Waldo je nadšený průkopník létání, vydělává si pořádáním vyhlídkových letů, jenže rostoucí konkurence ho nutí vymýšlet stále atraktivnější postupy. Při jednom z nich, jakési letecké revue však zahyne dívka jeho přítele a Waldo čelí nařčení z neúmyslného zabití. Vzápětí při předvádění letounu vlastní konstrukce zahyne jeho přítel a Waldo konsternovaný jeho smrtí udělá další malér, po němž má doživotně zakázáno létat. Se změněným jménem se objevuje mezi leteckými kaskadéry, kde se setkává s německým válečným esem a svým idolem Ernstem Kesslerem. (Robbi)

kaylin

Robert Redford je klasicky podmanivý, protože tohle on umí, dokáže diváka dostat na svou stranu, a to i přesto, že jeho postava není vyloženě dobrácká a má svoje stinné stránky. Děj má scény, které vás dovedou docela překvapit, ale také má scény, které vás spíše dovedou nudit. Zaměřeno na postavy, na dobré vzdušné scény, ale nějak to nikam nesměřuje, vlastně jen k určitému patosu. ()

CageDepp

Nejdříve sem chtěl dát čtyři hvězdy, ale pak už to nebylo dobrý jako na začátku. Mě nikdy nebavily filmy o letání. Na tohle sem koukal pouze kvůli Robertu Redfordovi. Ale chození po letadlech jsem docela prožíval. ()

Thewho18

Dobrý film, který nabízí nejen parádní práci kamery, velmi zajímavý příběh a skvělé herecké výkony, ale také kaskadérské kousky, nad kterými se tají dech. ()

kinderman

Jak už jsem se při několika příležitostech vyznal, filmy s letadly (dvojplošníky obzvlášť) to u mě mají dobré. Když má snímek navíc scénář (W.Goldman) s vyklenutým dramatickým obloukem a nečekanými dějovými zvraty, špičkové kaskadérské scény a závěr, který L.Besson opsal ve své Magické hlubině, není co řešit. ()

Martin741

Robert CervenyFord sa venuje vyhliadkovym letom tuna a zivot je tuna samozrejme kamos, ale aj hajzl a smejd. Nielenze rastie konkurencia, ale pri akomsi lete zahynie jeho samica a veci sa komplikuju. vseobecne vsak pre milovnikov strojov je toto vyborny film : 89 % ()

Juto

Táto atraktívna dráma o lietaní je elegantnou poctou letcom z prvej svetovej vojny. Vyznačuje sa pôsobivými letovými sekvenciami historických lietadiel. 7/10 ()

mortak

Zvláštní směsice obdivného a úsměvného pohledu na dravý poválečný kapitalismus s tragikou bezohledné soutěže o peníze. Ve válce je nahoře ve vzduchu vše jednoduché - je to smrtící hra s přesně danými pravidly, ve které se každá chyba trestá smrtí. Dole na zemi však vládne "neviditelná ruka trhu" - záludná, chtivá, žádající si více a více, a které padají nesmyslně za oběť ženy i muži, stejně nesmyslně jako ve válce umírají děti, když má jít o souboj mužů. Kdyby té tragiky bylo více, kdyby Hill nestylizoval hlavního hrdinu dle zašlých černobílých fotografií z alba rámujících film, kdyby ubral trochu toho úsměvného pohledu na minulost, mohl se dotknout nebe. ()

majo25

Ak divák nie je veľký fanúšik predpotopnej aviatiky a starých lietadiel, asi ho táto téma príliš nezaujme, podobne ako mňa. Pre drámu nie je šťastným nápadom viesť film nadľahčeným spôsobom. Kaskadérske kúsky sú ale celkom fajn. Z hercov viac ako Redford zaujal Geoffrey Lewis v jednej z vedlajších rolí. Inak je to len lepší priemer. ()

hans500

Samozřejmě, že tento film nedosahuje kvalit "Butche Cassidyho a Sundance Kida" a "Podrazu", ale jde o zajímavý film se skvělým Redfordem a dobře natočenými leteckými scénami, a závěrečná scéna souboje obou pilotů je perfektní. ()

Mrkvič

Začátky letectví a takřka šílení muži na létajících krabicích. Rok 1975 a snad podobně šílení kaskadéři na určitě dost podobných létajích krabicích předvádí triky, při kterých divákovi musí mrzit úplně všude a všechno. Když si představíte to nebezpečí, které v době trikových efektů už nikdo nepodstoupí, je to dechberoucí. Robert Redford tomu už jen dodává takovou třešničku. ()

JohnSmith

Už nevím po kolikáté Redford a Hill spojili síly, ale opět je to velice zdařilá spolupráce. Pánové si rozumějí, vybírají si zajímavá témata a oba podávají skvělé výkony ať za nebo před kamerou. ()

klúčik

Na tomto filme som bol neraz v kine. Kto má rád letecké zábery , tak tu si ich užije. Naozaj výborný film, famózna výprava filmu. Hodnotím 80%. ()

Han22

Filmy o letadlech mě úplně neberou, ale George Roy Hill a Robert Redford to musí fungovat ne? A fungovalo to parádně, zvlášť když mě došlo, že tohle je ten film, který jsem jako malej viděl na stařičké černobílé televizi, ve kterém se procházeli piloti po křídlech (cca 1993). Je to óda na frajerství, éru prvních pilotů dvojplošníků v období kolem/po 1. světové války. Éra machrování, šílených kousků. létajících cirkusů, respektu mezi bývalými nepřáteli. Je to vtipné a svěží, má to úžasné letecké scény vrcholící finálním filmovým soubojem, jsou tu kromě jako vždy přesného Redofrda i další sympatičtí herci. A tak jediným mínusem je, že režisér nečekaně mění komiku a nadhled za smutné drama (konec jedné éry) a neváhá ve dvou srdceryvných scénách zabít dvě sympatické postavy. I tak i bez nostalgie (stejně jsem si po 30 letech nic nepamatoval) silné 4*. ()

Davej

Film o-stále ještě-začátcích letectví, kdy piloti využívali při veřejných exibicích svých zkušeností z první světové války, zkoušeli nové triky, nové typy letadel. Zábavné, částečně komediální, částečně tragické. ()

DocBrown

Znacne depresivni snimek, jednak protoze pojednava o zasle slave leteckych es prvni svetove, jednak protoze snad pulka hrdinu tu pomre. Letecke zabery jsem sice moc pekne, ale je to vse jen letecka akrobacie, zadne letecke souboje. Cynik si rekne, uz aby tu byla druha svetova ... ()

Milodar

Je to opravdu kvalitní dílo, bohužel, hledět desítky minut na poletující letadla mi přišlo otravné a někdy i zbytečné, jelikož hodně scén chce jen ukázat kaskadérské kousky. ()

Brejlil

Letadla, působivá evokace leteckých cirkusů 20. let, sympatický "rošťák za kniplem", tak proč ne pět hvězdiček? Protože film se nedokáže velice dlouho rozhodnout, co je vlastně za žánr. Retrokomedie nebo vážné drama o nevyhnutelném konci posedlosti? A když se rozhodne pro to druhé, začne tlačit na pilu tak vehementně, až to bolí. ()

RomanHyde

Koukatelná záležitost, na kterou však asi za pár týdnů zapomenete. Kdyby v tomto snímku nehrál Roberd Redford, patrně by mě ničím nezaujal. Vše co se na plátně odehrává, nevybočuje z jakéhokoliv průměru a proto, pokud tento film neuvidíte, o nic nepříjde. ()