enzo_cz

Takový klasický americký film ze sportovního prostředí s jasně danou pointou. Oni ti kluci nakonec nevyhráli, ale přesto se stali vítězi. Jistě, je to dobrý film a Samuel L. Jackson je v roli kouče výtečný. Přesto se nemůžu zbavit pocitu určitého emočního kalkulu na diváka. ()

complex

dráma ako sa patrí, dlho som nevidel nejakú podobnú športovú drámu a táto ma zaujala viac ako dosť...síce bola dosť prečítaná ale dokázala zaujať v každej chvíli... ukázala skutočný život v USA alebo nie..? to už posúdiť neviem, ale keď hej tak majú ľudia tam čo dohánať... zhrnutie, vrelo rád odporúčam pozrieť si pokiaľ niekoho baví šport spolčený s drámou... až na niektoré hlášky od ľudí, ktorí by to nevyslovili je to naozaj super... ()

Pavlo

Nechápem prečo je tento film tak dobre hodnotený. Téma dobrého, obetavého a sympatického učiteľa, vychovávateľa či trénera, ktorý inšpiruje a naučí dobrým mravom študentov a zároveň srší samými životu prospešnými radami je obohratá ako stará platňa. Navyše v tomto filme daná téma nie je ani sympaticky a zaujímavo nakrútená a hádže na nás od začiatku do konca jedno klišé za druhým. Proste priemer ako hrom, ktorý zachráňujú slušné výkony hercov. ()

Filatov

Kdyby byl Coach Carter jenom o basketu, tak by asi nikdy v mým hodnocení nedosáhl tak vysoko a to i přesto, že sportovní filmy mám hrozně rád. Jenže v Carterovi nejde jenom o basket, tady jde o další novej rozměr a to začlenění mladých američanů do společnosti. Ona dramatická poloha filmu a zoufalý Kennyho boj proti zkostnatělému systému začínajícímu u učitelů ve škole a pokračujícímu do celé společnosti se mi líbí o trochu víc, než ta sportovní. Tím ale tu sportovní část neshazuji - naopak i ta je velice výborná a Carterovi metody jsou drsné, ale spravedlivé. Výborné sportovní drama o tom, že vzdělání je víc, než sport! ()

Peenugirl

Amerika ma každým pravdivým odhalením presviedča o tom, že som rada tam kde som. Teraz mám na mysli ich hlúpe školstvo a extrémne hlúpych študentov. Nezačnem moralizovať, lebo by to bolo na dlho. Carter je neskutočný frajer, čo má na mieste aj rozum aj gule. Treba tvrdý prístup ak chceme špičkové výkony. Ani jeden športovec sa nestal vrcholovým šporrtovcom bez tréningu a disciplíny... Dobre sa na to pozerá a brnká presne na tie city, ktoré má podľa scenára... 85% ()

Vořežprut

Mám rád sportovní filmy stejně tak trenéry, kteří ví, co je nejlepší a jdou si tvrdě za svým. A že si Samuel jde hodně tvrdě za svým :-) Nicméně to je jeden z těch povdenějších filmů, který není úplně typickým alespoň co se závěru týče. A jako trenér mohu říct, že je tento film v lesčem inspirativní :-) ()

Tominko12

Americká dráma, ktorá hrá hneď od začiatku na city diváka a snaží sa byť dojímavá. Námet je klasický a otrepaný, ale tu to proste všetko fungovalo, všetko vo filme malo zmysel a k tomu sa pridali presvedčivý herci na čele so Samuelom L. Jacksonom. Športový film, ktorý nebol iba o športe, ale trošku prinúti človeka aj zamyslieť sa. ()

torSion

Protože jsem dost dlouhou dobu hrál basketbal na vysoké úrovni, tak jsem se dokázal do filmu vžít. Není lehké být trenérem a na to ještě čelit tolika odporům hráčům i dokonce hráčovým rodičům. Amerika je jiný stát než my, ale prioritu má stejnou. "Na prvním místě škola, potom až sport." Přesně tuhle větu nám štěpoval do hlav i náš trenér. Basketbal je sice koníček, ale i ten si vyžaduje nějaké povinnosti. Samuel L. Jackson předvedl parádní herecký výkon a už jen kvůli tomu, že film je spjatý i s mým životem, tak musím dát 100%.. ()

Raziel811

Na filmu tohoto stylu a ražení se toho moc zkazit nedá. Vždy se jedná o outsidera, který se díky snaze dokáže někam dostat. Vždy je vložen a zamýchán i sociální podtext a další apekty apelující na soucítění s postavou. Samozřejmě jsou i vyjímky typu "Návrat na vrchol", který se opravdu nepovedl :) ()

jakup57

Motív - banda "lúzerov", tvrdý a "inteligentný" tréner, na konci víťazstvo...Toľko krát omieľané, že som sám zo seba prekvapený, že som to dopozeral. Keď by som tento film pozeral medzi prvými, z radu športových, pravdepodobne by na mňa zapôsobil...Takto však nemá šancu...Hvězdy nedávam, som zaujatý :) ()

montel

Basketballový trenér Ken Carter (Samuel L. Jackson) přichází na střední školu v Richmondu, kde se ujímá zdejšího školního týmu. Ten v loňském roce procházel řadou porážek, což chce trenér změnit. Vyžaduje však po svých svěřencích řadu úkolů, které nebyli schopni do dnešního dne plnit. Kluci vychováni ulicí se najednou musí vzchopit a začít nejen pořádně trénovat, ale také zapracovat na svém školním prospěchu, aby se měli šanci dostat na univerzitu. Taktika Cartera zabírá a tým jde od vítězství k vítězství. Vydrží však hráčům porálka a disciplína?...Další sportovní film z prostředí střední školy z nekompromisním trenérem a bandou černochů, kteří neví že mají navíc. Tohle téma už tu bylo několikrát a je pořádně ohrané. Jackson tomu ale dává něco víc a tak se Coach Carter jistě neztratí. 60% ()

Chlo0opek

Plytké dialogy, herecké výkony ve vedlejších rolích děs, snad jen ten Samuel a občas dobrá myšlenka udržela tento film na 2*. Jestli to teda bylo dle skutečné události, tak by mě zajímalo, jak moc se to s tou skutečností krylo. Jestli to teda bylo věrně dle ní, tak to americké "myšlení" je opravdu tragédie a nedivím se, že to tam na těch školách vypadá tak, jak to občas slýcháme i ve zprávách.. ()

Davo11

Zase jeden z mála filmů z basketbalové prostředí. Jedná se o klasiku, mluvíme-li o filmech s popiskem sportovní. Děj filmu je napínavý a ani chvíli jsem se nenudil. Film vypráví o skvělém bývalém skvělém basketbalistovi, který se vrací do města, za které hrál. Nyní přichází jako trenér, který musí vzít do rukou tým, který neustále jen prohrává. Jak už u takových filmů bývá zvykem, nakonec film začne vyhrávat. Ale za skvělý děj a herecký výkon S.L Jacksona dávám 5 hvězd. ()

durkes

Šport a basketbal.....to môžem vždy. Filmy ako Hráči z Indiany, Lanári, Glory Road, Láska a basketbal, Kokosy v pralese) ma vždy dostanú. Vždy im držím prsty a prežívam emotívne ich víťazstvá. Túžba po víťazstvách i emócie z nich pochopia asi iba tí, čo sa venujú športu. Takže pre mňa jasných 5. Pán tréner, poklona. ()

nevergiveup

Jeden z nejlepších sportovních filmů, které jsem kdy viděl (a že jsem jich viděl). Samuel L. Jackson je jako přísný trenér mladých kluků z ghetta fantastický. Realistický, dojemný a velice inspirativní film, který vytváří opravdový pohled na šance mladých kluků, kteří žijí a vyrůstají v prostředí gangů. Jakýkoliv fanda sportovních filmů musí tenhle film vidět. 85% ()

Zrzka82

Příběh o rozcapených faganech, kteří díky sociálnímu zařazení, nekvalitnímu školství v USA a spoustě dalších problémů, nefungují a nemají úctu sami k sobě natož k něčemu nebo někomu jinému. Do toho všeho vejde hrdina s přirozenou autoritou, co se s nima nemaže. Téma na první pohled vyčerpané, leč v tomto podání a výkonu jak S.L.Jacksona, tak party mladých lidí, se jedná o velice příjemnou podívanou, která má hlavu a patu. Film nabízí výbornou dynamiku a ze všech zúčastněných stran vykresluje problematiku společnosti dnešní USA a jejich vzdělávacího a sociálního systému. Ostatně, toto téma, leč v jiných křivkách se týká i naší společnosti, a je dobré si připomenout, že jsou hodnoty a věci v životě větší než my samy a má smysl je budovat, živit a tvořit. V daném žánru a tématu považuji film za ten z nejlepších. ()

kodwin

Svým způsobem originální sportovní příběh. Kouči totiž nejde jen o basketbal. Líbilo se mi vykreslení atmosféry černošské střední školy a okolního života. Coach Carter má své mouchy, klišé se objevují, ale to vůbec nevadí. Basketbalové zápasy jsou nasnímány celkem věrohodně, Jackson v hlavní roli podal přesvědčivý výkon. Není důvod snímek neshlédnout, ba právě naopak. ()