Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

PeteBuck

Bacha, plné spoilerov. Ak to vôbec bude niekto čítať....Ono už tá výhovorka o tom, že treba žiť v podzemí, pretože je celý svet kontaminovaný, ale existuje ostrov, ktorý kontaminovaný nie je a kde práve začína zrod novej rasy ľudí, mi pripadal ako hrubými niťami šitá debilná lož. Ale tak rozprávajte to dospelým, ktorí sú naivní ako teenageri. Ale aj teenageri dokážu byť riadne vychcaní a šikovní, keď chcú. Akonáhle sa objavil Steve Buscemi, ktorý prichádza opraviť jedno PC a bezstarostne čumí na vak s ľudským telom, už som pojal podozrenie, aký je zmysel toho všetkého. Už tá desivá opatrnosť ohľadom rozborov mi bola hneď podozrivá. Takže prekvapenie pre mňa prekvapením nebolo, idea chovnej stanice na náhradné diely zas tak stará nie je, mrknite si určité časti Star Treku a nájdete tam desivejšie veci. Na druhú stranu je to akčný film, stále nejaká naháňačka, strieľačka, rozbehne sa to slušne, happy end tu je, Ewan bol fakt skvelý, na Scarlett sa tiež dobre pozeralo.Ostatní hrali slušne. Dobrý film. Ale nie vynikajúci. Niečo tomu predsa len chýbalo. ()

O_Peki

Michael Bay dokáže velmi bravurně balancovat na hraně kýče a braku. Vždy se mu ale podaří s té hrany nespadnout a držet standardní popcornovou zábavu(myšleno v dobrém). ()

allegria

Jeden z mých neoblíbenějších filmů, který se mi ani po pěti zhlédnutích neomrzel. Dokonce mi nezkazily dojem ani zběsile akční scény, které oba protagonisté jako zázrakem přežijí, protože to všechno jako celek je úžasné. Výborně postavený příběh, vynikající herci (hlavně Ewan McGregor brilantní jako vždy), dějový spád, díky němuž se ani okamžik divák nenudí, skvělá hudba, a hlavně to nádherně lidské poselství v hlavní myšlence filmu, situace, která - obávám se, by za pár let už nemusela patřit do sci-fi žánru. ()

MrKrahujec

Tohle by byl málem hotový Orwell, nebo možná spíš Jevgenij Zamjatin (román My), vlastně by to mohlo připomenout v něčem i Goethova Fausta (ve druhém díle pasáž s homunkulem), kdyby tam nebyly (většinou vlastně zbytečné) honičky a střílečky, a to dokonce přesně odstupňované od pouze komerčních, přes těžko uvěřitelné, neuvěřitelné až k závěrečným totálně infantilním. Opravdu veliká škoda, protože, jak už jsem řekl, syžet si evidentně brousí zuby na to, být sofistikovanou, filosofickou sci-fi, zamýšlející se nad otázkami smyslu života, ale ta komerce to bohužel dost rasantně (a jak už jsem také řekl, zbytečně) sráží o třídu níž. ()

KukulienkaHO

Prvých 45 minút bolo výborných. Potom sa to ale začalo hemžiť nie moc podarenou akciou a príbeh ako keby zastal. Posledných 45 minút sa všetko ustálilo a príbeh začal znovu napredovať. Takže, cca pol hodina je o ničom, zvyšok je však veľmi fajn. Hudba je fantastická, asi najlepšia vec na filme. Soundtrack "My Name Is Lincoln" je jeden z najlepších filmových soundtrackov, aké som kedy počul. Steve Jablonsky si zaslúži poklonu. ()

BrusVejn

The Island je se vším všudy klasická Bayovina. Film je plný Bayových trademarkov, dobrých hlášok aj peknej protagonistky. Akčné scény sú síce miestami zmätočné a postavy sa teleportujú z jednej lokácie na druhú len aby sa tam mohol udiať nejaký cool moment, ale treba povedať, že sa v nich nachádza kopa zaujímavých nápadov. No ale pravdaže nesmie chýbať totálne dementný scenár, ktorý ako keby napísal pacient zotavujúci sa po lobotómii. Film to je zábavný a pekný na pohľad, ale človek sa za žiadnu cenu nesmie nad ním hlbšie zamýšlať. Veľmi pobavil Ewan McGregor v krátkej dvojroli. ()

wdc

Docela příjemný akční dobrodružný sci-fi film se sympatickými hlavními herci Ewan McGregor, Scarlett Johansson. Už jsem viděl více než jednou a asi ne naposled. ()

Ace.A.T.L.

Nápad super, obsazení paráda, Bay je tam cejtit v tolika záběrech a stylu a finále rozhodně potěší. Ale už kdysi mi to nějak úplně nesedlo, natolik, abych dal vyšší hodnocení, stejně tak teď. Rozhodně to stojí za to to shlédnout a neni to vůbec špatný. Ale za mě 3* a DOPORUČUJU ()

jackalsc

Hodně dobrý námět a výborné soundtracky od Steve Jablonskyho. Škoda že zhruba v polovině se to změnilo na čistý akčnák kde nechybí občasné logické kiksy a vůbec se nebere v potaz život v karanténě. ()

Dvorik

Famozni namet. Spousta silnych scen (S Duncanem ""Coffeym" na operacnim sale aj.). Bohuzel to na povrchu ztraci dech, kouzlo tajuplneho mizi a stava se z toho nudny akcnak. ()

PTuranyi

Efektami nadupané akčné scifi B-čko, ktoré akoby vzniklo kríženim Sila a Repomana. Ocitáme sa v hypermodernej budúcnosti, kde si každý, kto má dosť peňazí, môže zaplatiť svoj klon na náhradné orgány. Hlavný hrdina Lincoln 6-Echo je jedným z týchto klonov, ale má jednu vadu, je príliš zvedavý. Má aj sexi kamarátku, aby mal väčšiu motiváciu a diváci romantickú linku. Páru hlavných hrdinov sa podarí utiecť a od toho okamihu sa z filmu stáva B-čková naháňačka. Hoci klony by mali mať znalosti tínedžerov, darí sa im unikať cvičeným hrdlorezom, riadia autá ako Fitipaldi. Je tu pár pekných zvratov, ale väčšinou dosť okatých. Herecké obsadenie je špičkové, rovnako ako efekty. Slabinou je lacný príbeh. 70% ()

svatto

Niektori recenzenti by si mali pozriet film este pred tym, ako nechaju mozog nasiaknut spravami o komercnom neuspechu za oceanom. Isiel som na film s vedomim, ze uvidim shit roka a odchadzal som prijemne prekvapeny zo slusneho /hoci nijak nadstandardneho/ sci-fi s par prvotriednymi scenami. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)