Mucha

• Česko Moucha (viac)

juditik

Podobná nechutnosť ako Carpenterova Vec...aspoň teda pocitovo...Mucha ale ponúka omnoho viac než len nechutnosti...treba proste vidieť...a z Goldbluma som mala divný pocit ešte kým bol človekom, neviem prečo... :) ()

Brano

Veľmi kvalitný a napínavý horor, s veľmi zaujímavým a miestami trochu nechutným námetom o premene človeka v "ľudskú muchu." Rozhodne na tu dobu to malo skvelé efekty a masky. Herecké obsadenie taktiež výborne. Napätie sa dalo miestami krájať. Rozhodne by som ho radil medzi kultové horory osemdesiatych rokov. ()

ostravak30

Beru to tak, že v roce 1986 musela být Moucha kvalitní podívaná. Nicméně z dnešního pohledu je to dost strašná podívaná. Tak za prvé se mi moc nelíbí herecké výkony. Geena Davis ještě ujde, ale Jeff G. na mě nikdy jako kvalitní herec nepůsobil. Pak scénář - ten je vyloženě průměrný. Sice typický pro osmdesátá léta, ale fakt průměrný. A děj? Zbytečně natažený. Chápu, že film jako je Moucha, co jde navíc do kin, nemůže mít lehce přes hodinu, ale za mě se ve snímku dlouho nic neděje, tvůrci jako by děj uměle natahovali a posledních dvacet minut je dobrých. Jenže zobrazení spojení mouchy a člověka na mě zase působí jako potomek Vetřelce a Predátora, kteří spolu kopulovali ožralí a značně sjetí. Jak říkám, na tehdejší dobu to ještě ujde, ale z dnešního pohledu dávám uvedené hodnocení. Je to zkrátka lepší průměr. I starší horory, než je tenhle, jsou mnohem kvalitnější. ()

horor2

DOKONALOST! ZVRÁCENÝ KULT a DALŠÍ MOJE SRDCOVKA. Jeff Goldblum - výborný výkon. Geena Davis - krásná herečka, se kterou soucítíte. David Cronenberg zvládl ve všem. Komu není rady, tomu není pomoci. ()

cinema_cz

Režisér David Cronenberg z poklidné "love story" přechází prudkým zlomem do drsného hororového šoku. Nutno říci, že tvůrci si na realizaci filmu dali skutečně záležet. Záplava vizuálních triků a především dokonalá práce maskérů, dynamické tempo a rychlý střih nenechají diváka ani na chvíli vydechnout. V tom je Cronenberg mistr. (07/1991, Jiří Houdek) ()

Tellgas

Skvělý horor. Opravdu skvělý. Ovšem ve dvacátém století. Ale my máme rok 2023 a valí se na nás aktuální tvorba, se kterou jsou takto staré (no staré, v roce 1986 jsem se narodil...) filmy porovnávány. A ve světle aktuálních časů, člověk musí hodnocení měnit. A proto už to není skvělý horor, ale geniální... ()

moore

Viděl jsem to asi desetkrát a pokaždé mě strhla ta depresivní atmosféra a s každou minutou silnější gradace. Je to v podstatě komorní film, ale o to víc je hutnější. ()

(fjw)

Velmi komorní příběh vědce, který se díky svým pokusům mění na něco, co nebude zrovna moc hezkého. Herecký výkon Jeffa Goldbluma je excelentní. Naprosto mě zamrazí, když z něho odpadne to lidské maso včetně s hlavou a vyhrabe se z něj ta obří moucha. A přesto je to ještě on, uvnitř má svůj mozek, tak dokáže ještě myslet... brrr. Opravdu výborný film co se týče efektů své doby a docela i psychologie. ()

ali-n

Absolútna hororová klasika! Jeff Goldblum muchu nehrá, Jeff Goldblum muchou je. Pripomína ju nielen sekavým trhaním hmyzieho tela, ale už len samotnými očami, i keď nie sú zložené :-). Jeho bolestivý prerod na netvora vyvažuje neuveriteľne šarmantná Geena. Vačšina scén sa odohráva v priestrannom, nepríjemne pôsobiacom byte vedca. Tento fakt, skvelé herecké výkony i hudba, najmä hlavný motív (Howarda Shore), budujú temnú atmosféru a zanechajú hlboký dojem. MOJE NAJ - Špeciálne efekty. To, ako sa na hlavnej postave vyhrali, si oprávnene zaslúžilo Oskara. Postupná premena človeka na mutanta je zobrazená veľmi naturalisticky ... určité zábery by mohli slúziť ako pomôcka pri odvykaní pre ľudí, ktorí chcú skoncovať s obhrýzaním nechtov :-D ()

Vegavinc

Udělal jsem chybu že jsem u toho jedl palačinky. Nějáke scény jsou opravdu nechutné. Jeff Goldblum zahrál hmyzáka parádně, i film byl parádní ale dlouho se na něj nejspíš nepodívám. ()

M.Šalda

Seth Brundle rázuje bulvární noční ulicí vstříc svému osudu a přitom odkusuje kousek po kousku z čokoládové tyčinky, tak jako odkusuje ždibíček po ždibíčku své člověčenství, jež je sžíráno "hmyzí rakovinou" projevující se nešťastnými symptomy. Ačkoli je její pacient nejprve nadmíru silný, záhy se před ním otevírají vrátka do hmyzího světa, jeho mysl je otravována přívalem nemilosrdného mušího chtíče, a Seth, z něhož zbyla jen skořápka lidství ukrývající zrůdné monstrum s asfaltově žhnoucíma a těkajícíma očima zasazenýma jako muší vajíčka do scvrklé hmoty prapodivných víček, sní o tom, že by se mohl stát muším politikem... vzdoruje svému přerodu do posledního momentu, kterým je dovršen tento skvělý remake předlohy z padesátých let. ()

Toumyk

No nápad to má opravdu velmi dobrý, ale řeknu vám že ten konec? To bylo teda obravdu maso. Goldblum tu mouchu zahrál fakt na jedničku. ()

Wolfface

Mám tenhle film moc rád,asi proto,že mne vždycky dostanou silná dramata.A tohle je opravdu drama se vším všudy.Film obsahuje řadu nechutných scén,ale výsledek není zhnusení,ale přijmutí těchto scén jako nezvratné zkázy a nešťěstného osudu jednoho nepovedeného pokusu.A k výrazu Geeny Davisové,která vidí postupnou proměnu není co dodat. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)