Šiesty prápor

Skutečný příběh elitního 6. praporu pod velením podplukovníka Henryho Mucciho, který podniká odvážnou záchrannou misi. Vojáci cestují 30 mil za nepřátelskou linii aby osvobodili přes 500 amerických válečných zajatců z nechvalně proslulého japonského zajateckého tábora. (oficiálny text distribútora)

God91

Chlápek ve videopůjčovně mi to dávál do ruky se slovy, jaký je to skvělý válečný film.Já viděl jenom jeden obrovský kopec nudy... ()

zelda82

Prumerny valecny film, ktery je pozoruhodny jedinou veci - a to originalitou ve smyslu toho, kde se odehrava, protoze ja nevim o zadnem jinem pocinu, ktery by se odehraval na Filipinach. Jinak je to vsak pouhy prumer. ()

robo7773

**** (83 bodov zo 100) Paradny vojnovy prbeh, o najvacsej zachrajnej akcii v druhej svetovej vojne. Ak sa niečo podobne ozaj udialo, tak klobuk dole pred tymi chlapikmi, co vsetko dokazali spravit a riskovat vlastne zivoty aby zachranili ostatnych spolubojovnikov. Perfektne prepracovany plan akcie, ktory vysiel do absolutnej spokojnosti a vyhre. Tato snimka patri jednoznacne do mojej filmovej vojnovej elity!!! ()

Olík

Á, tady si někdo ukousl větší sousto, než byl schopen polknout. Válečný „malofilm“ podle skutečného příběhu sice nenabízí ani milimetrovou atmosféru, za to disponuje dvěma neatraktivními liniemi, ukazující na jedné straně skupinku uvězněnou v japonském zajateckém táboře plus na druhé vojáky vyslané na záchranou misi za jejich vysvobození . A teď to „nejlepší“, obě dvě partičky jsou mi úplně volné a jejich story mne nechává totálně chladným. John Dahl zkrátka ještě nedorostl takového tématu a jím vybraní herci mu to nijak neusnadňují. ()

yossarian-

Po přečtení ohlasů na čsfd.cz sem čekal hrůzu. Ovšem film celkem příjemě překvapil. Není to nic na co by se nedalo zapomenout, ale že by to byl nejhorší válečný film co jsem viděl říct nemůžu. Na začátku mě zamrzelo, že letadla která v dobovích záběrech bombardují Pearl Harbor jsou americká. To si tvůrci mohli odpustit vzhledem ke zbytečnosti tohoto záběru. A na konci mě překvapili 10 minut dlouhé titulky. Mezitím není nic co by stálo za nějáké rozepisování. ()

Dárius

Pro fandy válečných filmů a navíc s pohledem do historie-japonci se nikdy se zajatci nějak nemazlili,pro ně byl zajatec jako šváb.Volili raději smrt pro císaře-kolikrát nesmyslnou a nicneřešící.Jistý obrat v pohledu na smrt pro císaře nastal až ke konci války,a to většinou po smrti velících důstojníků. ()

PEZ

Totálne zabudnutý a nenápadný film, pričom pojednáva o značne veľkej záchrannej akcii počas 2. svetovej vojny a navyše je hviezdne obsadený. Sám sa divím, že mi v minulosti tento kus unikol. Je to medzi 3 a 4, ale rád prihodím pol hviezdičky navrch, lebo film ma napriek jeho dĺžke bavil, zároveň som sa dozvedel niečo nové z histórie o čom som doteraz nevedel a plus, všetci zúčastnení podávajú fakt dobré herecké výkony - aj James Franco, aj Benjamin Bratt (!), aj vychudnutý Joseph Fiennes (kvôli tejto roli schudol 10 kíl) a aj vždy výborný Marton Csokas. Je fakt škoda, že o tomto filme sa nevie viac. A inak pre tých, ktorým by bol film počas sledovania príliš dlhý - posledná polhodinka stojí za to! ()

sonoluca

Po všech stránkách absolutně rutinní záležitost, která místama dost nudí - snaha pojmout celou událost ze široka (dějová linie týkající se odboje) je jenom na škodu. Čekáte-li alespoň kvalitní závěrečnou akci, budete nejspíš zklamaní jako já. A Connie Nielsen nemá štěstí na role, nebo si je prostě neumí vybírat. ()

E lan

Velmi povedená rekonstrukce povedené akce na Filipínách. Jednotliví hrdinové jsou velmi citlivě (neheroicky) popsáni a jejich ztvárnění je tak velmi důvěryhodné. Závěrečná osvoboditelská scéná patří také k tomu lepšímu. ()

Black-star

Je hodně filmů z války i podle skutečné události, které tento film předčí. 3* dávám proto že film nijak nenadchne ale ani neublíží. Bude trvad dlouho než se na takový film podívám znovu. ()

Likan7

Mám fakt rád válečné filmy, ale tohle se fakt nepovedlo. 2 hodiny totální nudy, kde se totálně nic neděje, aby se v poslední půl hodině furt střílelo a běhalo, jenže i to je natočený fakt blbě. Připomíná mi to televizní remake něčeho staršího a lepšího..měl jsem problém to dokoukat, fakt fail... ()

compiler

Tenhle film by byl možná zajímavější když by se odehrával za světla. Chápu že se dodržovala pravdivost příběhu, ale z akčních scén není takřka nic vidět. Za klady bych zde vyzdvihl snad pouze dokumentární snímky na začátku a konci filmu. Co se týče hereckých výkonů, nejsou moc oslnivé, snad kromě Josepha Fiennese. Celkově na mě 6. Batalion udělal dojem průměrného, někdy až podprůměrného válečného snímku. ()

astraal

The Graet Raid mi přišel jako úvodní díl nějakého seriálu. Kromě filmové délky tomu všechno nasvědčuje. Hlavně děj kdy si po konci říkáte: A to je jako všechno? Celkem je to nudný film i přes jeho slušnou bojovou autentičnost. ()

Sollozzo

Z tohoto tématu se dalo vytěžit o moc víc. Navíc Benjamin Bratt mi leze celkem na nervy. Skoro celý film se děj vleče, až se najednou během posledních minut jako mávnutím proutku příběh ukončí. Ono je to rychlé ukončení sice logický, ale přeci jen nebudem čekat na hlavní pointu filmu 2 hodiny, aniž by se něco pořádného dělo. No což, hlavně že Vlajka Hvězdnatá zase zavlála. ()

Marator

Hodně slabý čajíček!. Jediné co bylo k pokoukání, byly dobové záznamy na začatku a konci filmu. škoda, zase zpackaný zajímávý námět podle skutečné události. ()

Amonasr

Solidně natočený klasický válečný film, přibližující jednu z mnoha epizod 2. světové války - hrdinství, utrpení, oběti a okrajově i japonská válečná zvěrstva. Nic víc a nic míň. Je až příliš popisný, chybí hlubší emocionální prožitek. ()