Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

joker.george

Film jsem musel zhlédnout několikrát než jsem mu přišel na chuť. A jsem rád, že se mi dřívější nezájem podařilo překonat. Nový pohled na filmy s agentskou tématikou, žádná rozbujelost, ohlížení se po ženských a vtipkování, tohle je komorní příběh s důrazem na výpravu, hrdinu, do kterého zapadl Damon jako ulitý, atmosféru a řemeslně zvládnutou akci. ()

Streeper

Na film jsem se moc těšila už jenom kvůli vysokému hodnocení, ale překvapivě (nebo ne) mě to moc nezaujalo. Přišlo mi to zdlouhavé, nezáživné. Matt Damon se snažil utáhnout celý film na sobě a vůbec se mu to nedařilo. Navíc mu režisér jako partnerku přidělil (podle mně) velmi nesympatickou herečku, u které mi přišlo, že ani neumí hrát. Určitě se podívám i na ostatní díly z cyklu Jason Bourne, ale začátek teda nic moc. ()

bourec

Dnes sem oprášil filmek s Mattem Damonem. Film začíná tak nějak podivně, ale člověk se do toho postupem času dostane.No, ty čtyři hvězdy jsou maximum, co z toho dokážu vymačkat. Mezi těma celkem povedenejma akčníma sekvencema, je totiž docela dost hluchejch místeček. Ale dneska to patří do toho lepšího o agentech.90%. ()

ad

Přes všechny kvality, které tento film má, je to vlastně místy dost nudné... teprve v porovnání s tímhle vynikne vklad, který do série dal svým hyperakčním stylem Greengrass... ()

starbrejkr

Pamatuju, že když to šlo do kin, bylo to recezovaný jako poměrně průměrný akčňák, ničím nevyčnívající...Kdo by řekl, že se z toho po pár letech stane pomalu kult s několika pokračováními....Nicméně musím říct, že i mně si Agent získal a překonal původí film s Chamberlainem. Výborná akční jízda od začátku do konce mi trochu připomínala oblíbeného Nepřítele státu. ()

DruidKarel

799. hodnocený film: Jestliže jsem objevil talent Matta Damona teprve v nedávné době, pak teď si mohu chrochtat, protože tahle série o Jasonu Bourneovi mě chytla. Navíc mě přesvědčila, že je ještě možné natočit strhující akční film po vzoru "smrtonosných pastí" s Brucem Willisem v hhlavní roli. Vynikající příběh, famózní Matt Damon a spousta akce a boje zblízka. Tohle je podle mě nový akční herec, kterej se jednou vydrápe na vrchol a přeskočí jednou i "pana dokonalého" Christiana Balea. 4* budou asi nedostatečným ohodnocením, ale dávám je s tím, že věřím dalšímu dílu, který shlédnu jistě brzy. 4* ()

Amroth666

7.2. 2010 - teprve dnes 7.2. 2010 jsem si zkouknul film, který jsem si připravoval na shlédnutí už poměrně dlouho, ale odhodlal jsem se k němu až dnes. Věděl jsem, že to bude skvělý scénář už podle obsahu a také byl. No ty akce s Damonem byly snad nejlepší za poslední roky a hlavně Jason Bourne se poprvé ukazuje a poprvé promlouvá do filmu jako jeden z nejvydařenějších agentů. Fantastické přesuny kamery z jednoho státu do druhého, ale toto není Grenngrass. Česko bylo zvoleno dobře pro výpravu Agenta, ale i další státy. Podle mě by to mohlo být ještě o trošku vybroušenější, ale jinak dobré. Výborný film a těším se na další pokračování Jasona Bourna. ()

Wladi.mir

Kvalitní film po všech stránkách. Libilo se mi zde ta kombinace mysteri a akce. Plus za to, že se to odehrává v Evropě. Taky je dobré jednou vidět akční film, který se neodehrává na Manhattnu. Nemám takřka co vytknout. Režie je na tohoto režisera opravdu povedená, k tomu kvalitní obsazení s mým oblíbencem Cliwem Owenem a Mattem Damonem a kvalita je zaručená. K pěti chybělo málo. Už se těším na volné pokračování: Bournův mýtus. ()

C0r0ner

Bourne je pojem, který není tak nosný, jako James Bond, ale každopádně skýtá mnohem mnohem lepší zážitek, než jakýkoli 007. Je paráda, když režisér (Liman zde, Greengrass později) dokáže ždímat z diváka pozornost celé dvě hodiny a ještě k tomu nabídnout akci, emoce, napětí a obavy o hrdinu (v dnešních sračkovitých blockbusterech už málo vídaná věc). 100% ()

Cheeter

Klasický akční film o superagentovi, dobře provedený. Praha jako Zürich, tak to by mě snad nikdy nenapadlo. A Damon mi úplně jako herec nesedl, vypadá tu trochu jako mladý ucho, který by mohl na svých uších plachtit, tak trochu jako Aleš Háma. ()

Wormboy

Moja cesta k Jasonovi Bournovi bola klukata, avsak po opakovanom zhliadnuti musim povedat, ze Bourne ma dostal. Nie je vela skutocne inteligentnych thrillerov, avsak Bourne identity napriek svojmu zo zaciatku pomalsiemu tempu k nim urcite patri. Kratsia stopaz by vsak neuskodila. 3,5/5* ()

agathon

Musím jen dodat, že je to lepší - snad podobně jako celá Bourneovská série - na několikáté shlédnuí víc a víc... Extreme Ways od Mobyho, co chtít víc?? Nová akční klasika, kterou Paul Greengrass uvedl do pantheonu nejgeniálnějších kinematografických záležitostí všech dob. Bourne ruulz!!!! ()

Laputa

Akční film v hlavní roli s Mattem Demonem. Matt Damon je příjemně vystupující nadaný herec vysokých kvalit. Opravdu pěkná akce. Franka Potente má příjemný herecký výkon. Hudba udržující dostatečné napětí a nejistotu. ()

Fallen_One

Hvězdička navíc za Prahu a české interiéry. Nemusím Damona a ani Potente. A že by to bylo nějak extra super, to teda vážně ne. Nuda, nuda... ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (viac)