Dave Spritz (Nicolas Cage) je moderátorem televizního počasí v rodném Chicagu. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. V pravý čas se mu naskytne možnost práce v New Yorku. Pomůže mu to v jeho problémech? (oficiálny text distribútora)

Druury

Film s obrovskou hloubkou... Člověk má vše, najednou nemá nic... a i přes tu obrovskou ztrátu se dokáže znovu postavit na nohy. Cageovi tuhle roli prostě věříte, skvělý výkon a skvělý film=4* ()

Everyone

Film o tom, jak v nějakých 40 letech dospět a přijmout svůj život skrze realitu zbavenou příkras. Vše skrze pochopení, že čas nedělá nic jiného, než že zavírá dveře a nakonec nás polapí v komnatě naši identity, ze které je obtížné (pokud by někdo chtěl) se vymanit, protože všechny dveře, vedoucí z této místnosti, se mají tendenci zadírat. Přestat si věci nalhávat vždycky bolí. Naštěstí to má jeden pozitivní důsledek - vede to k evoluci dotyčného - k moudrosti. ___ Mnoho jednotlivých střípků filmu mi bylo nesympatických, ale jako celek to jaksi funguje. Zkrátka něco ve smyslu sudě krát mínus nakonec přináší pozitivní výsledek. ()

Bozvav

Nejsem velký fanoušek dramat u kterých nevím, co tím chtěl " básník" říct. Celý snímek je svým způsobem zvláštní, těžko nezařaditelný. Příběh smolaře - rosničky, který se potýká s nástrahami osudu a ne vždy se mu to zdaří. Velmi dobrý herecký výkon Cage i Caina, krásná hudba a jemná melancholie udělali z filmu příjemnou záležitost. Za mne 65%. ()

JB2203

Trochu natrpklý příběh muže středního věku, který by rád nějak napravil svůj nepříliš vyvedený život. Dokáže však nalézt cestu k nemocnému otci, jenž vždy očekával od svého syna víc než práci hlasatele předpovídajícího počasí? Dokáže oživit skomírající lásku k bývalé ženě, která se chystá znovu provdat? Dokáže si vydobýt úctu dorůstajících dětí beroucích vlastního rodiče pouze jako přítěž? Kdoví. Vždyť lidský osud nelze předpovědět, podobně jako nelze s určitostí předpovědět ani počasí... Bezpochyby slibný námět dokonale podpořený citlivou režií Gore Verbinského. Také podmanivými hereckými výkony hlavních představitelů v čele s nádherně nebohým Nicolasem Cagem. A také nápaditou kamerou Phedona Papamichaela ("Bokovka") i příjemnou hudbou Hanse Zimmera. Leč přesto přese všechno zůstávají divákovi naděje v konečném výsledku nenaplněny. To co strhává celý film až na kolena je - bohužel - naprosto nedotažený scénář. Jakoby jeho autor tápal a nemohl najít vhodné dějové motivy k vyjádření toho, co si původně předsevzal. Celá konstrukce se tak náhle hroutí pod tíhou bezobsažných dialogů - velmi často sklouzávajících k laciným erotickým tématům a k přečetným vulgarizmům - což působí v rámci melancholického vyprávění jako dobře mířená pěst na slepé oko. Nakonec nezbude z celého filmu nic než hořký pocit, že vám sice mohl něco zajímavého povědět, ale nenašel pro to vhodná slova. A to je podle mého názoru velká škoda. (Mnohem více dokázal z podobného námětu vytěžit například Jim Jarmusch v "Broken Flowers") ()

Puol

Také pochmúrnejšie až reálnejšie splnenie amerického sna v podaní vynikajúceho Nicolasa Cagea. Peknú postavu si strihol aj Michael Caine. Celkové poňatie filmu je dosť depresívne, ale žiadny zapamätanie hodný zázrak sa nekoná. ()

FilmWave

Série příhod bez nějaké větší zápletky občasně příliš přetažená má dva velké klady, které z ní dělají překvapivý nadprůměr. Verbinskiho režie a Zimmerova hudba vytváří snovou atmosféru (postava otce občas působí jako duch nebo druhý hrdinův hlas, myšleno pozitivně) a Nicolas Cage velmi přesně trefil nepříliš kladnou hlavní postavu (viz geniální flashback s nákupem tatarské omáčky). ()

zelda82

Hezke komorni drama o chlapkovi, ktery sice vydelava statisice dolaru rocne, ale jinak se mu moc nedari a vsechno se mu sype. Vyborny Michael Cain a moc dobry Nick Cage, ktery ukazuje, ze umi hrat i v necem narocnejsim, nez je Next a Ghost Rider. Dky bohu.... ()

Aldebaran

Šíp se během filmu postupně přibližuje z okraje do samého středu terče tak, jak Dave Spritz nachází cestu sám k sobě a objevuje, že řešení problému je často jinde, než bychom čekali. Podmanivý snímek s výborným Cagem v hlavní roli. Jestli je to komedie, pak hodně hořká. ()

jamesjimbo

je to jako fastfood - nedá vám to žádné živiny, je to celkem chutné a zbytek můžete jen tak pohodit po kolemjdoucích rosničkářích :) ()

agassi68

Smoliar Cage v netradičnej roli. Trošku mi prekážalo príliš veľa životných trápení v jednej rodine, ale vyvážili to hereckými výkonmi. Bez Cagea a Caina by to bol zrejme podpriemer. ()

Wolvie

Verbinskiho přestávka mezi prvním a druhým pokračováním Pirátů z Karibiku dopadla nakonec o žďibec lépe,než kterýkoli díl velkolepé pirátské trilogie.Skvěle padnoucí Cage,pravdivý příběh a skvělá kombinace dramatu a komedie činí z Pana Rosničky skutečně velmi příjemnou podívanou. ()

Hubis_

Vynikající humor,parádní Nicolas Cage a ke konci trošku drama.Mě se tenhle film líbil a určitě doporučuju.Jinak velbloudí noha mě dostala do kolen :D ()

Faila

Vzhledem k názvu (i přes to, že jsem četla obsah) jsem čekala něco trochu méně depresivního, tady distributoři možná šlápli trochu vedle. Film je docela depka, ale ani ne taková ta lehká a milá a ani ne taková ta vyloženě těžká. Prostě příběh člověka, kterému se pomalu hroutí svět a který tak nějak živoří dál až k světlejším zítřkům. Moc se mi tady líbil Cage a moc se mi líbil způsob vyprávění i hořkosladká nálada filmu. ()

vlkzbeskyd

Často se setkávám s názorem, že Nicolas Cage prostě neumí hrát…Všem těmto nedůvěřivým bych doporučil Pana rosničku. Myslím si, že moc lidí by nedokázalo zahrát tak životem znuděného člověka jako je právě onen meteorolog. Po shlédnutí toho to kousku je skutečně člověk rád, že žije svůj život. A na závěr---jedno heslo, které vystihuje celý film. To co je v životě nejdůležitější, si člověk uvědomí až když to ztratí…. ()

Yomega

Vynikající Nicalos Cage !! To je to co musím hned na začátku napsat a mám velkou radost, že se tento sympatický herec zase vrací do formy. Po sračkách typu Lovci pokladů se objevil v poslední době ve dvou vynikajících filmech, Obchodník se smrtí a právě v Panu Rosničkovi. U mě osobně jsou tyto dva filmy jedny z nejlepších, které se za rok 2005 objevily. Dave Spritz je tak neskutečný smolař, že mu držíte palce od začátku do konce. Film má velmi chytrý scénář a jakousi lidskou podobu, díky které jsem si užíval doslova každou minutu filmu, bez toho abych měl pocit, že na mě tvůrci něco hrají….z hodnocením jsem neváhal ani minutu. Gore Verbinski dokazuje, že umí i jiné filmy, než ždímačky prachů ala piráti. ()

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (viac)