Seriál Etiketa nabízí jednoduchou, přehlednou, poučnou, vtipnou, ale nezesměšňující formou základní orientaci při společenských událostech všech úrovní - od soukromé návštěvy přátel po večeři u hlavy státu, tudíž od každodenních aktivit až k "výjimečným" událostem, na které by však měl být každý alespoň trochu připraven.

V posledních letech se zmnohonásobil počet lidí, kteří navštěvují nejrůznější společenské akce - mnohem víc než dříve navštěvujeme restaurace, party, recepce, společenské večírky, prezentace různých firem, vernisáže, divadla, bály, koncerty, kina atd. Taková demokratizace společenského života s sebou nese nejen potřebu znát společenská pravidla, ale i třeba změny v tradičním rejstříku oblečení; dnes už na společenské akci málokdy najdeme pána ve fraku či žaketu, pánové klobouky nesmekají, protože je obvykle nenosí, a jak se správně obléci na garden party - hlavně žádné "lodičky" - ještě nikdo nikomu neporadil. Seriál dává před přísnými normami přednost zdravému rozumu a prezentuje současný standard a ideál etikety. Rozumné délky jednotlivých dílů a zábavná forma dávají naději na udržení divákovy pozornosti a zapamatování si základních pravidel. Cyklem provází Ladislav Špaček, důvěryhodná osobnost, pro niž je dané téma očividně domácí půdou. (oficiálny text distribútora)

Danulinda

Velmi vtipně a zábavně pojatá série o tom, jak se správně (či nesprávně :-) ) chovat ve společnosti. Nejen, že jsem se dozvěděl leccos zajímavého, ale především jsem se krásně uvolnil a pobavil skeči pana Špačka za báječného sekundování pana Studenovského. Výborně pánové! ()

Moni33

Pořad, který Vás zábavně naučí etiketě!:) vždy si pamatuji, jak nám ho pouštěli ještě na základní škole v rodinné výchově :) Myslím, že tento pořad by se měl pouštět každému ve škole, mládež by potom aspoň věděla, jak se chovat ve společnosti! ()

MartinDrhlik

Kdo neviděl, neuvěří, že i u takového suchého až pedantského tématu, jakým etiketa bezesporu je, se dá tak skvěle pobavit a odreagovat. Ladislav Špaček je muž na svém místě a dodává celému "seriálu" jiskru. ()

P33t33

Docela elegantně se panu Špačkovi povedlo sladit zábavu a vtip (který se ale opakováním začíná mírně vytrácet) s poučnými informacemi. Ty jsou prezentovány velice nenásilnou formou. Já můžu být panu Špačkovi vděčný, protože jsem Etiketu využil i jako studijní materiál na stejnojmenný předmět ve škole. ()

old salt

Výborná věc. A jsem rád, že ji ČT vydala. Tohle lze doporuřit naprosto všem !!! A líbí se to i mým školním dětem. Špačku blahopřeji !!! ()

Ellush

Po pravidelných a opakovaných projekcích jednotlivých epizod v rámci výuky základů společenských věd, se na pořad Etiketa stávám takřka odborníkem. :) Ale upřímně, ve vší vážnosti se tento seriál řadí mezi ty skutečně velmi přínosné, protože téměř každý občas tápe, kdy a komu podat ruku. A právě toto seriózní a ve všech směrech striktně vzdělávací téma povznáší především Ladislav Špaček, následován plejádou etiketních pomocníků, svým charizmatem na populárně-naučný sitcom, který ve své stručnosti, vtipu a nadhledu zkrátka nenudí. ()

Peddro

Výborně natočený pořad, pan doktor Špaček a jeho kolegové se snaží s decentní dávkou humoru, aby se v ČR snížil počet buranů a neomalenců, kteří jsou schopni jít na pracovní pohovor v džínách a tričku. Jen je škoda, že se jeho opakování nevysílá častěji, prospělo by to mnoha lidem bez vkusu a soudnosti. ()

Desmi

Etiketa je jeden z ryze naučných krátkometrážních seriálů, které mají díky panu Špačkovi styl a půvab v dnešních filmech tak ojedinělý a cizí. Pokus udělat z obyčejných lidí trochu civilizovanější a kulturnější národ nelze neocenit nejvyšším počtem bodů. ()

Kinderr

Skvělý pořad, který by měl za svůj život určitě vidět každý a něco si z něj odnést!!! Základy slušného chování ve společnosti jsou prostě základ. ()

OLAFtrueLOVE

IMHO seriál zastaralý jako sama etiketa, která pro mne představuje soubor často směšných pravidel, jež i v těch lepší případech pokrytecky popírají svou dobrou podstatu a dnes již tvoří více toxicity než slušnosti. Ale má to dobrý výklad. Je to krátké, výstižné a určitá bizarnost prakticky všeho nakonec tvoří recesivní, vtipnou podívanou a spoustu příležitostí se o něčem s přáteli pohádat. ()

Časové pásmo bolo zmenené