Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

zette

Prvni dil trilogie, ktera si drzi svuj vysoky standart od zacatku do konce. Damonovi je role sita na miru. Nechybi zde napeti, akce, povedena kamera. Mozna uz je scenar trosku prehnany, i tak se ale jedna o nadprumerny akcni film. ()

pakobylka

Zapomněl na svou minulost - to ale neznamená, že nebude bojovat o svou budoucnost. P.S.: Milé dámy, pokud vám zkříží cestu, s největší pravděpodobností vás dostane do problémů, při kterých půjde o život. Ale taky se o vás postará a bude vás chránit - za každých okolností ... na to se můžete na 100% spolehnout. Bohužel muži takových kvalit jsou silně ohrožený, nebojím se říct pomalu vymírající druh. Takže se zrovna tak můžete spolehnout na to, že je budete potkávat výhradně na stránkách knih, ve filmech ... nebo ve svých snech ... :-) ()

Pajky3

Dobrý a stylový akčňák, který začíná jednu nejpopulárnějších akčních sérií posledních let. Matt Damon ještě nikdy nebyl takhle zajímavej. Těším si i na další pokračování. ()

emo

Veľmi zaujímavý film, ktorý je veľmi dobre natočený. Striedanie VELMI pozvoľného rozprávačského tempa so zbesilo zostrihanou bleskovou akciou pôsobí oveľa lepšie než to môže znieť... A Damon je na úlohu Bournea ako stvorený! No tipli by ste ho na agenta? ()

Seag

špionážna pecka. Matt Damon je presvedčivý, a úloha srateného agenta mu sadla. Clive Owena s okuliarkami som si vychutnával až do tej doby čo ho zabili. Ale to už je len formalitka. Určite za 5*. ()

BoXBe

Bourne se probere na té lavičce v parku tak rychle a udělá takový vítr, že jsem se z toho všeho vzpamatoval, až když zazněly první tóny Extreme Ways v závěrečných titulcích. Bourne Identity si zaslouží pozornost každého, kdo má rád inteligentní akci a výborné soudtracky. ()

c.tucker

Matt se perfektně pro tuto roli netradičního námezního zabijáka perfektně hodí. Scénář je naprosto perfektní a celý příběh napínavě vystavěn a vy hltáte každou minutu. ()

Icefist

Seznámení se s Jasonem Bournem je jízda ve vysokém tempu. Matt Damon hraje přesvědčivě a samotná zápletka mě velice bavila. Laťku pro další díly nastavuje hodně vysoko a jsem zvědav, zda se jí podaří udržet. 90 % Oblíbená část- dům na venkově ()

WolfR

Napínavý akční nářez s chytrým příběhem. To se jen tak nevidí. Matt Damon v životní roli, Jason Bourne je klasa! 5 hvězd. ()

forsythia

Tak dlouho se odolává Bournovi, až se jednou podlehne. Já toho kluka ušatýho Damona snad začnu mít vážně ráda. Tohle se zatraceně dobře povedlo. ()

TomPrusik1

Agent bez minulosti je film, který jsem dlouho neviděl. Nechápu proč. Takhle nějak si představuji akční špionážní film. Vtáhne vás v první chvíli do děje díky svému nápaditému a poměrně originálnímu příběhu. Celý film mě hrozně bavil a jen jsem čekal co bude dál. A Bourn je prostě borec a dostávali mě jeho triky, akce. No je prostě BOŽÍ. Jako Arnoštek :). Někdo označuje Bournovskou sérii (trilogie to vlastně asi už neni) za nejlepší špionážní podívanou. Já po jedničce souhlasím. Doufám, že mě i další díly půjdou ve stopách skvělé jedničky. Dávám plný počet za to, že jsem už dlouho nebyl tak vtáhnut do děje, jako tu. Takže 85% ()

mortak

První díl série je pořád ještě přepisem knihy a Ludlum dle mého žádným extrovním spisovatelem nebyl. Naštěstí Matt Damon dokázal vtisknout Bournemu punc uvěřitelnosti a Gilroy dokázal vydolovat z Ludlumova dvacet let starého rozvleklého románu moderní akčňák. A protože i jeho protivníci jsou zapamatovatelní (hlavně Owen), je jednička kvalitní začátek i v porovnání s oběma dalšími díly. ()

otík

První díl bourneovské série dostává na kvalitě především v celku s vynikající dvojkou, kdy si člověk uvědomí, že tento první příběh je též skvěle natočen a především má úžasnou tísnivou a napínavou atmosféru. A také všichni ti zabijáci kolem nejsou žádní magoři, ale prostě jen vytrénovaní zabijáci plnící své rozkazy. Čím dál více zraje jak dobré víno. Bravo. Nakonec po třetím sledování a s ohledem na to, jak výtečně film zapadá do celé trilogie, hodnotím maximem. ()

3n3my

Už jednotka skvele nakopla celú sériu a keď jej mám niečo vytknúť o čo boli nasledujúce diely lepšie tak je to asi len príbeh, ktorý sme už viackrát videli (agent ktorý stratí pamäť, je prenasledovaný, atď.) a pár chybičiek v akčných scénach. ()

tom88

Bourne Identity je pre mňa najlepší diel série. Je to presne taký film aký si želám. Kopec akcie, premyslený dej, Silná hlavná postava, celkom dobré vedľajšie úlohy, dobrá hudba (Oakenfold ma dostal), réžia výborná, strih až veľmi svižný (nie na škodu), záver nič nekazí. Je to riadne mäso a nečakal som takú podívanú. Škoda, že som videl najprv druhý diel, z ktorého som mal maximálny miš-maš, no po zhliadnutí prvého som všetkému pochopil. Je to lepšie ako hocaký špionážny thriller s Bondom. Jednotka je naj. K plnému hodnoteniu chýba iba kúštik. 85% ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav