Bostonské zločiny

• Česko Kauzy z Bostonu (viac)
USA, (2004–2008), 70 h 47 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

James Spader, William Shatner, Candice Bergen, René Auberjonois, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams (viac)

Boston Legal je seriál americké televize ABC z právnického prostředí, spadající do žánru dramedy (směs dramatu a komedie), navazující na seriál The Practice. Jeho tvůrcem je David E. Kelley (Ally McBealová, Chicago Hope...). Sleduje mnohdy bláznivé osudy a případy právníků z firmy Crane, Pool & Schmidt a hlavně přátelství Dennyho Cranea a Alana Shorea. Na politickou korektnost se tady příliš nehraje. (oficiálny text distribútora)

1860 odpad!

Musím se přiznat, že hodnotím podle dvou shlédnutých dílů třetí série a litoval jsem toho, co jsem viděl.. Taková hora nesmyslů, nelogičností, které mají s realitou společného tolik, jako Alžběta II. a 10 deka vysočiny.. A aby toho nebylo málo, seriál nás pěkně poučí, co je správné a co ne, aneb nejstupidnější moralizování, které jsem kdy viděl.. Držte se od toho dál.. ()

Paity

Kdyby ten tučný právník, co hraje hlavní postavu nebyl tak tučný, asi bych mu fandil o poznání více. Takhle se to moc nedá. Vtipu navíc tenhle seriál moc nenabízí, narozdíl od Ally McBealové, což je zásadní chyba. ()

Angelino

Začalo to nevinne. Kamarát povedal, že má niečo super. Pozreme jeden diel a uvidíme. Skončili sme o štvrtej ráno pri šiestom, keďže som ráno šoféroval 500 kilometrov. Úžasná atmosféra, sarkazmus pretkaný hlbokými myšlienkami a po 30 dieloch musím povedať, že všetky boli úžasné. A každý o niečom inom. Boston Legal sa bezpečne usadil na vrchole mojich top seriálov. ()

Yardie

Upozorňuji, že hodnotím pouze po dvou epizodách. Ale ty by měly být nejvíc nej, ať vydržíme. Zatím se nemohu ubránit pocitu, že je to slabá kopie Ally McBeal. Vyloženě jdou vidět podobnosti - "šílený" šéf, podivín advokát. Zbytek takový normál, to bylo i v Ally. Akorát to není až tak moc vtipné a střeštěné jako v Ally, takže to není vyloženě komedie. Jsou tam vtipné momenty, ale nějak to není ono. Na druhou stranu má zase seriál jinou dimenzi, nicméně právničiny tam také moc není, takže je to takové nijaké. Stále ve mě převládá pocit kopírování. Uvidíme... Aktualizace: No, časem se to malinko zlepšilo, nicméně stále je to takový průměr. Ale rád se vždy mrknu, protože to je jeden ze silnějších seriálů, které v TV běží a občas se dost zasměju a pobavím. Takže 3* jsou tak akorát. Aktualizace 2: Začíná mě to dosti bavit. I přesto, že to není bůhví co, tak jsou tam fakt dobré frky a vychytávky a rád se koukám. Jsou to tedy lepší 3, takových 70%. Koukám pravidelně a těším se. Je tam čím dál více absurdit a vtipných hlášek a narážek, prostě a jasně - Denny Crane! Aktualizace 22.7.2009 - dávám o hvězdu více, tj. 4. Poslední díly jsou parádní a fakt se dobře bavím!!!! Danny Crane! Howgh! ()

Noomi

Seriál, do ktorého sa dá zamilovať hneď od prvej časti (vlastná skúsenosť)! James Spader je osobnosť, s ktorou nič iné nenarobíte, len ho začnete zbožňovať a jeho Alan Shore je postava, ktorá by si zaslúžila oveľa viac priestoru ako dva celé seriály (čo tak ešte jeden?). Počúvať tie jeho perly, za to stojí vidieť všetky časti. Do absolútnej pohody a dobrej nálady ma dokáže dostať len pár seriálov a Bostonské zločiny sú jedným z nich. ()

Heroine odpad!

Cool seriál o cool právnících? Ne, neberu. Kromě toho, že mi připadá James Spader jako vcelku nesympatický a slizký chlap, hlášky mi nepřipadají vtipné, atd., nějak mi to prostě nesedne. Není to pro mne. ()

Skleni

Neuveriteľne komické, a pritom inteligentne. miestami absurdne či nechutne. no stále sa držísmeru zábavnosti a to je skvele. Vlastne cely tento seriál je skvelý. 93% ()

Mandalorian

Naprosto vynikající seriál z právnického prostředí vám ukáže nejen velmi humorně vaše práva, ale i neuvěřitelné soudní případy, které se skutečně staly... Myslím, že další obhajování mého hodnocení není zapotřebí... 100% ()

CliffLee

Podobné seriál prostě žeru a když se k tomu přidá prostředí velké právnícké firmy a prostě James Spader je tak úchylně a sobecky brilantní, že to víc snad ani už nejde. K tomu ještě až absurdní a stále nadržený William Shatner... 9/10 ()

Candid

Baví mě zápletky, baví mě hlavní postavy, baví mě to jako celek. To že předtím už vznikly jiné komediální seriály o právnících je pro mě nepodstatné. Moc nechápu, proč Kauzy někdo srovnává s melancholickou slepicí McBealovou, která je očividně zaměřená na úplně jiné publikum. Protože to produkoval Kelly? Ale jďete... Když už, tak spíš zapomeňte na Ally a raději si pusťte Kauzy z Bostonu (pokud ovšem nejste žena v přechodu) ;o) ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (viac)