Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

peetriss

Agent bez minulosti je vskutku velice povedený film s perfektně propracovaným scénářem, výborně zvládnutou režií i kamerou. Mattu Damonovi role Jasona Bournea dokonale sedla. Nadprůměrný špionážní thriller se svižnou akcí a skvěle pomalu rozkrývaným charakterem hlavní postavy okořeněném důmyslným napětím. Filmy Agent bez minulosti i jeho pokračování vnesly svěží vánek do skomírajícího akčního i špionážního žánru a mně osobně se tato série líbí mnohem více než špionážní bondovská série. ()

mirkaaa

Přiznám se, že první díl jsem viděla až po shlédnutí dvojky a trojky a vůbec mi to nevadilo. Matt Damon je skvělý agent, kterého nic nevyvede z míry, akční scény jsou dokonalé, tempo svižné a film je napínavý od začátku do konce. ()

Prochy38

Těžce nadprůměrný akční film. Zápletka do detailů promyšlená, M. Damon ve světle, ve kterém často vidět není. Moc dobrý příběh! Těším se na pokračování. ()

ThomasCrown

Vždy som si myslel, že predobrazom agenta je Bond, ale ako bolo mnohokrát povedané, Bond by stretnutie s Bourneom neprežil. Strhujúca akcia a dej, ktorý vás dokonale navnadí na pokračovanie. ()

chaometic

Nudné svým způsobem akční bombastický trhák, opakuji nudné..... Jediným plusem je Matt Damon, který jako tajný agent opravdu vypadá.. ()

Xavi6

Jako akční film je to opravdu první třída, kde jsem se bavil po celou dobu filmu a užíval si tak tajemný život Bourna, který sám neví kdo je a snaží se na to celou dobu přijít. Ale musím přiznat, že když film jako takový má tak promyšlený a zapeklitý děj, proč mu neudělat ještě promyšlenější a zapeklitější konec? Opravdu mě zde chyběl výrazně lepší konec, nějaké lepší rozuzlení celé jeho minulosti, ale konec typu krátké vzpomínky, která mu bohatě stačila mi přijde málo. Škoda. ()

Neotom

Agent bez minulosti výborně rozehrál partii pro dvě precizní pokračování, za nimiž přece jen o malinký kousek zaostal. Technicky (s ohledem na rok vzniku) je vynikající, po herecké stránce velmi dobrý (zvláště Damon), scénáristicky jen obstojný. 75% ()

Piškotka

Docela jsem se bavila. Film měl děj, spád, logiku, hlavu a patu. I když probíhaly akce, nebyly násilné a do očí bijící, jak někdy bývají. Mám dojem, že některé záběry pocházejí z Prahy a věřím, že i Paříž byla opravdovou Paříží. M. Damon patří k hercům, co se neokoukají, plusem je také jeho mladistvý až chlapecký vzhled. Působí neutrálně, tyhle role mu vyloženě sedí. Jeho partnerka Lola se k němu hodila, taky normální děvče. ()

Bafo

Videl sem vsechny tri Bourny hned po sobe. Je to vlastne docela super, clovek se nenudi, tech sest hodin utece jako voda, kazdej z filmu je skvelou variaci na akcni filmy o agentech ala James Bond, ale lip, bez zbytecnyho kyce a prehaneni, hezky tvrde, realne. Libilo se mi to a to i presto, ze na tydle filmy zas tak moc nejsem. 3 dil jedinej uz je trosku prehnanej, jak pribehem tak zpracovanim... ()

Hanes88

Od děje, přes efekty až po výkon Damona není co dodat !!! Tohle prostě ukázalo všem, jak má vypadat opravdu akční film. Velice se mi to líbilo a pochybuju, že jen mi :-). Zvraty, které ve filmu probíhají jsou neuvěřitelné. 100% ()

Lefty86

Moc dobrý akční kousek, Damon je výborný a roli jsem mu na rozdíl od mnohých věřil. I když tehdá prostě byl ještě klučík. Nikde jsem nenašel jestli bojové scény, hlavně ty bitky točil sám, nebo měl záskok. Škoda je že bitky byli hrozně zrychlený a bylo to do očí bijící. Film má jediný nešvar který nemám rád a to je překombinovanost příběhu že se v tom pak ztratim. Někdo to má možná rád , já dávam přednost jednoduchosti. Viz. 96 hodin. ()

lucijelucije

Asi pánská záležitost =) Akční film je to dobrý, ale čekala jsem víc tajuplnosti a méně odhalení takhle pro začátek. Na dvě hodiny to pro mě bylo docela dlouhé a nic moc říkající. Ale líbila se mi rychlost jakou byl Bourne natočený, žádné zbytečné dlouhé scény, velké plus. =) ()

Paldiny

Kus poctivej filmárčiny a v rámci žánru jeden z mála prípadov, kedy by sa scenár zaobišiel aj bez akcie. Matt Damon čoby Jason Bourne si nevybral zrovna najpriaznivejšie obdobie, ale i napriek tomu dokázal uspieť. Film má precízne vystavanú skladbu príbehu, aký obracia karty jednu po druhej, čím udrží pozornosť až do záverečných tituliek. Pri opakovanej projekcii sa navyše netreba obávať menšieho zážitku, práve naopak, vďaka sledovaniu indícií je k videniu viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Najmä skrytý odkaz tomu nášmu domovu je až k smrti pravdivý. ()

Macik

Pro mě totálně nezajímavej film na čím dál častěji omývané téma, ztráty paměti. Kdyby tam nebyla ta Praha, tak se snad unudím k smrti. A Matt Damon? Ten byl opravdu mdlej. A proč že se mi nelíbil? No od té doby, co jsem viděl TEAM AMERICA, ho ňáko nemusím :-) MATT DAMON ()

spiritus

Velmi slušný... povedená akční podívaná, u které se nelze nudit. Výborný a věrohodný Matt Damon ukazuje že má opravdu široký herecký rozsah a umí zahrát téměř cokoliv. Bravo ()

Marys

Priznám sa, že od filmu takéhoto formátu som ten záver vážne nečakal..... ale na moje vlastné prekvapenie ma ten záver milo potešil. A tento film vážne odporúčam. Vážne dobrý. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav