Dave Spritz (Nicolas Cage) je moderátorem televizního počasí v rodném Chicagu. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. V pravý čas se mu naskytne možnost práce v New Yorku. Pomůže mu to v jeho problémech? (oficiálny text distribútora)

killjezor

Rok 2005 byl pro Cageho filmy úspěšný.Vedle Obchodníka se smrtí natočil ještě Pana Rosničku.Komorní hořká komedie o hroutícím se soukromí známé mediální hvězdy.Některé momenty jsou docela překvapivé,ale logické a je zábavé sledovat,kam až člověk může padnout. ()

lukasch

Tento zpusob filmovani, zda se mi ponekud nestastny...Zkratka kdyby v tomhle filmu nebyl Cage a Caine dostalo by to tak maximalne 2*. Ale Cage je tam fakt skvely:) ()

Revolver

Příjemné, pozvolna plynoucí drama s dostatkem humoru. Ovšem nebýt Michaela Caine a hlavně mimořádného výkonu Nocolase Cage film by moc neobstál, ale díky jim je to víc než nadprůměr. ()

cab

Chicagsky televizni moderator zprav o pocasi se zameruje jen na svuj profesionalni zivot po rozvodu a odlouceni od svych deti, ke kterym i pres spolecne vikendy nema prilis dobry vztah. Uspech v praci nemusi byt vse, ale smula se muze lepit na paty porad. Hambac pristavajici na jeho oblek a nasledovne vydeseni jen pri zaslechnuti sveho povolani na ulici jsou jen vylepsenim prumerneho dojmu. Neurazi, ale ani nezaboduje. 60% ()

noby

Komorní a pomalu plynoucí líčení snahy zoufalého smolaře spravit svůj život. Příběh úspěšného televizního hlasatele počasí o tlaku všech lidí, kteří od něj očekávají jasná slova nejen o nadcházející přízni nepředvítalného počasí, ale i o nevyzpytatelném životě. Sny a plány se ovšem ne vždy daří vyplnit a zbavit se křivdy, když nás ovládá pocit křivdy, a dostát očekáváním okolí i svým vlastním není vůbec snadné. A koneckonců, nikdy se nezadaří všechno, život je o umění se s tím vyrovnat. || Ačkoli děj je spíše epizodní, snímek na síle rozhodně neztrácí, zejména díky skvělému výkonu Nicolase Cage v hlavní roli (kromě toho mu zdatně sekunduje Michael Caine). Velice příjemný a sugestivní kousek. ()

Greenpeacak

Psychologická sonda do vnútra vnútorne rozpolteného moderátora počasia, po ktorom hádžu mliečne koktaily a kuracie nugety ???? Nicolas Cage sa zrejme snaží uhrať všetko. Toto by ani Juraj Mokrý dobre nezahral ()

peetriss

I přesto, že film je proklamován jako "drama/komedie", občas dokonce více jako komedie než drama, podle mě se jedná o téměř čistokrevné, a navíc vysoce depresivní, drama o muži středního věku, který byť má na dosah životní profesní úspěch, mnohými nedoceněný, marně a bolestně strádá nedostatkem citového naplnění a ne zrovna horlivými vztahy se svými blízkými. Určitá komediálnost filmu je založena na zvráceném smyslu života pro humor a ironii. Nicolas Cage je v hlavní roli výtečný, režisér Gore Verbinski dokazuje, že je žánrově univerzálním režisérem a že umí, o hodnotný vizuální žážitek se stará líbivá Papamichaelova kamera a hudba Hanse Zimmera je sázkou na jistotu. ()

Klay

Slušné drama, v první půlce i docela vtipné a nabušené skvělými scénami. Časem mu bohužel trochu dochází dech, takže začíná jako výborný, končí jako lehce nadprůměrný film. Cage je ovšem loser k pohledání. Přestože do středního věku a do rodinného života mám ještě daleko, musel jsem s ním soucítit. Ve chvíli, kdy se pokouší sblížit se svou tlustou dcerou, nebo když se naváží do nového milence své bývalky člověk neví, zda se smát nebo smutnit. Škoda že ten humorný tón časem úplně vymizí a film se začne brát zbytečně vážně. V závěru se navíc scénarista utrhl ze řetězu a doslova sype jedno životní moudro za druhým. Přesto byl můj výsledný dojem kladný. Bavil jsem se, osud hlavního hrdiny mě zajímal, takže spokojenost. ()

Cement73

Mám rád, keď hlavný hrdina vo filme si pekne ešte odkomentuje svoje činy a eventuálne plány. Tento film síce nedosahuje úrovne American Beauty, ale niečo na tom bolo... V podstate úspešný profesne chlapík hladá zmysel dalšieho života. Zdá sa mu že všetko robí zle. A všetko znásilnuje, ponižuje sám seba... a padá čoraz nižšie. Bol som v podobnej situácii a vyšiel som z nej podobne ako on... Minulosť hodiť za seba a začať od nova. Ale nepretrhať všetky nitky, iba rozumne sa oddeliť. Možno si aj ja niekedy vyskúšam strielanie z luku :) ()

aLPaC

Nicolas Cage sice ztloustl a nechal si nastřelit vlasy, ale hraní nezapomněl a předvádí opravdu senzační výkon. Pan Rosnička je upřímný snímek a to já vždycky dokážu ocenit. Není sice nijak originální, ale co v dnešní době je. Plyne pomalu, zároveň však uteče hrozně rychle. Nechápu zdejší hodnocení (za mně 75-80%), chápu však nepříliš vysoké tržby v kinech. Ano, na takovéto filmy lidé do kina nechodí, škoda. ()

kecinzer

Tak nevím, jak mám toto dílko ohodnotit. Film je to určitě kvalitní, ovšem svým obsahem mě nijak neuchvátil. Takováto dramata prostě nejsou mým šálkem kávy. Na druhou stranu, zase Cagea můžu, takže výsledé hodnocení jak sami vidíte. ()

Laku

Nicolas Cage předpovídá v televizní relaci počasí. Život mu ale vůbec neprobíhá podle předpovědi. Žena se s ním rozvedla. Má problémy se svými dětmi, otcem... Do toho všeho se vyrovnává s (ne)popularitou. Povedený snímek balancující na hraně dramatu a komedie. Vnitřní monology hlavní postavy jsou mnohdy velmi vtipné a zároveň hořké. Gore Verbinski natočil příjemný filmový mix s parádní atmosférou. ()

Kroupa

Nicholas Cage úspěšně pokračuje v sérii vynikajících filmů, po Adaptaci nebo Lord of war udržuje The weather man vysokou příčku. Vyprávění, které spíš mimochodem směřuje k pointě, připomíná skutečný život bez velkolepých momentů, o jejichž autentučnosti lze pochybovat. Režisérovi se podařilo vyhnout se některým klišé, které nabízí vztah hlavní postavy-outsidera k skvělému otci, nebo neurotický způsob řešení rodiných problémů. Věřím, že Verbinski bude sledovat nový kurs své práce a zařadí se k nejlepším americkým soudobým režisérům. ()

TomBar

Film s dobrým obsadením a so schopným režisérom, a tak rozmýšľam, kde sa stala chyba. Tento film sa dá hodnotiť buď ako skvelý alebo podpriemerný. Záleží podľa vkusu a očakávaní. Pre mňa zostane pod štandardom. Jeho kľudná, vtieravo monotónna atmosféra na mňa nepôsobila vôbec účelne, čo bolo, predpokladám, jej zámerom. Verbinski ma neoslovil, aj keď rešpektujem, že niekomu tento štýl môže vyhovovať. Cestou tohto režiséra je akčnejšie prevedenie, v tom je skutočne dobrý. Nuda až do konca. ()

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (viac)