Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

PlayEasy

Pro normálního diváka to bude skvělá odlehčená podívaná. Ovšem pro člověka, jenž byl někdy obklopen krásami, chutěmi a (především!) vůněmi Provence snímek nabírá zcela jiný význam... Pokud bychom se měli rozhodnout, v jakém filmu se objevit, volba by byla jasná! :) 100% ()

sniperjozef

Ač jsem nečekal kdovíco, tak jsem měl pořád divný pocit, že tahle role se na Crowea nehodí. A on mi tam opravdu neseděl. Ten film měl krásný scénář, krásné prostředí, krásné ženy, byl tam i humor, nebo romance. Ale prostě melancholický Crowe mě absolutně minul. Hrát to někdo jiný dám 5 hvězd. ()

yntelygent

Tento komentar je vlastne naprosto zbytocny....vsetko napisala kleopatra...romanticka sladka snimka,chyba len viac zaberov na Alpy,farmarske kosiky zo zeleninou,nemcina a logo Prima,Nova,Joj,ci Markiza ( v orig.potom Pro7,Sat1,RTL....).Ja dam,2 hvezdy,lebo sa nepatri davat Scottovi jednu ci nebodaj odpad.....aj ked v tomto pripade sa snazi dost,aby si vyskusal aj tie zle hodnotenia. ()

JosefTomas

Scott to opět dokázal, nikdo neumí vyprávět i prosté příběhy, tak poutavě, jako on. Russel opět fantastický a díky němu má film mnohem vyšší cíl, než jen obyčejný film. Zde bylo využitu všeho, čeho má romantické drama mít, každé pohlaví si užije své a přitom se člověk ani trochu nenudí, zasloužená 90. ()

PlysovyMacko

Bezohladny makler  medzi francuzskymi vinicami zisti, ze ma srdce, co je v zivote spravne a zamiluje sa. Zaujimalo by ma, co prinutilo Ridleyho natocit tento film, lebo dejovo neprinasa nic nove a neni to jeho styl. Pozitivami je krasne prostredie, malebna kamera a prijemne pocity, ktore vo mne film zanechal. Russell vyzera super, dobre sa mi nanho divalo. ()

hrumsrt

S Ridley Scottem to máte tak.. Ve svých historických eposech nemá konkurenci a je schopen spojit tisíce lidí pro dobro jednoho monumentálního zážitku. Jenže není všechno na co sáhne taková pecka.. Vždycky čeká, co mu kdo přinese, že by to tak mohlo být hodno jeho velikosti, že aby si někdy vykázal nějakou práci je schopen se upsat vlastně pod cokoli. A přestože si Ridleyho pořád připomínáme jako toho, kdo píše ty megafilmy, tak v jeho kariéře najdeme několik good-feel snímků, které by možná zvládl natočit kdekdo.. A to je nakonec docela případ Dobrého ročníku.. Nemám proti tomu filmu nic, jen super, akorát že by to zvládl natočit podobným způsobem někdo daleko méně "důležitý".. Sice možná by spolupráce s Russellem Crowem nebyla tak přirozená, anebo by se ani vůbec neřešila, ale to bych za jedno dalšího gladiátora oželel.. Naprosto spotřební snímek, který neurazí a vedle nádherné krajiny a působivé skladby barev skrývá docela všední letní románek.. Přestože smekám, jak si to Crowe dokáže užít, ale zkrátka tohle nestačí. Není dne ani nálady, pro níž by Dobrý ročník nebyl vhodný. Snaží se diváka donutit zavzpomínat na dětství na prarodiče a k tomu všemu si loknout dobrého vína a zajíst do sýrem.. Už jsem ledaco viděl, tohle je fajn, ale nic víc. Bylo by snadné to odsoudit, za jak nevkusný kousek to je.. Ale pořád to zvládá vytyčené cíle z lehkostí a vtipem, který bych ve filmu podobného ražení čekal.. Překvapivě daleko zajímavější mi přišla Abbie Cornish.. Přimhouřím oči a uznám, že za deště a za vybrané společnosti je to paráda. Nicméně taky to funguje jako jedna katalogová pouť na francouzský venkov. Ovšem, kdo tohle točil uměl si to přebrat, a je pravda že Ridley z toho vykřesal maximum. 75% ()

DJ Kritik

Zvláštne z čoho všetkého môže vzniknúť romantický film. Z nafúkaného anglického burzového makléra a francúzskej čašníčky. Má to svoje kúzlo, ktoré veľmi dobre dokresľujú spomienky hlavného hrdinu na detstvo. ()

Cermicek

Super film z dob, kdy Ridley byl ještě Ridley a celý to má šmrnc a úchvatnou atmošku (málokterý dílo mě dokázalo tak vtáhnout do prostředí - přistihl jsem se, že bych tam chtěl z fleku být s hercema). Mno a Marion je prostě bohyně😍❤️😍. ()

Filmfactorem

Ze všech Ridleyho skvělých filmů je tenhle asi můj nejoblíbenější. Je zajímavé, že v Americe vůbec nebyl úspěšný, naopak je populární v jižní Evropě i u nás v Česku. Fér říct, že jsem hodně cílovka filmu, tady se sešlo fakt skoro vše. Protože jsem fanoušek slunce, tepla, jižních států, vína, flashbackových střípků, debat a učením od mentorů, arch vykoupení a hédonismu. Tohle vše v prosluněné Francii dostaneme. Trochu mi to navíc připomnělo má dětská léta u prarodičů, i když to bylo v Česku.  Je tu skvělá redemption archa Russella. Na začátku celkem idiot, na konci dost sympatický člověk. Spolu s ním se učíme zpomalit a vychutnávat si život. K tomu mezi ním a Marion sledujeme úžasnou romanci. Taky se dočkáte několika vtipných scén a velice dobrých vedlejších postav. Hudba určitě neurazí. Flashbacky vám možná předají nějaká moudra a mě se asociovaly s rady mých prarodičů v dětství. Dobrý ročník je jednoduše oslava dobrého života. Snad se ho jednou naučím taky tak užívat, ale pár let mi to asi ještě potrvá. ()

KARLOS2

Ridley Scott a Russell Crowe znovu pohromadě a znovu na téměř výborné hodnocení výsledného počinu. Námět je sice trochu jak z červené knihovny, ovšem tu já mám rád a ve spojení s vizuálním cítěním Scotta a velikým hereckým nadáním Crowea z toho nevznikla žádná soap opera, na druhou stranu ani žádné psychologické drama. Namíchejte do filmu ještě Marion Cotillard a vzniká krásný odpočinkový film. Má viditelný konec ještě než usednete do křesel před plátno, ale u kolika filmů by jsem to mohl říct a přesto se mi velmi líbí. ()

Lish84

Ridley Scott chce, abychom si film vychutnali podobně jako dobré víno. Takže žádný spěch, jen příjemná nálada a vychutnávání každého momentu. A zpočátku to funguje - děj je jednoduchý a nikam nespěchá, přesto má film spád a je vyšperkován mnoha vtipnými i melancholickými momenty, díky kterým jsem si ho výborně užíval. Jenže čím více se Russell Crowe ve starém sídle zabydloval, tím víc vystupovala jednoduchost příběhu stále více na povrch, zápletka se nijak zajímavě nevyvíjela a začalo to být až trochu nezáživné. Zkrátka: Dobrý ročník je ten typ filmu, u kterého počáteční nadšení postupně klesá - začátek na 5/5, poté 4/5, pak už jen otrávené 3/5. Škoda. ()

Bilky

U mna film presne za 70% a mozno som prilis prisny kvoli rezii a strihu ktory mi kontrastoval so zanrom. Niekedy som mal pocit ze jednotlive zabery boli povodne o 2-3 sekundy dlhsie a postproducenti striktne nahanali timeing filmu. Hlavne kvoli tomu ma film svojou atmosferou nestihol vtiahnut do deja. Okrem plytkej a predvidatelnej linie (co je ale v tomto zanri skoro dogma) ma k nizsiemu hodnotenie dokopal odflaknuty zaver a dialogy. Napriek kritike je to stale to lepsie co sa v romantike da vidiet ale potvrdzuje sa mi ze jeden hrac (Russell) ligu nevyhra a v zodpovedajucom tandeme by to slo urcite lepsie - ako priklad nex sluzi: TAK DOBRE AKO SA LEN DA alebo BOKOVKA. Edit: po tom čo som film videl 4x a nenudil, musim uznať, že pre mna je hoden 5* ()

krivkin

nejlépe si k filmu sednout v uvolněné náladě a otevřít si láhev dobrého vína... :-) pravý letní pohodový film, výborný soundtrack, ten film mi prostě sedl; stačí to brát s nadhledem a věříte, že Provence za týden změní namyšleného snoba v ležérního gentlemana :-) ()

dražis

Tak Dobrý ročník mě donutil otevřít láhev bílého, i když asi špatného ročníku, ale já sem jsi na něm pochutnal. Film je svěží, vtipný a plný Provence. Dokáže do vás dostat atmosféru levandulového kraje ať chcete nebo ne a nezáleží na tom zda jste tam byli či nikoli. Russell Crowe mě překvapil svým komediálním talentem, možná se mnou nebude někdo souhlasit, ale mě opravdu pobavil. Fuck Lance Armstrong. Marion Cotillard je prostě dokonalá Pařížanka, o které netřeba mluvit. Občas se ve filmu objeví lehce vnucující se záběry, ale ty rozhodně nemůžou filmu ubrat ani setinu hvězdy. Dávám pět. ()

radimartin

Tak i na velkého Ridleyho dolehla část stařecké senility - v podobě sentimentálnosti, a to poměrně velké sentimentálnosti. Překvapuje mě velké hodnocení filmu s omšelou tematikou, který přes všechny kvality zmíněné v jiných komentářích obsahuje silně trapnou typicky americky jednoduchou výstavbu děje. Nezajímavý film plný sice velmi podařených a drahých záběrů, ale nudných klišé a jasně amerického pohledu na Francii a Anglii (film pro Američany). Snad se v Scottově příštím filmu nebude vracet Alien na svou rodnou planetu, kde nalezne to, co v prázdném vesmíru nemohl najít. ()

safe

Tak vida, jak se nám ten Crowe a Scott vybarvili! Z gladiátora se stal milovník vína a krásných žen. Ale ne. Kupodivu, příjemné překvapení. Jako celek film působí velmi dobře. Samozřejmě, že po nějaké chvíli se začnou vkrádat stokrát omílané scény, které se dají předem odhadnout. Ale možná, že právě díky režii to dopadlo ještě celkem dobře. Film se snaží udržovat tempo a po většinu stopáže se to celkem daří. A i když byl Crowe místy jalový, dozvuk filmu je víceméně dobrý. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)