Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Bacuska

Dobrý film. Akorát mi nejde do hlavy konec. Ano, je sice dobře, že klony jsou volný a že neumřou, ale je blbost, že po světě budou chodit i jejich dvojníci ne? ()

BigJohn02

Dobrý nápad, dobře zpracovaný, i když občas tak trochu po Bayovsku přepálený. A marná sláva, v letech 2005-6 byla Scarlett prostě nádherná. ()

Beginek87

Film, kde jsem si opravdu velice oblíbil Ewana, protože to zahrál opravdu dobře a chemie se Scarlett fungovala na výbornou. No pak jsem ho viděl v I love you Phillip Moris a od té doby je v kolonce buzen. Na tenhle film to ale vliv nemá a proto mě bavil od počátku až do konce. ()

LadyCarousel

Trošku mi pak hlavou vrtalo pár nedotažených věcí. Je to takový líbivý akčnák, po čtvrtině filmu se to rozjede, ale přesně díky tomu mě to pak přestalo tollik zajímat. Nemuselo to být tak utahané a i přes moje hodnocení musím uznat, že skvěle vizuálně zpracované. ()

mistr97

Ostrov mi spíše než jako akční thriller budoucnosti připadá jako romantický film přestrojený do lehkého Sci-Fi. Klony jako životní pojistky boháčů jsou dobrý námět, jenže i když klony nemají mít žádné city, tak tahle skutečnost se nějakým záhadným způsobem zvrtla. Hlavní postavy duševně dospějí během poměrně krátké doby, ve které se děj odehrává, do plnohodnotných lidí. Akční scény jsou dle mého přehnané a ne zcela úspěšně se jimi podaří zpestřit zbytečně dlouhý film. A jako u každého romantického filmu samozřejmě nemůže chybět idylicky šťastný konec. Kdyby byl Ostrov o půl hodiny kratší a vyvaroval by se klišé, které patří do jiného žánru, zanechal by ve mně lepší dojem, takto to vidím tak na 50 procent. ()

vampvegetar

klony naše každodenné a vylepšujúce nás ( budúcnosť ?) sú námetom, kde ale z dvoch možných ciest ( ťažko zlučiteľných - určite nie v réžii M.Baya ), či ísť do hlbokej filozofickej a ľudskej podstaty klonov ( film sa toho dotkne len okrajovo ) alebo akčnou rutinou so sci-fi trikmi tu dochádza k náklonu k akčnej ceste. A nedopadne to až tak zle, Scarlett je očarujúca, akcia vyvážená a pútavá aj s mikrodávkou uvedenej povahy "human upgradu" s filozoficky vysokou cenou v tomto prípade prekvapujúco pre "umelé verzie" ako skutočné, ktoré si užívajú "reálny život". Ľahké 4* - ale v réžii R.Scotta alebo Camerona to mohol byť aj nový Teminátor či Blade Runner. ()

Foltest

Film se mi líbil především svým námětem, kdy především první část snímku byla výrazně lepší, právě díky napětí z nezvyklé zápletky a tajemna okolo. Co mě zklamalo jsou akční pasáže ve druhé půlce filmu a občasné prazvláštní momenty, jako je například pád na písmenu z mrakodrapu. ()

Kamil.Berane

84% - Bez tří krátkých scén je film docela propracovaný. Prakticky od začátku až do konce je zřejmé, že se jedná o vědecko fantastický snímek. Nenechá diváka odpočinout a o to jde především. Exkluzivitu myšlenky filmu je ve veřejném tajemství, že člověk je ve své podstatě naprostý primitiv, který bez morálních zábran udělá všechno proto aby přežil. Ukazuje realitu světa, že ti nejbohatší bývají za jinak stejných podmínek klidně schopni zabít hned několik lidí, jen aby zachránili svůj život. A 3 zbytečné scény? Poznání lásky u klonů. No vlastně klasická postelova scéna. Obrácený příslušník, co měl odvrátit vyzrazeni útěku produktů a finální fáze, kdy mnoho klonů opouští své dřívější působiště. ()

SNCIS

"Znáš ty situace, kdy opravdu něco hodně chceš... a zavřeš oči a moc si to přeješ? Tak Bůh je ten, co tě ignoruje." - 80%. ()

Sejkorka

Prima film, chvílemi bych k žánru "Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller" přidal i komedie. Když se Lincoln 6-Echo políbí s Jordan 2-Delta a řekne "Proč nás tohle nenapadlo dřív". Anebo i parodie (Harry Potter - létání na košťatech). Je zde inspirace z filmové klasiky. Rozhodně - Sexmise, život v podzemí po jaderné katastrofě, následky které pominuly, ale Madam to nikomu neřekla. No, bohužel, chvílemi to připomíná i stinné stránky z historie lidstva. Plynové komory a tak. Člověk si říká, že ty fašisti museli fakt považovat židy a ostatní vězně v koncentrácích za "Klony".JInak by je přeci nemohli s klidným svědomím vraždit po tisících .... ()

andy60

Prvních 30 minut mě nebavilo vůbec, a i když to potom nabralo tempo a Bay mě utvrdil v tom, že akci umí skvěle, scifi žánr nikdy nebude patřit mezi mé oblíbené. ()

Zagger

prekvapilo, videl jsem az dnes v tv, diky tomu jsem tomu dal vubec sanci jako pouhe kulise... pulka filmu uplna nuda a pak se to trochu vic rozjede a zacalo me to i bavit ()

typa

Hrozně mě zaujal vážný námět, který je nadčasový, a jeho zpracování na plátně mě nezklamalo. Mám ráda, když se kromě zábavy snaží tvůrce i něco vážného sdělit a jeho dílo má tzv. přesah. A přitom nenudí, film má svižné tempo, akční scény a sem tam humorné průpovídky. Na hlavní dvojici herců se hezky kouká. ()

Richard768

Spočiatku sľubne sa rozvíjajúci a inteligentne vyzerajúci námet sa vzápätí zmenil na šialenú akčnú naháňačku, kde všetko beží, skáče, lieta a padá všetkými smermi a kde ústredná dvojica je obdarená neobmedzenými schopnosťami orientácie v neznámom prostredí, absolútnou nezraniteľnosťou a nepolapiteľnosťou. Z môjho pohľadu škoda, že sa tvorcovia rozhodli staviť na vizuálne efekty na úkor logiky a vnútornej hodnoty príbehu. ()

Milsa

Ďakujeme prisprostastej TV Nova za prerozprávanie celého deja. Film vôbec nie je nutné pozerať, stačí si prečítať obsah a všetko už človek vie. Film stojí za pozretie, len škoda toho spojleru v obsahu. ()

Wochy

Ostrov je jeden z filmů, ze kterých mám husí kůži. Tohle téma mi přijde ne zas tak vzdálené dnešní době.. Pohledná Scarlett s Ewanem vytvořili pěkný pár a společně s nádherným soundtrackem jsem si film moc užil. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)