Žalobca a obhajca

• Česko Žalobce a obhájce (viac)
všetky plagáty
USA, (2010–2012), 9 h 18 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvorcovia:

Tom Donaghy

Hudba:

Sean Callery

Rob Morrow, Maura Tierney, Eamonn Walker, Anthony Ruivivar, Sean Wing, Stephanie Lemelin, Ellen Gerstein, Christine Adams, Andrea Gabriel, Lee Garlington (viac)

Kancelář státního prokurátora, kterou vede Kathryn Pealyová, a soukromá advokátní kancelář pod vedením bývalého přítele, Jimmyho Brogana, se střetávají u soudu v případu vraždy. Jimmy zastupuje obžalovaného učitele, Kathryn sama vede případ za obžalobu. Každá ze stran má svůj svérázný způsob, jak předložit pravdu a fakta porotě tak, aby porota rozhodla v jejich prospěch. (TV Nova)

cheonsacz

Tenhle seriál by ode mne býval získal čtyři hvězdičky kdyby mi však hlavní ženská postava nebyla tak strašně nesympatická. A kupodivu tentokrát na vině nebyla moje menší averze na postavy v brýlích (ne slunečních :D) a přílíš krátkovlasé ženské postavy :D. ()

sue2008

Po prvních dílech hodnotím jako zdařilejší výkon, díly mají švih i nápad, mezi ústřední dvojicí bublá napětí.....otázkou zůstává, kolik dobrých nápadů scénaristi ještě budou mít, než všechny díly splynou v jeden.... ()

MickeyStuma

TV seriál ze soudního prostředí nijak nevybočuje od ostatních podobných počinů. V každém díle je případ, na jedné straně prokurátorka, na druhé obhájce a divák sleduje soudní mašinérii, dokazování a hájení všeho co stojí za zváženou. Hlavní postavy epizod jsou v soukromí výborní přátelé, ale v soudní síni to mezi nimi vře jak na bojišti. A není divu, vždyť každý hájí to své. Ve výsledku to však pro diváka vůbec nepředstavuje nudu, ani sebemenší zášť. Každá epizoda má svoji atmosféru, tempo a švih. Postavy jsou sympatické, pokud je však divák na neutrální půdě. Příběhy jsou odvyprávěny srozumitelně a i výprava je přijatelná. S případů dokonale vyznívá soutěživá nálada, a tak se diváci mohou doma u televizorů sázet, kdopak případ vyhraje dneska. A co je nejdůležitější, vůbec to nenudí. ()

gotham

Jednotlivé příběhy a zápletky sice nejsou kdovíjak kvalitní, ale tenhle seriál stojí na ústřední dvojici, mezi kterou to jiskří a navíc jsou to oba sympaťáci. Taky se mi líbí, že člověk nikdy dopředu neví, jak se který případ vyvine, protože občas vyhraje obhajoba, jindy zas obžaloba. Rob Morrow, Maura Tierney a Eamonn Walker jsou vynikající. 70% ()