E lan

Film, který má klasickou dobrou sportovní atmosféru, dobré herecké výkony a navíc je cítit skutečnou předlohou. To jako vždy dodává šmrnc. Navíc Samuel je skutečně muž na svém místě. Na druhé straně amerického patosu je zde docela bohatě, ale to zas tak moc v tomto případě nevadí. ()

haWranka

Pro mě naprosté zklamání. A předem chci říct, že si myslím, že za tento můj názor může z části naprosto příííííšerný dabing! Příběh předvídatelný až hrůza, herci se snažili, hudba mimo můj hudební vkus (ale proti gustu:). Pořád bych ale hodnotila aspoň průměrně. Na srdceryvné a slzopudné projevy jsme u tohoto typu filmů zvyklí, ale tady jich bylo neskutečně moc a ti šestnáctiletí teenageři, kteří sotva umí číst a kšeftují s drogami ze sebe dokážou vypravit věty hodné držitele Nobelovy ceny - no tak, páni scénáristé, to jste nemysleli úplně vážně, že ne? To už překousnout nemůžu a na víc než dvě se opravdu nezmůžu... ()

DevilXXL

3 hviezdičky, ale nie tak hocijaké. Film má úroveň, myšlienku, kvalitné herecké výkony. 2 hviezdičky som strhol iba kvôli tomu, pretože tam nebolo nič nečakané, žiaden wow efekt, jednoducho žiadna čerešnička na torte a zároveň aj preto, lebo takýchto filmov je neúrekom. Príbeh bol priamočiary s očakávaným koncom. Bolo to milé, fajné na večer, nič viac, nič menej. Spoiler: teda až na tú prehru v závere, ale aspoň to pridalo na reálnosti :-) ()

Dzvandzi

Pro mě ve všech směrech výborný film,který doporučuji hlavně všem vášnivým sportovcům,ale samozřejmě také všem ostatním.My jsme se nato dívali na florbalovém soustředění jako tým a bylo to snad to nejlepší co nás mohlo napadnout,protože jsme viděli jak by takový tým měl fungovat a jak je důležité mít při sobě trenéra,který vás dokáže motivovat a pořádně vás vyšťavit a udělat z vás hvězdu.Samuel L. Jackson to ukázal výborně.Chápu,že se to nemusí líbit všem,ale každý sportovec,který hraje v nějakém týmu mě určitě pochopí,když řeknu,že tohle nemá chybu!! ()

Nix

Sportovní dramata dle skutečný události mají své kouzlo a klasický téma převychování kluků z ulice už tu taky bylo a bude, ale tohle zpracování se povedlo, tak i herecké obsazení. Od Samuela bych se basket taky nechal naučit. Pro milovníky basketu povinnost. ()

junxi91

Trenér Carter byl tvrdý sám na sebe, a ještě tvrdší na ty, které měl trénovat. Nešlo mu jen o to, aby jeho hráči byli nejlepší středoškolští basketbalisté, ale také o to, aby měli dobrý prospěch a dostali se na univerzitu. A nebál se kvůli tomu dělat nepopulární rozhodnutí a dávat svým svěřencům přísné tresty. Měl své ideály a těch se za každou cenu držel. Ken Carter žije v Richmondu v Kalifornii, má ženu, syna a provozuje malý obchod se svým bratrem. Dostane nabídku stát se trenérem basketbalového týmu Richmond High School, Richmond Oilers, za který sám hrál před třiceti lety. Zpočátku jsou hráči hluční, nevychovaní a nepozorní. Carter dává týmu k podpisu smlouvy které vyžadují, aby seděli v předních řadách všech svých tříd a udržovali si průměr známek 2,3 (C+). Carter žádá zaměstnance školy o zprávy o prospěchu hráčů a o docházce. Navzdory hněvu rodičů hráčů většina hráčů podepisuje Carterovy smlouvy, ačkoli několik členů týmu odchází s nesouhlasem, včetně Tima Cruze, nadaného hráče, který ve volném čase prodává drogy pro svého bratrance Rennyho. Ředitelka školy Garrison zpochybňuje Carterovy smlouvy a naznačuje, že hráči nebudou schopni splnit jeho podmínky a že by bylo lepší, kdyby se držel trénování basketbalu a nevměšoval se do jejich prospěchu. Carter zavede přísnou disciplínu a tvrdý tréninkový režim pro tým, zaměřený převážně na kondici - kliky a lajny - a týmovou práci. A také se musí hráči a trenér navzájem oslovovat "pane". Carterův syn Damian se připojuje k týmu, přechází ze soukromé školy St. Francis, aby hrál v týmu svého otce. Cruz je po svém odchodu svědkem toho, jak tým vyhrál zápas, poté požádal Cartera, aby ho nechal znovu se připojit k týmu. Carter souhlasí, ale pouze v případě, že Cruz dokončí řadu cvičení, což však nemůže do pátku stihnout. Cruz se k tomu navzdory nesplnitelnosti zavazuje. Cviky spočívali v dělání kliků a běhání od lajny k lajně, což byly tresty, které Carter dával hráčům za porušování disciplíny, pozdní příchody a za odmlouvání trenérovi. Cruz nemá šanci ty dva tisíce kliků a pět set lajn stihnout, a tak mu s tím pomůže celý tým. Kenyon Stone, kapitán týmu, se snaží vyrovnat s těhotenstvím své přítelkyně Kyry. Pár se pohádá kvůli Kenyonově neschopnosti zavázat se k otcovství. Další hráč, Junior Battle, nechodí do hodin, což vede Cartera k tomu, aby ho suspendoval z týmu. Battleova matka Willa navštěvuje Cartera, žádá ho, aby Battlea vzal zpět do týmu, a vysvětluje mu, že to mají těžké od té doby co byl zabit její starší syn Antoine. Carter souhlasí poté, co se Battle omluví. Tým nadále trénuje a zlepšuje se a stává se neporaženým v základní části. Po vítězství na prázdninovém turnaji v Bay Hill se celý tým vyplíží z motelu a zúčastní se večírku v nedalekém sídle, zatímco Carter telefonuje se svou ženou. Carter zjistí, že jeho hráči jej opustili a vydává se vyzvednout je z večírku, kde se zrovna náhodou objevují také jeho majitelé - nejspíše rodiče jednoho ze středoškoláků. Carter po cestě domů nadává chlapcům, že se na něj vykašlali a raději šli chlastat a píchat, ačkoli Cruz poukazuje na to, že tým je nyní vítězem, jak Carter chtěl. Později Carter zjistí, že někteří hráči nedodržují své smlouvy, nenavštěvují hodiny a dostávají špatné známky. Rozzuřený Carter zamkne tělocvičnu a sezve tým do knihovny, kde se budou učit se svými učiteli, dokud známky všech nesplní smluvní podmínky. Zklamaný Cruz znovu opouští tým. Carter prosazuje uzamčení tělocvičny a získává pozornost médií poté, co ztratil několik her, a rozzuřil místní komunitu. Carter zdůvodňuje, že chlapci nemají v Richmondu žádné jiné možnosti kromě zločinu nebo sportu, a doufá, že jejich oddanost studiu jim dá lepší možnosti v životě. Cruzovi se v obchodu s drogami moc nedaří a jeho bratranec je dokonce zastřelen. Rozrušený Cruz jde za Carterem a prosí, aby ho pustili zpět do týmu. Školní rada pořádá slyšení, kde Carter vysvětluje, že poslat své hráče na vysokou školu a zajistit jim lepší život je důležitější než basketbal, a slíbí, že odstoupí, pokud bude uzamčení tělocvičny zrušeno. Ačkoli ředitelka Garrison a předsedkyně správní rady hlasují v jeho prospěch, každý druhý radní hlasuje pro ukončení uzamčení. Carter se připravuje k odchodu, ale zjistí, že tým odmítá hrát, místo toho se rozhodl pokračovat ve studiu a držet se svého cíle. Cruz, kterého se Carter opakovaně ptal, „z čeho máte nejhlubší strach“, odpovídá citací z knihy A Return to Love. Carter se rozhodne zůstat a týmu se brzy podaří dosáhnout požadovaného prospěchu. Kenyon se shledá s Kyrou a dozví se, že byla na potratu. Řekla mu, že měla na výběr a udělala to pro sebe. Usmíří se a Kenyon požádá Kyru, aby s ním šla na vysokou školu, s čímž ona souhlasí. Tým hraje v zápase státního čtvrtfinále proti St. Francis, ale prohrává o dva body. I když nevyhráli, Carter vyjadřuje svou hrdost, že tým držel pohromadě, dostal se daleko a dosáhl „vždy nepolapitelného vítězství uvnitř“. Film končí oslavou týmu s místní komunitou a titulky vyprávějícími o osudu několika klíčových hráčů, kteří dostávají stipendia a pokračují na vysoké škole. Všechno tedy dobře dopadlo, z hráčů se stali studenti a našli si dobrou práci, a to především díky Carterově disciplíně a neústupnosti. Tento film byl pro mě velice motivační.  () (menej) (viac)

mliko

Tento film je dobrou replikou dle skutecne udalosti ,kde Samuel L. Jackson predstavuje drsneho trenera se zajimavym zpusobem trenovani basketbalu.Dokonce bych rekl ze po nekolika jeho akcnich filmech sem zapada jako klic do zamku.Stredni skola jako v kazdem jinem americkem filmu plna lasky a nasili.Dej probiha ocekavane od vitezstvi k vitezstvi az skoro do konce..... ()

DjMetal

Tu mi to pripominalo naseho ucitela zo strednej skoly. Je to super herec.Normalne by tu ku tomu basketbalu patrilo aj nejake strielanie zosrany Jacksona. ()

godspeed

** bych dal, kdyby tam nehrál s. l. jackson. díky němu za ***. vcelku slušně zabalená výchovná agitka. docela by mi zajímalo, jak tenhle film hodnotí sami mladí černoši v richmondu apod. jako bělouše z čech, mi to moc neoslovilo. ()

alldo.raine

Pro mne nejlepší film ze sportovního prostředí. Charismatický kouč Carter, který převezme bandu pouličních sígrů a udělá z nich basketbalové hvězdy, s dobrým prospěchem a docházkou, byť zpočátku ani pořadně netrénovali, natož že by studovali. Film umocňuje fakt, že je to dle skutečné události. Skvělá hudba! ()

TommyDiamond

Stará trenérská škola proti bouřlivému a talentovanému mládí. To bylo přesně to co vytvořilo tento skvělý film ze sportovního prostředí. Sanuel L. Jackson nám předvedl velký kus svého hereckého umu. Role neústupného, zásadového a přísného basketbalového trenéra Cartera mu naprosto sedla. Věřil jsem mu každé slovo. Pevná ruka bylo to jediné co na tyto mladé hochy platilo a nejen na hřišti. Film u mě má pět hvězd ()

speedy7929

Film, ktorý som videl veľa krát ale hodnotil až teraz. Prístup aký mal pán Carter ako tréner ma doslova fascinoval, lebo s niečím takým profesionálnym by som sa chcel stretnúť. Z bandy "spratkov" spravil hviezdný tým, ktorý víťazil. Spravil disciplínu, ktorú aj tak niekedy porušil pre dobro svojich chlapcov. Myslím, že o športovú akciu, humor ale aj drámu v tomto filme nebola núdza. ()

Helmík27

Předesílám, že Coache Cartera, přestože basket nesnáším, rozhodně nepovažuji za ztrátu času. Je určitě dobře natočený, odvyprávěný a má i překvapivý šmrnc, takže těch 130 minut uteče jako voda. ALE obdobných filmů člověk najde moře, ať už se bavíme o lince sportovní, sociální nebo kombinaci obou zmíněných. Jde určitě o nadprůměrný snímek (přidanou hodnotou, která mi zde zabránila zopakovat nemastné neslané slovíčko "dobrý" a mrsknout tam tři hvězdičky, je výtečný S. L. Jackson), ale na víc než 70 % to nevidím. PS: Překvapuje mě, že na ČSFD je tenhle tématicky typicky americký film hodnocený líp než v USA. PPS: Jestli tu někdo vyzdvihoval hudbu, tak ta u mne představovala spíš slabinu filmu. ()

Maniik88

Coach Carter nie je len skvelý športový film (basketbal). Je to ozaj aj dráma a boj o osudy detí, z najhoršej Americkej školy, kde 80% černochov čaká po škole basa, iba 6% vysoká a necelá polovica všetkých zmaturuje. Carter je z ich školy, bol to skvelý hráč a zmenil svoj život. Jeho výchovný štýl a postupy sa nestretajú z počiatku s pochopením, no to ako sa celé vťahy vyvíjajú, ako je proti jeho štýlu aj riaditeľka školy, rodičia a on si ide aj tak svoje. Proste je to viacúrovňový film, ktorý sa dokonca veľmi páčil aj mojej žene a tá také niečo povedala možno tak na 15-20 filmov. Herci super, hlavne Samuel, dráma super, vzťahy postáv, ich vývoj, perfektne zvládnutý film. ()

ShiShinka

Tak já nevim, ale oni se spolu doma třeba u večeře nebavili? Že pak rodiče lobbují za otevření tělocvičny, byť děcka chtěj jet podle kouče? Trochu wtf. ()

wege

Už jsem někdy psal, že minuli sportovní příběhy (americké) založené na skutečných událostech? Většinou kluci na dně dostanou impuls a dojdou skoro až/na vrchol. Viděli jsme to mockrát, nikdy mě to neomrzí. Vždycky mě to donutí pak sedět půl hodily u googlu a hledat, jak to vlastně ve skutečnosti bylo. ()

unrocker

Super snímek... Clovek si říká že tento příběh anemůže nijak chytit a je ohraný , ale v tomto podání je to prostě paráda... a skvělá hudba... :) ()