Dave Spritz (Nicolas Cage) je moderátorem televizního počasí v rodném Chicagu. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. V pravý čas se mu naskytne možnost práce v New Yorku. Pomůže mu to v jeho problémech? (oficiálny text distribútora)

david666

Čekal jsem klasickou komedii a dočkal se solidního dramatu ze života. Gore Verbinski si odskočil od Pirátů z Karibiku a udělal si pro sebe oddychovku, která neurazí. Zasmějete se, ale bude to trošku hořký smích. Kdyby byl Cage výraznější mohlo být hodnocení lepší. Tady dostal na frak od Cainea a Hope Davis, kteří mi seděli víc. ()

`barocco

Reziser Gore Verbinski v teme o krize muza stredneho veku, v podani vynikajuceho Nicolasa Cagea, je daleko presvedcivejsi a aj umelecky posobivejsi ako v remeselne vycackanejsich a obchodne daleko uspesnejsich Piratoch z Karibiku. V postave manzelkou a rodinou opusteneho televizneho moderatora pocasia rozohrava hru hladania strateneho rodinneho zazemia, ale hlavne budovania noveho zivotneho zmyslu a istoty. Odkaz, ze vzdy sa da zacat nanovo, je velkym pozitivom tohto zaujimaveho snimku ktory oproti niektorym prvoplanovane komercne uspesnejsim trhakom sa da pozriet viac krat aj bez straty cara prvovideneho..... ()

Psychous

Komedie? Probůh kde? Problémy zprávaře, jehož dcera je obézní syn má problémy se zákonem a s pedofilním poradcem a on sám má problémy s tím, že po něm lidi házejí jídlo. Toť vše. Nuda kterou jen tak neuvidíte, hodnocení 69% v tomto případě opravdu nechápu... ()

p.a.douch

Hlavní hrdina je zřejmě idiot, jeho chování a motivace nejsem schopen pochopit. Film mě ničím nezaujal. Není to tím, že herci by hráli špatně, ale osudy jejich postav a jejich životní peripetie mě vůbec nezajímaly. Ani jedna postava mě zkrátka nezaujala. Za koukání stál jen Caine a Cage. Dělal jsem si svoje a film běžel jen jako kulisa. Takže nic. Je mi to líto, ale scénář stál za houby, Verbinsky asi režíroval po telefonu. Za herce a za poslední minutu 40 procent. Ztracený čas. ()

Delfador

Neskutečná nuda. Nevychované děti a debilní otec, který pose*e všechno na co sáhne. Sice má za tatínka Michaela Caina, ale ani dva dobří herci neutáhnou ohromnou hromadu sr***k. Jeho děti jsou obě tak nechutné, že se tomu nevyrovná ani Nicolasův účes. Asi to chtěl být film o smolaři, ale je to film o debilovi, co má ještě navrch smůlu. Všechno jídlo na Nicolase hází už v traileru, takže nemá žádný smysl sledovat kvůli tomu celý film. Škoda, že jsem to nevěděl dřív. ()

Lefiath

Film je od první chvíle utahaný, zdrchaný, smutný a nezajímavý, jako jeho hlavní hrdina. Je těžké nějaké z hlavních postav fandit, pokud nejsou divní, nebo blbí, tak jsou prostě nijací, dialogy povětšinou otřesné, nepochopil jsem, proč Nic občas vypráví (asi aby se natáhla už tak krátká stopáž), prvních 45 minut se prakticky nic nestane a jsme zdlouhavě uváděni do nudného/smutného života Nicka, kde nic pořádně nefunguje, ale zároveň to není rozbité, aby vznikal konflikt (kromě na první pohled evidentního pedofila). Pár dobrých scén s Michaelem Cainem a film se pokusí po padesáté minutě trochu rozeběhnout, což alespoň vytahuje z bahna ubohou první polovinu filmu. A proč proboha Nick Cage musí pořád hrát nějaké magory nebo podivíny, ve filmu se chová víc jako puberťák, což jaksi nesedí k postavě utrápeného otce... Pár komediálních momentů není špatných, ale působí zoufale mimo ve sterilním,  smutném a divném, nefungujícím filmu. ()

Sobík

Nevím, čím to bylo, snad proto, že jsem od tohoto snímku čekal něco trošku jiného, ale byl jsem poněkud zklamaný. Rozhodně jsem se nebavil, snad proto, že uvedený černý humor byl snad až moc černý a hořkosladké scény moc hořké.. S hlavním hrdinou jsem spíše soucítil a politoval ho při každém kiksu, než abych se pousmál. Překvapilo mě nezvyklé množství sprostých slov, jež do takového na první pohled komorního snímku obvykle nepatří. Nicolas Cage zahrál roli velice obstojně, řekl bych rutinně, ani vyloženě špatně, ale ani oscarově. Dle mého názoru ho navíc trošku zastínil charizmatické Michael Caine. Další výborná věc byla podmanivá hudba, která dokonale podrtha ráz příběhu. Lepší scény střídaly horší a naopak (viz. lukostřelba, asi se na ni dám :) ).. Celkově - nemůžu říci, že by to byl špatný snímek, ale doporučuji pouze těm, kdo snesou hodinu a půl plnou melancholických myšlenkových pochodů, nevlídného počasí, černého humoru a zádumčivých scén. ()

Luke55

O čem se dá přemýšlet při cestě pro tatarku?O všem jen ne o ní.Banální událost která vedla k rozpadu manželství.Od té doby se hlavnímu hrdinovi nedaří absolutně nic.Snaží se marně vrátit k manželce,získat si respekt svého otce,zabavit svou obézní dceru které říkají ve škole velbloudí prst a k tomu všemu po něm lidé házejí jídlo z fast foodu.Cage se této role zhostil bravurně a výsledkem je skvělý film se spoustou humoru ale taky spoutou věcí k zamyšlení.80% ()

Katie

Je pravdou, jak už tu někdo uvedl, že jsou zde momenty, které se snaží napodobovat Americkou krásu,. což opravdu nelze. Cageův luk a šípy nikdy nevyzní tak, jako poletující igelitový pytlík, tak to prostě je. Pokud pomineme poněkud neoriginální nádech filmu a pokud jste také příznivi stylu "a la american beauty", špatný film to není. Jo to koukatelné provedení, Cage je dobrý a jeho "milé" děti také, vlastně celá jeho rodinka. Michael Caine, jako vždy osobyté kouzlo..jen Hope Davis nijak nevynikala, ale také neměla prostor, mně by se v její roli víc líbila Naomi Watts. ()

Johnner

Konečně film, který se odvážil říct, jak doopravdy vypadá chlapský svět. Žádné světáctví, hrdinství, testosteronové bouře, jen rána za ranou. A jediné, co proti tomu lze dělat, je dojít si pro další ránu. Krutější filmové svědectví jsme tu asi ještě neměli, a to i když zabrousíme hlouběji do žánru drama. Dave Spritzi, óóó, jak já s tebou soucítím. A pro režiséra a (všechny) herce: Bravo! ()

kacudzde

Celkem melancholický příběh smolařského předpovídače počasí. Je rozvedený, s vlastními dětmi si nerozumí a otec mu umírá na rakovinu. Kdo by z toho neměl depku? N.Cage v roli, která mu sedla a jako vždy výborný M.Caine. ()

Welsiot

Cageovi to s tornou a šípy sluší, ovšem film hodnotící život (ne)úspěšného rosničkáře nenabízí nic nezapomenutelného. ()

gurmet

Po dlouhé době film, ve kterém se za Cage člověk nemusí cítit trapně. Velice příjemná režie, i herecké výkony. Celkové lehce depresivní plátno, s lehkými tahy humoru mi sedlo víc, než jsem čekal. Čtyři poctivé hvězdy. ()

chlievik

Celkom v pohode som sa na tom zasmial :D Niekoľko dobrých heftov, typický americký klídek ľudí, ktorí to vedia mať tak jemne na háku, a najmä niečo o tom, ako môže aj totálny lajdák, smoliar, a lúzer byť v poho zo života... Dobre že sa nedali s manželkou dokopy, lebo som nechcel aby sa to skončilo happyendom. Ale holka bola zlatá, najmä minútku predtým, jak sa dozvedela, že on videl ten jej papier, škoda, to mu posralo vzťah, už aj tak predtým posratý. :) :/ Bola v tej chvíli taká jemná, súcitná, a chcela s tým niečo urobiť, ale on to posral, nie ta tatárka, ale toto. :/ Všimnite si aké sračky jedia Američania, fakt desné, nečudujem sa, že jeho otec umrel na rakovinu, to tá strava - treba žrať surovu zeleninu, orechy, a kokos, najmä strúhaný, a bylinné čaje.. :D Kamera, strih, dlhé zábery, všetko na môj štýl, a hudba, mňam, Hanz Zimmer, poslednú pieseň si dávam s potešením na svoju wall na facebooku. Oddýchol som si, zasmial sa na velbloudí tlapě, tučke, ktorá na všetko odpovie len "Jo.", kvôli svojej nadváhe... Film o tom, ako vedieť byť v pohode, vyšlo to. Nuž, nechce sa mi dopísať tento komentár, lebo je polnoc. Ale je to fajn pozrieť si to. 4**** ()

Terminator666

Myslím, že tento snímek spočívá v hledání sama sebe. Otec hlavního hrdiny byl úspěšný novinář a silný, charakterní člověk. Dave se ho snaží neúspěšně dohnat a to ho dle mého názoru frustruje. Místo toho je z něj egocentrická, neurotická osobnost. Na konci filmu nastává smíření se svým životem, což se projeví i na jeho vystupování. Je vstřícnější, zdaleka ne tak neurotický jako v průběhu celého příběhu. Myslím, že tento počin by měl svůj potencionál, kdyby byl zpracován úplně jiným stylem. Poněvadž v tomhle provedení z toho ve výsledku je sotva průměrná záležitost. ()

revere

Křehký, tak trochu ponurý humor na účet člověka, na kterého se smůla nelepí, neboť ji sám produkuje. Cage tu nevypadá oslnivě, o to oslnivěji to hraje. ()

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (viac)