Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

Sollertia

Na to kolik je tam mých velmi oblíbených a velmi dobrých herců, je Království nebeské poněkud slabší než jsem čekala a doufala, ale kombinaci Ridley Scott a historický film si prostě nemůžu nechat ujít a možná jsem ty čtyři hvězdy dala dohromady jen díky tomu od koho to je a kdo tam hraje...a samozřejmě díky hudbě a výpravě, které u mě mají vždy velkou váhu, a které si tady nemůžu vynachválit ()

shadower

Tenhle film by měl jasných 5*, nebýt dvou kaněk přes které jsem se bohužel nepřenesl. Ta první je Orlando Bloom v hlavní roli, ten "herec" opravdu moc neumí hrát, celej film stále jeden urputný výraz. Rozhodně ho zastínil Ghassan Massoud jako Salladin, který má charismatu na rozdávání a tak jsem byl potěšen z jeho vítězství. Druhá je Edward Norton v masce. Kdo přišel s tak pitomým nápadem, dát tak skvělého herce pod masku, kde jeho herectví nevynikne, klidně by si to mohli s Bloomem vyměnit, hned bych dal filmu 5 hvězdiček, protože je to jinak skvělý historický film. ()

Michalee

Jestli se něco vyrovná Statečnému srdci, nebo Gladiátorovi, co se týče historických velkofilmů, tak právě tohle! Orlando Bloom nepůsobil tak přihlouplým dojmem, jak je u něj normální a i to přispělo k celkovému dobrému dojmu, alespon mého dojmu... jen tak dál! ()

Kňour

Filmů s historickou tématikou je jako šafránu a proto můžeme být rádi, když se urodí něco jako Království nebeské. Celé to vypadá působivě, se vší špínou, se vší surovostí soubojových a akčních scén, ranami jílcem a tak podobně. Kde bohužel Království nebeské kolísá, jsou postavy. Orlando Bloom je jako Balian přímo neuvěřitelně otravný, čestný, správňácký, ale zároveň ztracený, pochybami zmítaný a ke všemu pořád vůbec neumí hrát a jeho přesvědčivost je tak nulová. Tiberius je v podání Jeremy Ironse sympatický, stejně jako Reynald,Baldwin IV. a Saladin, oproti nimž jako prvoplánový pozér ovšem působí Guy de Lisigny. Takže v rámci nabídky žánru jsem spokojen. ()

sun.eagle

co si stohohle fimu pamatuju? nudu. Ani herce, na to že tady hrajou takové hvězdy to vypovídá o mnohém, ani audiovizualní stránku, děj, scénář, nějaký zvrat....nic z toho. Jednou a dost. ()

Romanko99

Neviem, ci som tolku nudu niekedy videl. Film by nebol zly, a prihodil by som este tak 1 az 2 hviezdicky, len preco je to preboha take natiahnute? O hodinu skratit, lepsie domysliet zaver a bolo by to fajn. ()

Kobzík

Pokud se budete dívat, určitě si sežeňte prodlouženou verzi. A určitě ve vysokém rozlišení. Nevynechejte žádný detail, nechte se unášet vizuální krásou, vciťte se do příběhu. Hrát hlavního roli někdo jiný než Bloom, neměl bych větších výhrad, protože ostatní atributy filmu u mně v pohodě obstály. Procentuálně takových 85%, krásná Eva Green ale vychýlila jazýček vah k pěti hvězdičkám. ()

DaNQa

V poslednom období sa akosi roztrhlo vrece s filmami s historickou tematikou. Po megaúspešnom "Gladiátorovi" si produkčné spoločnosti povedali, že keď to funguje, treba zarábať ďalej. Žiaľ zväčša išlo o viac-menej, keď to jemne napíšem, "menej úspešné filmy" (napr. Alexander Veľký). V prípade "Kráľovstva nebeského" to však našťastie neplatí. ()

katusia

Postavy sa chovali podľa toho, čo im nadiktovala história. Orlandovi ani Eve som ich kľúčové rozhodnutia neuverila. Perfektný vizuál, hudba, vedľajšie postavy... Ale tento film sa ma nedotkol. ()

Halloboys

Nebýt Orlanda Blooma v hlavní roli, možná bych tomu dal pět hvězdiček. Ale na druhou stranu, kdybych měl objektivně hodnotit jeho jerecký výkon, tak bych strhnul o jednu hvězdu víc. ()

Ludva

[2020-08-28]*[2009-05-09] * Proti logice příběhu mám jen pár výhrad, možná je vysvětluje rozšířená verze, nevím. Hodnotím především špičkovou výpravu. Kromě scén z Východu mne zaujaly i záběry z Francie --- díky nim si dokážu představit, jak mohla vypadat neobydlená krajina lesů a močálů před tisícem let. ()

towlee

Historické velkofilmy mám hodně rád, mnohdy snad ani nevadí, že v nich zas tak moc té historie není. Bohužel v Království nebeském toho není poněkud víc. Ačkoli má film dvě a půl hodiny je v něm mnoho věcí pouze tak naznačeno nebo ukázáno velice zběžně, pro mě by bylo daleko více přijatelnější, kdyby bylo zvoleno pomalejší tempo a rozvláčnější styl vypravování příběhu, což by se sem podle mě hodilo daleko víc než poněkud "akční" střih sem střih tam. Co mi na filmu hodně vadilo byl fakt, že prakticky každý druhý záběr byl na Orlanda, pohled na Jeruzalém-detail Orlandova obličeje, záběr na armádu-detail Orlandova obličeje... Osobně proti tomu chlapci nic nemám, ale sakra tohle není nemá být romantická komedie pro patnáctiletý holky! K zemi pak film táhne i plochost a někdy i zbytečnost některých postav a ty nejhloupější a nejsměšnější dialogy, které jsem za poslední dobu v nějákém filmu slyšel. Sečteno podtrženo je pro mě KN velkým zklamáním a vpoli historických snímků mu patří místo až někde na chvostu. ()

Etiketa

Od svého oblíbeného režiséra jsem čekal, abych řekl pravdu o trochu lepší dílo. V první půlce filmu jsem se celkem nudil, v té druhé už to bylo krapet lepší, ale pořád mi připadalo, že tomu filmu něco chybí. Cítím v něm jakousi "prázdnotu", prostě pěkně odvyprávět příběh o rytíři kováři, dodat tam velký bitvy, pár hrdinských průpovídek a nakonec to zakončit, dle mého názoru ne zrovovna výborným dobýváním Jeruzaléma. I přes to má film své kvality ve zpracování či hereckých výkonech. ()

Zarmanazan

Království nebeské zanechává dojem filmu se spoustou nedostatků, z nichž největším problémem je absence charisma u pana Blooma. Jeho výkon film sice nesráží film úplně, ale je i přes určitou snahu zůstává velmi matný a z hladiska zásadnosti významu hlavní postavy nedostačující. Myslím, že Bettany i Visnjic by obstáli lépe. A potom ten úvod. Příliš zkratkovitý, okoukaný a zoufale nereálný. Připadalo by mi sand i lepší, kdyby se celá ta pasáž s "kovářem" a "já jsem tvůj otec" vypustila, přepsala, Balianovi, legitimnímu synu Godfreyovu, by se našel nějaký jiný důvod k pokání a děj by se mohl přesunout do Svaté země, kde mu to koneckonců svědčí mnohem lépe. Čeho si na Království nebeském naopak cením je, že se nebojí pracovat s jednoduchým příběhem a trochu hlubší významovostí i výrazovostí, že občas nejde na ruku divácké potřebě efektních rubaček, jak je to v historických filmech tohoto typu běžné. Symbolika v obrazech a prostá, ale ne hloupá slova dialogů spíš prožitek nabízejí, než aby vás k němu přiměly. Ale vnímáte-li je, investujete-li do filmu alespoň trochu a nemáte-li takový ten přístup "tady jsem a teď mě bav", myslím, že výsledný dojem není slabý. Hodnotím dost vysoko i přes poměrně zásadní nedostatky. Hlavně kvůli celkově působivé atmosféře, kráse některých scén, kvůli dobrým výkonům herců ve vedlejších rolích (král, Sybila, Saladdin) a konečně kvůli tématu a poselství a městu. ()

Drapsy

Další historický snímek Rydley Scotta, který je ovšem podle mě velmi podhodnocen. Je sice pravda, že zkrácená verze (především diky své rozkouskovanosti) na plné hodnocení asi není, ale i tak by si zde zasloužila více bodů. Já bych ale chtěl hodnotit především verzi režisérskou. Ta nám celý film prodlužuje zhruba o hodinu a i když by se někomu mohlo zdát, že 3 hodinová stopáž je až moc, tak opak je pravdou. S touto verzí dostaneme opravdu ucelený příběh, ve kterém do sebe všechno tak nějak zapadne. Například se dozvíme ,jak to bylo s Ibeliovou ženou nebo se Sibyllyným synem. Bojové scény jsou zde slušné, zvlášť se mi líbilo např. dobývání Jeruzaléma. Ale hlavně bych na celém filmu hodnotil kladně jeho historickou věrnost, což tento snímek podle mě staví velmi vysoko nad třeba takového gladiátora, u kterého sice byly velkolepé scény, drsný hlavní hrdina, zákeřný padouch atd. , ale k čemu to, když je zde hlavní příběh jenom vymyšlená báchorka. A i proto podle mě patří království nebeské k těm nejlepším historickým snímkům co byly doposud natočeny. (minimálně v poslední době). ()

Zahanator

Kinoverzi jsem dal 4*, když jsem viděl tu rozšířenou, musel jsem přidat pátou. V režisérské verzi není žádný pocit uspěchanosti, jaký panoval u kinoverze. Království nebeské se najednou stává ze solidního historického filmu skutečně velkým filmem po všech stránkách, jaké se už moc netočí. Škoda, že jej v takové podobě mnoho lidí neuvidí. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze