Dneska lidi neberou nic a nikoho vážně, dokud jim nezačnou pistolí máchat před ksichtem. Zasraný ignoranti." Nechci si hrát na chytrého, ale mám pocit, že tohle nebylo náborové video pro taxikáře. Myslím tím něco ve smyslu: Staň se jedním z nás, můžeš jezdit Mercedesem, vozit bohaté, opilé nebo pozvracené lidi a když budeš dost slušný, tak tě vrah střelí do hlavy pouze ledabyle. Já bych tedy taxikářem být nechtěl, ale kdybych ze zadní sedačky zaslechl zlověstnou větu o mém posledním zákazníkovi a následně bych ucítil pistoli u hlavy, tak bych něco udělal. Cokoli. Vždyť šlapu na plyn, na rozdíl od padoucha mám zapnutý bezpečnostní pás a dokonce si mohu hrát s tankovací pistolí. Možnosti tu jsou. Matěj je však jiný - ochotný, hezky oblečený, slušně vychovaný a mně svou nečinností hrozně štval. Možná čekal, že pachatele kvůli vyššímu věku skolí během jízdy přítel infarkt, ale to už je jen spekulace. Takže mě to sice tématem zaujalo, ale zároveň mě to docela nebavilo. ()

Djoker

Laciný vizuál vyvažuje hutná atmosféra nastolená ve druhé polovině při noční jízdě taxíkem. Romantická linka při rozjedu působí trošku těžkopádně, ale hovory se zákazníky jsou zábavné a hlavně small talk se Svátkovou má neskutečný náboj. ()

Spiker01

Ale ano, je to tam. Dan Pánek asi hodně nakoukával Collateral, ovšem mně se tohle thrillerové pojetí po americku poměrně zamlouvá. Trošku jej podkopávají slabší herecké výkony několika postav, ale jako celek se jedná o slušný debut s právoplatnými ambicemi, kterému nakonec ten Filip Tomsa poměrně sedí. A onen vrah (charakterově ne nepodobný Johnu Goodmanovi ) přidává do filmu tolik potřebnou velkou porci napětí, přičemž se i přes mnoho slepých větví či by se až chtělo říci alternativních konců, povede u diváků vzbudit nějaké emoce a já jsem za tenhle projekt s tímto režijním vedením hodně rád... 7/10 ()

Vančura

Shodou okolností film vstupuje do kin v době, kdy jsem se zrovna dočetl, že případ vražd tří taxikářů z r. 2014 jde k soudu (obviněnému je kolem 35 let, hrozí mu až výjimečný trest a podle policejních vyšetřovatelů měly vraždy loupežný motiv - je tedy vidět, že děj filmu odpovídá kauze skutečně jen volně, mj. logicky hlavně z toho důvodu, že v době vzniku scénáře ještě nebyl pachatel znám). Mně osobně se ten film líbil, byť s určitými výhradami. Oceňuji aktuální námět (české krimi prostředí podle mě každý den přetéká nespočtem atraktivních filmových námětů), výbornou kameru, povedený soundtrack a rovněž skutečnost, že ten film mj. říká, že taxikařina je náročná, nevděčná a občas dokonce nebezpečná práce, která postrádá odpovídající renomé, čímž ten film jde proti proudu (převažující veřejné mínění touto profesí obecně opovrhuje, obzvláště pražskými taxikáři, kteří mají pověst těch nejhorších z nejhorších). To se mi líbí, protože já taxíkem jezdím rád, mám s tím veskrze kladné zkušenosti, taxikářů si cením a trochu jim i závidím ty příběhy, které každý den zažívají se svými cestujícími (film tuto pestrou náplň taxikářské práce velmi pěkně ukazuje ve své první, "optimistické" části - obzvláště sekvence s flirtující právničkou - ve výtečném hereckém podání Vlastiny Svátkové - pro mě byla jedním z nejzábavnějších momentů celého filmu). Na filmu mi naopak vadil místy do očí bijící product placement (tradiční povzdech u většiny nových českých filmů), některé nepříliš přesvědčivé herecké výkony (především ústřední herecké duo Tomsa & Zahradnická - ani jeden z nich mě herecky příliš neoslovil), úvodní sekvence, jejíž smysl jsem vůbec nepochopil, a potom i samotný otevřený závěr, který obecně považuji za zločin na divákovi. Režisér sice po projekci tvrdil, že má rád, když si divák sám může závěr vyložit po svém, ale osobně s tím nesouhlasím, a ten závěr považuji za zpackaný. Přesto za sebe nemám problém dát velkorysé 4 hvězdy - ten film mě bavil a na české poměry mi přijde z mnoha důvodů jako zajímavý a stojící za zkouknutí. ()

Marze

Nastavovaná stavba příběhu, vzpomínky, tlachání s náhodnými pasažéry, opakující se manželské rituály. Nahlížení do cizích životů ve svém voze připomíná Taxi Teherán, ale bez přízračné atmosféry. Líbilo se mi jen několik pěkně natočených náladových obrazů. ()

Arsenal83

Veľký odvar, ktorý sa na hony nepribližuje realite, čo žiaľ tvorcovia v čase natáčania ešte nemohli vedieť. Jediným pozitívom tu je 5 minút Vlastiny Svátkovej. Niektorí užívatelia tu tvrdia, že mali od napätia kŕče v bruchu. Fakt neviem z čoho. Jedine, že by mali Crohnovu chorobu alebo zjedli pokazené vajcia. ()

MontyBrogan

Prvá polovica filmu sa snaží zobraziť každodenný život taxikára v kulisách pražskej atmosféry, no zanecháva skôr hustý smog kŕčovitosti. Problém je možno v striedaní sa rôznych postáv v podaní zákazníkov, nie však rovnako schopných hercov, ako sú tí, ktorí ostali v užšom výbere pre hlavné úlohy. No potom nasleduje výborne gradovaný, mrazivý thriller, čo by mohlo zapríčiniť impulzívne veľmi vysoké hodnotenie, keby som zabudol, ako sa všetko začalo. Naťahovaný koniec ale prinesie pár rozporuplných momentov, ktoré to zdarne pripomenú. Na neštudentský debut ide aj tak o výnimočný počin. ()

Morholt

No vida. A pak že nemáme talenty. Dan Pánek je sice ještě neobroušeným diamantem, ale i to se počítá. Téma vražd pražských taxikářů je samo o sobě dost atraktivní a samotný fakt, že vrah v době psaní scénáře ještě nebyl znám, filmu spíše prospěl. Líbilo se mi, že film sází na minimálismus, takže všechno důležité se odehrává v autě. Sedělo mi i zapojení rodinné linky hlavního hrdiny a nakonec mi to sedlo i herecky. A podařil se i emotivní konec. Je sice pravda, že pokud jde o dialogy, tak tu ještě jsou rezervy a pár nicneříkajících hluchých míst se také našlo. Ale jedná se o debut, takže se dá ledacos odpustit. Velká spokojenost a příjemné překvapení. 75% ()

malylada

Tak pro mě největší české překvapení 2016, film velmi dobře natočený na české poměry. Hrdinové jsou sympatičtí, role taxikáři Tomsovi neskutečně sedí a pomalejší tempo, které postavy rozvijí do větší hloubky nevadí. V momentu, kdy se do děje přimotá šílenec, začíná zápletka houstnout a na závěr se dočkáme parádní atmosféry. Hlavně jsem nečekal, jak hutné a intenzivní emoce dokáže film z člověka ždímat. V kině jsem byl z posledních dvaceti minut doslova odvařený. Je pravda, že snímek nemá vyvážené tempo, ale pokud udělám kompromis, je to pěkné hodnocení......8/10 ()

Tryskomyš

Celkem schopný rádobythriller na naše poměry. Dle mně vhodný k hodnocení tak na těch 65 %. Jen mi tedy vadil ten konec, nějak jsem se v tom nevyznala. Vpravdě zde platí pravidlo, že konec je nejistý (jako otec). A tím, nám autoři dávají prostor pro naši fantazii. Ovšem mně toto nevyhovuje. Já mám ráda filmy s jasným koncem. ()

slunicko2

Slabota. 1) 28letému Danu Pánkovi nelze upřít odvahu při volbě žánru. Thriller nemá v Česku tradici a nepatří, abych tak řekl, do charakterizujícího portfólia české kinematografie ani povahy. Ambicióznímu celovečernímu debutu chybí kvalitní scénář (zvláště dialogy jsou mizerné) i herectví. Možná příště... 2) 32letému Filipu Tomsovi (taxíkář) to slušelo více dříve - s dlouhými vlasy a bez vousů. Ale postavu má pořád pěknou. ()

kajas

Nečekala jsem nic světoborného, ale dočkala jsem se debutu, který je na české poměry poměrně neotřelý a zajímavý. První půlhodinka z běžného života taxikáře Matěje asi některé diváky otráví (obsazení Lenky Zahradnické do role Matějovy přítelkyně byla chyba, dobrá herečka to skutečně není), ale chvíle následující po nástupu vraha do taxíku za ten pomalejší rozjezd stojí. Pánek dokázal navodit hodně tísnivou atmosféru, o hlavního hrdinu jsem měla strach (jasně, je to jenom film, ale stejně) a závěrečné minuty mě opravdu dost psychicky vydeptaly. Skoro 4*. ()

maverick10

Už už jsem myslel, že uvidím po čase zase jeden dobrý a scénaristicky odpracovaný film. Dialogy v taxiku mě bavily, bylo tak trochu nad čím přemýšlet. To vše bylo zabito nejen nesmyslnými flashbacky, které mě jen uváděli do stavu běsnění a snění o vraždách režisérů, ale i nesmyslným kýčovitým a z klišé uplácaným koncem. Proč se český tvůrce bojí natočit jednou pravdu!!! Proč se bojí být tak trochu nekorektní? Proč podléhá očekávání diváka a chce jen ukonejšit divákovu naivní představu o šťastném konci a představě, že vidět létat na obloze fialové nosoržce na sáňkách, je úplně normální? ()

Langy10

Za posledni cca pul rok nejlepsi film, ktery jsem videl. Tento pripad me zajima od ranneho pocatku a film mi nemohl uniknout. Od stredu filmu napeti az do konce. Vzijete se do pribehu. Ja mel uplny krece napetim v brise a po skonceni filmu jsem ziral na platno. Veliky ocekavani jsem mel uz pred filmem a potvrdilo se. Leckdo rekne, ze je to prehnana sracka, ale mne se hodne libil. Typy takovyhleho filmu ja proste miluji. 95% ()

bourec

Jednahvězdice za odvahu natočit žánr thriller,což se v Čechách vůbec nenosí.Jinak ale hrozná kokotina s nijakym koncem,takovej ten,jak si domejšlíte,co,kdo,proč.A herci?Zahradnická i Tomsa děs,a dědek v roli vraha,to byl průser a přešlap.Hodně špatný.20%. ()

honajz2

Celkem milé překvapení. A o to víc si vážím, že z Česka. Jsou v tom znát jisté chyby (ne vždy uvěřitelné dialogy, občas nelogičnosti, občas patetické scény), hudba občas přeřve zvuk a dějově to je jen kopírka různých amerických thrillerů (včetně té rádobyšokující závěrečné scény), ale na rozdíl třeba od Trhliny (která je zase jen kopírkou různých amerických hororů) má atmosféru, má napětí a člověk se o hlavního hrdinu celkem i bojí. Na české poměry se jedná o skutečně slušný thriller a klidně bych mu dal i vyšší hodnocení, kdyby to nemělo tak zpackaný závěr. Trochu mi tam chyběl nějaký zvrat, nějaké překvapení, takhle vše skončilo tak, jak se dalo od začátku očekávat. Škoda. Ale jinak jsem dost spokojený. Silné 3* ()

zette

Byt to televizni film, tak lehce zatleskam. Jako na celovecerni film bych ale do kina na to jit nechtel. Dusan Sitek v roli vraha byl dobry, film me bavil, mel atmosferu i trochu toho napeti. ()