maklymm

Dojemný příběh o životě v ghettu. Takové filmy tu jsou, byly a vždy budou. Zde záleží pouze na obsahu a formě, kterou to divákovi podají. Opravdu se to povedlo nejsou zde honičky v autě ani přestřelky. Je tu příběh, který popisuje co lidi jsou a čím se můžou stát. Od začátku až dokonce to je vynikající zábava. 99 %. ()

jujask

Jeden z najlepších filmov zo študentského prostredia aký som v poslednej dobe videl. Samuel L. Jackson zahral bravúrne úlohu trénera. Chalani boli super. Nie je to pretlačené tímy americkými školskými sračkami ako väčšina podobných filmov. Hudba bola super. Film za 90%. ()

Danny71

Filmy podle skutečných událostí mají vždy své osobité kouzlo. Hlavní linii filmu se dá zcela jistě věřit, ale u spousty doprovodných podrobností není jejich autentičnost až tak zaručena. U tohoto filmu bych ale věřil skoro všemu. Nic mi nepřipadá až tak nadsazené, aby se to nemohlo skutečně stát. Skvělý herecký výkon Samuela L. Jacksona vévodí celému filmu. Samotné zjištění, že si nakonec sami "pánové," oproti jejich rodičům, uvědomí, že nelze stavět vítězství v basketbalu nad studijní výsledky, je poměrně potěšující a dává naději budoucím generacím mládeže (to je psáno hodně nadneseně a je potřeba to brát s rezervou :-) ). Abych nezapomněl, hudba je také velmi dobrá a zpracování basketbalových scén rovněž. ()

Rajca

Skvelý film o tom, že svet môžeme zmeniť v lepší, ak sa nenecháme zlomiť tradíciami, skostnatenosťou a odmietaním okolia. Stačí iba veriť, chcieť a ísť vytrvalo za svojím cieľom. O tom, že každý z nás môže dosiahnuť až ku hviezdam, najmä keď má za sebou charizmatického podporovateľa, ako v tomto prípade coacha Cartera. ()

Sonjoe

Fenomenalny film. Jeden z najlepsich, ak vobec nie najlepsie drama a zivotopisny aky som kedy videl. 110% za film, spracovanie, vykony, hudbu. Skvele. Famozne! ()

Kat_u_lik

Nikdy jsem Samuela L. Jacksona neviděla ve filmu (tedy někde určitě ano, ale u mě zůstal bez povšimnutí), ale už chápu, proč si ho vybírají režiséři či producenti do svých projektů. Tak famózního herce jsem dlouho nezažila. Film vypráví o tom, jak je těžký, když chce jeden člověk změnit celou společnost, ale když člověk tomu věří, dokáže to. Akorát mě na tom filmu mrzí, že tam mohlo být více z té pasáže, jak ho společnost utiskovala a vůbec mu nevěřila, protože finální části zápasu tam bylo více než té "politiky" která mě zajímala více. Jinak velice poutavý příběh. ()

zdene.cek

Opět výborný film, kde se v hlavní roli představil Samuel L. Jackson. Typický výchovný film, kde kouč školního basketbalového mužstva se nejen stará o výsledky svého týmu, ale dohlíží i na prospěch všech hráčů a dokáže z podprůměrného školního týmu udělat špičkový tým napříč státy. ()

Rathe

Zajímavý snímek o problematických studentech na jedné převážně černošské americké škole a jednom neoblomném trenérovi. Je to těžké, snažit se změnit život někomu, kdo o to nestojí. A o to více je to silnější, když je to podle skutečného příběhu. Natož, když se mu to skutečně povedlo. Možná tam nemuseli emočně tak rozpitvávat studenty. Ale třeba příběh o tom páru, kde čekali dítě a pak šla na potrat - to bylo dobrý. ()

mikael5555

Za mě 75-80%. Byl jsem příjemně překvapen. Vždycky, když se točí film o sportu, tak je spousta věcí co se dá pokazit. Někdy je špatná kamera, někdy špatný příběh a někdy je ztvárnění samotné hry naprosto nerealistické a neodpovídající skutečnosti (stačí, když si pustíte film Góóól a všechny prvky tam najdete). Tady se při tvorbě filmu všem těmto chybám vyhnuli a přidali něco navíc. Něco, co by člověk od filmu o basketbalu nečekal. Přidaná hodnota tkví ve vyobrazení zcela reálného obrazu sportovního světa a v jednom člověku, který se tomu rozhodl vystavit stopku. Je mi jasné, že přesně takhle bod po bodu to nebylo, ale už fakt (dle dohledatelných informací na internetu), že trenér basketbalového týmu dal hráčům najevo, že basketbal není celý jejich život, je opravdu sympatický. Mnoho hráčů si to neuvědomuje. Platí to pro všechny sporty ve všech zemích. Plno z nich má životní vrchol v 16-20 letech. Tohle období skončí a tito lidé po zbytek života nesou následky, protože nic jiného neumí a jen samotná hra 99% z nich neuživí. Jak se říká ve filmu Moneyball: "Všem nám jednou řeknou, že dětská hra končí. Nevíme, kdy se to stane. U někoho v osmnácti, u někoho ve čtyřiceti. Ale všem to řeknou." Coach Carter ty kluky na tohle období připravoval a zajistil jim lepší budoucnost. Kéž by bylo v mládežnických oddílech všech sportovních odvětví víc takových lidí. Film samozřejmě lehce naráží na téma diskriminace a rasismu, ale to je očekávatelné. Navíc to není v takové míře, aby byl divák rušen a odváděn od hlavní dějové linky. Co se hereckých výkonů týče, pak Samuel L. Jackson byl naprosto dokonalý v roli Coache Cartera. Jeho charisma a vystupování filmu dodaly přesně, co potřeboval. Neumím si v této roli představit jiného herce. ()

Richmond

Film sám o sebe má veľmi peknú myšlienku, samozrejme je to natočené po americku a niektoré momenty sú prehnané a potiahnuté za vlasy. Celkovo veľmi dobrý počin. Zvlášť vyzdvihujem basketbalové scény- veľmi autentické a herecké výkony všetkých hercov vrátane Samuela L. Jacksona, ktorému tie "gangsterské filmy" a role moralizátora sedia perfektne. 80% 4* ()

leafroller

Film, který ukazuje tu jedinou věc, kterou závidím Američanům: školní sportovní aktivity. Něco, co u nás asi neuvidíte. A přitom možnost prosadit se v rámci školy, ukázat se před holkama či dokonce získat výhodu při dalším studiu by podle mě přivedla ke sportu spoustu dětí. Sám jsem basketbal hrál od útlého věku asi 10 let a před obecenstvo jsme se za celou dobu dostali asi 3krát. Jenže tenhle film není jen o sportu, je o charakteru člověka, je o rasismu a pokládá spousty otázek, na které ani naše společnost nechce hledat odpovědi. Ten film prostě stojí za to vidět. ()