Dave Spritz (Nicolas Cage) je moderátorem televizního počasí v rodném Chicagu. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. V pravý čas se mu naskytne možnost práce v New Yorku. Pomůže mu to v jeho problémech? (oficiálny text distribútora)

POMO

Melancholická "dráma zo života" o týpkovi, ktorý sa zmieruje so svojimi nedostatkami a nachádza tak seba samého. Menej sentimentálne a epizodické než The Pursuit of Happyness a menej teatrálne a povrchné než American Beauty. Talentovaný remeselník Gore Verbinski potvrdzuje zmysel pre pôsobivú vizuálnu stránku a originálne pojatie pomerne konvenčnej látky. Miestami film stráca jasný smer, no trefné a inteligentné vyslovenie finálnej myšlienky z neho robí dobre fungujúci celok. Ak si ho pozriete v správnu chvíľu, môže sa pre vás stať nezabudnuteľným. ()

kleopatra

Pan Rosnička je smolař. Smolaře mám ráda, mám pro ně pochopení, možná i proto, že se v jejich strastech občas zazrcadlím, ale není od věci, když mezi faux pas alespoň tu a tam vykoukne nějaké to do vtipu zakleté moudro. Uhlazený a do role mi naprosto nesednuvší chlap s velkým C jako Cage kromě ustavičně ztrápeného fuckování nic moc originálního ani vtipného nenabídne, no možná ještě ten fast food na klopě. Rodinné drámo je trpké a v mnohém povědomé, ale když v nic světoborného nevyúsťuje, tak je to - i když se sluncem v duši - nuda. ()

Lima

Sled pohromadě nedržících epizodek, kterým chybí pointa. Podivná splácanina, která si neúspěšně hraje na umění a na chytrý film plný životních mouder, jímž není. Verbinski by se neměl pokoušet o druhou ´Americkou krásu´ a měl by se držet toho, co mu jde nejlépe, totiž sezónní blockbustery. Ovšem znovuzrozený Cage tady byl skvělý a díky tomu, že celou dobu nesleze z obrazu, činí tenhle film ještě jakž takž koukatelným. 2 a půl*. ()

Tosim

Ach Bože...jednotlivé události, které jen tak plynou a někde na okraji, docela hluboko, tušíme svit jejich smyslu...to je jako život... (takových scén je tam vážně mnoho, např. "projev.") Opravdu, tento film asi nebude pro někoho, kdo sám nad sebou občas nepřemýšlel, neměl všeho dost, či měl tzv. "depku," protože opravdová deprese vypadá přece jen jinak. Z každého políčka vystupuje decentní a pěkná režie Gora Vebrbinskiho, ten by se měl IMHO zaměřit na filmy, které stojí na silném scénáři a charismatických hereckých výkonech a vykašlat se na ty blbý Piráty. 90%, před stovkou "zachráněno" jen o chlup! ()

Malarkey

Gore Verbinski si v natáčení pokračování veleúspěšných Pirátů z Karibiku udělal přestávku, aby natočil toto veskrze zajímavé, mírně depresivní, ani ne moc úsměvné zato chytlavé drama, a aby dokázal, že nejen Piráti stojí za jeho úspěchem, ale že je i výborným režisérem zralým na dobytí Hollywoodu. Zvláštně tajemnou a zajímavou hudbu do filmu zkomponoval skladatel Hans Zimmer, a díky tomu film dostává onu nevlídně krásnou atmosféru. Samotný příběh není nikterak důmyslný, spíše vypráví příběh jednoho smolaře rosničkáře, kterého mi bylo často docela líto. Což byl účel samotného filmu v čele s Nicolasem Cagem a jeho otcem na smrt nemocným Michaelem Cainem, kteří se rolí zhostili výborně. ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $12,482,775Tržby Celosvetovo $19,039,770Tržby za predaj DVD v USA $16,559,744 //počet predaných kusov 929,349║ Na celej ploche filmu sa nič zvláštne čo by dokázalo upútať pozornosť a prinútilo nad niečím sa hlbšie zamyslieť vôbec nie je. Nicolas Cage je v úlohe fajn ale jeho postava sa po celý čas takmer nikam neposunie, v podstate hneď na začiatku je povedené všetko - kam film bude smerovať(komorná dráma rozpadajúcej sa rodinky), nájde sa tu len zopár dobrých momentiek(väčšinou sa odohrajú okolo postavy Michaela Caine, prípadne obhadzovanie Rosničkára z fastfoodovým jedlom bol prim nápad), ktoré ale neurobia z tohto filmu niečo viac. Režisér Gore Verbinski si chcel spraviť svoj umelecký počin a ten si spravil ale dieru do sveta s týmto čo ponúka veru nespraví, stále to je pre mňa len rutinér bez väčšieho talentu, ktorý sa fakt neviem nikam poriadne začleniť, nech točí rodinnú komédiu, dobrodružný či drámu stále to je spravené len niekam na pol ceste bez príbehovej hĺbky(jedine remake horroru Kruh bol spravení k akejtakej spokojnosti). /35%/ ...len ďalšie sklamanie od Verbinského ()

imf

Je to hodně komorní a hodně epizodní, jenže v těch krátkých příbězích ze života Davea Spritze je tolik pravdy, že vás to až zamrazí. Filmů o rodinných vztazích a krizovkách všech věkových skupin existuje spousta, ale Weather Man přesto dokáže téma pojmout kapku jiným úhlem a navíc si to všechno jistí kvalitním Cagem (v poslední době je to opět tradice... díky Nicku, žes popadl druhý dech) a Spongebobem v nadživotní velikosti... smrtící kombinace. ()

Djkoma

Lehký humor toho filmu mě dokázal oslovit a Nicolas Cage jako můj oblíbenec také. Jednoduchá režie Gore "piráta" Verbinskiho působí příjemně. Příběh je lehce pomalejší a rozhodně jej hodně lidí bude kvůli tomu odsuzovat, ale myšlenky a důvody hlavní postavy se dají pochopit a proto z filmu čiší jistá otevřenost. ()

Renton

Scénář: Steve Conrad .. Komorně laděný příběh ze života televizního meteorologa. Ten si sní o svém životě, má pro něj vlastní snovou předpověď, ale podobně jako u počasí se téměř nic neděje tak, jak by jemu samotnému vyhovovalo. Děj je protkán několika životními moudry a ochucen decentně inteligentním humorem, který je místy mrazivý jako záliv v úvodu. Režisér měl naštěstí velkou oporu ve skvělém představiteli hlavní role, jakým Nicolas Cage po celou dobu přesvědčivě dokazuje, že je. 70%. ()

Faye

Jeho život je stejně zakaboněný jako počasí, které moderuje v oblastní TV. A dnů, kdy zasvítí sluníčko, těch je zatraceně málo. Obzvlášť, když se David i Chicago momentálně nacházejí v měsíci únoru . Marně se snaží vrátit ke své bývalé ženě a dětem. A zároveň touží po uznání svého otce, úspěšného spisovatele. A packá to víc a víc.Vedle otce se shodou zlomyslných náhod ocitá většinou v pozici pitomce a jeho zbytečná snaha o návrat k rodině je ještě zoufalejší. ..„Věci nefungují tak, jak jsem předpovídal. Přijmout to, není snadný, ale tak už to v životech dospělých bývá“. Pro N.Cage byl rok 2005, rokem šťastně zvolených filmů, po „Lord of War“ další role, která mu dokonale padne. ()

Adrian

Takmer podivne Wes Andersonovsky film ovsem bez jeho schopnosti zviazat netradicnosti a divnost vo funkcny celok. Verbinskeho rezii unika kompaktnost celku a namiesto jednotiacej nite tu mame roztrapkane vlakno epizodiek s roznou urovnou kvality. ()

Radek99

Tak tenhle film byl pro mě obrovským překvapením. Od pana Verbinského jsem vůbec nečekal takhle komplexní film se silnou vypovídací hodnotou o nedostatku štěstí a spokojenosti v životě člověka moderní západní společnosti. O člověku, který má na první pohled všechno, ale materiální dostatek až nadbytek mu nemůže pomoci překonat prázdnotu jeho života bez smysluplnosti plynoucí z práce, bez naplňujícího rodinného vztahu a bez uznání ze strany rodičů, v tomto případě velmi úspěšného otce, spisovatele oceněného Pullitzerovou cenou. Vynikající, typově přesný, posmutnělý Cage i v roli jeho otce, staromilského intelektuála, Michael Caine. Nová Americká krása, i když napodruhé už samozřejmě ne s takovou průrazností... Podobné filmy: Americká krása, Volání o pomoc, Elementární částice, Štěstí na dosah, Ztraceno v překladu, Ledová bouře, Tichá dohoda ()

DaViD´82

Verbinski zabrousil z vod blockbusterů k podivnému snímku o dalším "looserovi" s krizí středního věku. Není to nijak originální, chybí tomu především nějaké pojítko, tak aby jednotlivé scény, které samy o sobě dobré jsou, dávaly smysl. Byť se o novou Americkou krásu nejedná, tak to má příjemně posmutnělou atmosféru a díky Cageovi a Cainovi to rozhodně stojí za pozornost. Především pro Cage je to společně s Lord of War návrat ke kvalitním hereckým výkonům. Škoda, že potencionál, který to má není zdaleka využit, mělo to jít více na kost... ()

Superpero

Skvělý filmový zážitek, něco takového jsem od dob "Přízračného světa" už dlouho postrádal. Melancholický a chvílema takovým smutným způsobem vtipný film, stejně jako výkon brilantního Cage. Michael Caine je taky excelentní a i ti další herci to dost dobře zvládají, zvlášť Cageova tlustá dcera si v ničem nezadá s Thurmanem Mermannem ze "Santa je úchyl." Skvělá hudba a kamera. Skvělý scénář. A v neposlední řadě skvělá režie. Gore Verbinski dokázal, že bez problémů natočí opravdu jakýkoli žánr. Gore Verbinski je masér. ()

Fr

Denně čte dvě hodiny nápovědu a vydělává bez námahy a úsilí spoustu peněz. Proto po něm občas lidi hází koktejly. Chce se sblížit se svými dětmi, získat důvěru manželky, ale jedinej kdo má rozum je jeho otec. N.Cage je totiž KRÁL KRETÉNŮ! Bohužel na něj i vypadá..... Tohle je přesně ten film, který se vám musí trefit do nálady. Veselých momentů je zde pomálu, jen tak se probíráte životem D.Spritze a doufáte v optimistickej konec. Celkově mi to vyznívá jako film o ničem, ale v pohodě se na to kouká. Hlavně N.Cage a M.Caine jsou ti, kvůli kterým stojí tento film zhlédnout. ()

Dever

Soundtrack Hans Zimmer a James S. Levine: 1. The Passenger 2. Windy Day 3. I Can See Clearly Now 4. Like a Rock 5. Transitions 6. Sweet Lorraine ()

novoten

Film pro všechny, kteří alespoň jednou přišli domů, sedli si do křesla a z neznámého důvodu posmutněli. Sice jsem byl těsně po zhlédnutí mírně zklamaný, ale o několik dní později jsem si právě takhle sedl a najednou jsem viděl Cage a Caina, jak se baví v autě o pohřebním proslovu a pochopil jsem, že Verbinski prodal to, co chtěl sdělit, tím nejstylovějším způsobem. ()

tron

„Prečo do teba ľudia hádžu mliečne kokteily?“ – „...Občas sa mi to stáva.“ Gore Verbinski už dve čudné komédie v minulosti nakrútil (LOV NA MYŠ, MEXIČAN) a PÁN ROSNIČKA je síce podobne „nevtipný“, ale je predsa len o dosť lepší. Pretože je SCHVÁLNE TRÁPNY. A pozerať sa na dobre nakrútenú trápnu scénu, to je vždy smiešne. Keď Nicolas Cage ako skrachovaný rosničkár („Nepredpovedáme počasie, tie skurvené vetry si robia čo chcú!“), čakajúci na „svoju šancu v Haló Amerika“, hodí do svojej bývalej snehovú guľu, ona sa práve v tej chvíli otočí a guľa jej rozmláti dioptrické okuliare, JE to vtipné, dokonca veľmi vtipné. A keď nasleduje zostrih „ako to začalo s tým hádzaním vecí“, vyprsknete do smiechu. Tento film je proste hrozne smiešne trápny a to je poloha, ktorá vlasatému Cageovi nečakane pristane. Určite sa ale nejedná o komédiu v duchu bratov Farrellyovcov: v príbehu hrá dôležitú rolu blížiaca sa smrť blízkeho (nakoniec aj zomrie) a dokonca šikanovanie a pedofília! Verbinski, režisér bombastických PIRÁTOV KARIBIKU, má svojrázny zmysel pre humor. ()

B!shop

Hodne divnej film s takovou zvlastni atmosferou, vicemene ani drama ani komedie, spis takova tragikomedie a misty to ukazovani, jak se ma Cage strasne spatne, i kdyz to je vlastne dobrej chlap je uz otravny. Nicmene i pres to je film zajimavej celou dobu, sem tam se dokonce urodi nakej vostrej vtipek, treba s tatarkou a sprostejma slovama se tu taky nesetri. Cage hraje velmi solidne a Caine mu zdatne sekunduje, takze to da slusny 4*. ()

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (viac)