Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Jango_Fett

Dalo se to. Film je akční nářez a člověk se občas i pobaví u reakcí klonů na nové věci. Některé akční scény jsou sice hodně přehnané, ale komu to vadí? U tohodle filmu se má člověk bavit a ne u každé věci přemýšlet. ()

lekr

Naprostá bomba! Vynikající atmosféra, zajímavý nápad, z kterého tvůrci vyrazily opravdu maximum, jedinečná a promáknutá akce a strhující efekty, které mi opravdu braly dech. Snímek mě hned od začátku uchvátil a já si jen užíval tuto báječnou akční jízdu až do jejího geniální konce. Michael Bay prostě umí!! Dokonalost sama!! ()

Antabelus

Zajímavě zpracovaný snad ještě zajímavější nápad. Nutno podotknout, že ne úplně důmyslně - logických chyb je tam požehnaně a to vás trknou sami od sebe, aniž byste je vyhledávali. Nicméně ani to mi nebrání v tom, abych filmu bez rozmýšlení udělil 4 hvězdičky - skutečně mě nadchnul a donutil mě přemýšlet nad tím, jakým směrem se dnešní svět vlastně dává (samozřejmě obrazně řečeno, myšlenky zachycené ve snímku je nutno brát vzhledem ke sci-fi přísadám "kuchaře" lehce s nadhledem). ()

rakovnik

Tak, napodruhé už jsem to v televizi dal. Ani nevím, co mi na tomto filmu tak vadí nebo co mě od jeho sledování odrazuje. Přitom se jedná o slušný akční film s nádechem sci-fi. Film by se ani nemusel odehrávat v budoucnosti, takže sci-fi rozměr si mohli tvůrci klidně nechat. Každopádně, jedná se o klasický Bayovský film s jeho typickou kamerou a záběry, nechybí automobilové honičky...prostě, sice na pohled hezké, ale pořád to samé, pouze v jiném prostředí. ()

zbyshek

Musim říct, že u filmu jsem se rozhodně nenudil. Jméno Micheala Baye logicky vneslo kvalitu, obsazení bylo skvělé v popředí s Ewanem McGregorem. Ačkoliv byl relativně předvídatelný zakončení filmu, tak to bylo dobře natočenými scénami velmi vzrušující. ()

mrksik

"There is no island out there. We are the island," povedala poľúbeniahodná Scarlett a tak viac než o čomkoľvek inom bol tento film vzrušujúcou pripomienkou toho, že život s Vášňou stojí za žitie. ()

Jonash87

První půlka na 4 hvězdy, atmosféra byla vylíčená moc dobře (= depresivně, záhadně), anti-utopistický věci mám rád, takže za mě ano. Jenže ta druhá už byla "Bayovská" - neříkám, že nemám rád jeho filmy (miluju Skálu!!!), ale ty honičky, střílečky a výbuchy mi k tomu moc nešly. Film se ubral trochu někam jinam, než se z první hodiny mohlo zdát. Přesto fajn podívaná, ale jako celek jen slabší nadprůměr. ()

Figu

Oslinivá akční sci-fi jízda opepřená úžasným nápadem a slušivým párečkem McGregor Johanssonová. Film jsem pořádně viděl až po sedmi letech jeho vydání a ta myšlenka mě srazila čelist. Na začátku nikdo neví o co jde (jen potutelnej výraz Beana naznačuje, že je to podvod jako kráva), pak se vše začne přivostřovat, vysvětlovat až se dočkámě tradičního americkýho happy endu. Nicméně myšlenka, že i klon má city, chce žít vlastní život a je ochotnej svéprávně zabíjet je velice působivá a má něco do sebe. Film mě nenechal usnout, zaujal mě, hlavně mě bavil a to je přesně to pětihvězdičkový. 90% ()

dezorz

letna popcornova akcna sci fi so vsetkym co k tomu zanru patri. remix vsetkych moznych filmov, na kotre si len spomeniete. a predsa to nie je az tak zle, otrasy kamery v akcnych scenach posobia umeleckejsie, nez v beznom blockbusteri byva, zeby aj preto tento film v US prepadol? tak ci onak, uzijete si sexmisiu (zistenie, ze zniceny svet na okolo nie je zniceny a ze k dobremu svetu sa da vyjst po rebriku, staci sa len nebat) matrix (ludske klony) piaty element/blade runner (futuristicke lietanie) star wars (let na klzaku/motorke) a tak dalej, a tak dalej. ()

shyster

Strhující akční jízda, ve které zůstanete přikovaný v křesle až do konce. Od předešlých filmů Baye (Armagedon, Pearl Harbor) to neobsahuje tolik amerického nacionalismu a hlavně tolik trapných scén, které mě tak rozesmívaly. ()

bogomira

Dost nechápu rozruch kolem Michaela Baye, kterej natočil jeden dobrej film, jeden průměrnej a zbytek nestojí za řeč. Ostrov spadá pro mě do třetí kategorie. Sice se snaží o nějakou myšlenku, ale ta je už ve svý podstatě natolik zcestná, že je spíš k smíchu, nemluvě o závěrečným vyznění, který je totálně mimózní. Co vznikne, když bude ragbista hrát šachy? To samý jako když "akční" režisér chce točit inteligentní sci-fi: Ostrov. ()

Jino

Docela dobrý film, ale strašně na můj vkus strašně přehnaný. Herci docela dobří, v některých situacích působí spíš komicky. Ale akční sekvence jsou dobré, to se musí nechat.... Michael Bay by se už více neměl pouštět do filmů o budoucnosti a všelijakých udělátek. ()

cariada

Sci-fi postavená na klonování lidí, o tom co se stane , když se experiment jak jinak než vymkne kontrole a začne sám myslet a cítit, a díky tomu se stává rovnoprávným člověkem, jenže je svým originálům a stvořitelům na obtíž. Je těžké se pro ně orientovat ve světě , který neznají, ale jestli že nechtějí být rozebráni na orgány, musí se bránit. Vystává tu otázka jak moc je to morální? To už je na každém jak to bere, já bych se tomu až tak nebránil, ale..... Film je další z vizí jak by mohla fungovat naše nedaleká budoucnost. Co bych vytkl až příliš futuristický vzhled měst dnes už vlastně ani ne za 10 let, což je samozřejmě nereálné, měli ten čas přece jenom víc posunout a nebo nechat vzhled měst stejný jako dnes. ()

Petoss1

Skutočne expresívny zážitok. Zaujímavé scifi s dnes už takou témou, ktorá sa začína preberať, klonovanie ľudí. A krásna Scarlett ... 80% ()

Elyssea

Napodruhé se mě Ostrov už tak nedotkl. Jenže "jiný" Bay mi prostě sedí. Ať už vynikajícím obsazením, hudbou nebo příběhem. Myšlenka je originální, třebaže se nevyhne několika klišé (božský komplex či celá Hounsouova postava). Veškeré výtky stranou, Ostrov je moje srdcovka. ()

Attta

Vynikající film, jeden z nejlepších filmových zážitků co jsem za poslední dobu viděl. Jsou zde maličkosti, které se mi nelíbily jako je například typická Bayovská efektová přeplácanost(i když obstojná) a takové ty jeho ujetiny v podobě kamer atd., kterých nejsem příznivec, ale film i tak uchvátil. Ostatní možná viděli orgie v efektech, já výjmečnost viděl v hereckých výkonech, ve skvělém ději, hudbě, napětí a detailech. Přál bych si, a nic proti M. Bayovi, aby tento film režíroval někdo jiný a dostal z tohoto vynikajícího scifi těch 100%. Bay odvedl skvělou práci, protože filmu dávám 5 hvězd, ale prostě mám takový pocit, že jsem právě při sledování cítil, že mi tam něco zcela nesedí a ten dojem mě šíleně sere. Nicméně i s těmito mouchami musím dát za 5 hvězd protože něco tak neskutečného jsem dlouho neviděl. To herecké obsazení mě dostalo na kolena, protože lepší kombinace herců mě ani ve snu nenapadají. Zvláštní pozornost jsem také věnoval detailům a miličkostem, které jsem přívětivě uvítal, například jako fotky z Long Way Round, CISCO, MACK kamion, nebo to stím skockým přízvukem a podobné kravinky. McGregor se na tuto roli hodil jako nikdo jiný, opravdu! Dal do toho všechno a se Scarlett vytvořili skvělé duo. ()

joker.george

Začátek dobrý, mezi stanice na ostrov působila zajímavě, ústřední duo sympatické a kladení znepokojivých otázek slibovalo velké věci. Jenže tohle všechno zabil až příliš rychlý spád, přehnaná Bayeova pompéznost a akce (pár cool momentů by se našlo), stejným způsobem na mě působilo (ne)promyšlení budovaného světa a spoustu nepromyšleností v úprku a plochost a jednostranost vedlejších postav. Dramatické a napínavé scény příliš ustupovaly akčně laděným. Film mě dokonce ani nedokázal přesvědčit natolik, abych cítil, že všichni kloni mají nějaký zásadní důvod a právo na to, aby žili jako lidé. Hudba Jabloskyho stála za to a patřila k tomu lepšímu.Tři hvězdy si nicméně film zaslouží. ()

Rocky88

Ani po letech po opětovném skouknutí nemohu změnit názor. Velice se mi líbí nápad klonování (jen pro bohaté, pojistka na orgány či nositelka dítěte, aby si panička moc neroztáhla vagínku) i způsob chovu (zrození z vody, poté výchova na úroveň dětí). Bay tomu dal navíc svůj typický háv, plus se mi líbí, že po městech jezdí jak dobová auta, tak i futuristicky vyhlížející (což jsem u žádné jiné sci-fi neviděl, v těch jezdí jen sci-fi povozy). Akce je někdy over-the-top (pád R - na druhou stranu jsem fakt strnule čekal, jak tohle přežijí), ve většině případů je parádí a efektní, v případě honičky po dálnici se jedná pro mě o absolutně dechberoucí záležitost, která překonává i honičku v Matrix Reloaded. Škoda béčkového konce, protože tenhle film má i hlavu a akce není vyloženě cílem, tudíž vybočuje z řady. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)