Seriál Etiketa nabízí jednoduchou, přehlednou, poučnou, vtipnou, ale nezesměšňující formou základní orientaci při společenských událostech všech úrovní - od soukromé návštěvy přátel po večeři u hlavy státu, tudíž od každodenních aktivit až k "výjimečným" událostem, na které by však měl být každý alespoň trochu připraven.

V posledních letech se zmnohonásobil počet lidí, kteří navštěvují nejrůznější společenské akce - mnohem víc než dříve navštěvujeme restaurace, party, recepce, společenské večírky, prezentace různých firem, vernisáže, divadla, bály, koncerty, kina atd. Taková demokratizace společenského života s sebou nese nejen potřebu znát společenská pravidla, ale i třeba změny v tradičním rejstříku oblečení; dnes už na společenské akci málokdy najdeme pána ve fraku či žaketu, pánové klobouky nesmekají, protože je obvykle nenosí, a jak se správně obléci na garden party - hlavně žádné "lodičky" - ještě nikdo nikomu neporadil. Seriál dává před přísnými normami přednost zdravému rozumu a prezentuje současný standard a ideál etikety. Rozumné délky jednotlivých dílů a zábavná forma dávají naději na udržení divákovy pozornosti a zapamatování si základních pravidel. Cyklem provází Ladislav Špaček, důvěryhodná osobnost, pro niž je dané téma očividně domácí půdou. (oficiálny text distribútora)

lskala

Pan Špaček je u náš v Čechách symbolem pro společenskou etiketu. Tudíž do pořadu tohoto tématu nemohli vybrat nikoho lepšího. 60% - 3*** ()

NICOX

Kdysi to byla součást mých (díky promítání tohoto) oblíbených hodin filosofie. Je to fakt super, vtipný a člověk se i něco naučí. Co víc si přát? 80 % ()

Benedygtus

Velice dobry "dokumentarni" serial, ktery by z nas mel udelat lidi vtipnou formou, ktera v rukou L. Spacka a ostatnich je opravdu povedena a je radosti se na to divat. ()

CSSML

„Muž se má k ženě chovat jako rytíř.“ To je zas tmářský relikt křesťanského středověku. Jaký pak rytíř, vždyť je to zvíře, nic víc, kus masa bez duše, jak učí biologie. A kdo by nevěřil biologii, vždyť je to věda. Buď pozdravena vědo, spáso naše! Proč by spolu dvě zvířata, dva kusy masa, měly obcovat jinak než kůň a mezek. Vskutku lidé, kteří se považují za kusy masa, neobcují jinak. A když se chovají podle zbytků křesťanské etikety, pak jsou jak vyhřebelcovaný kůň a nafintěný mezek, neboť se tak chovají, aby dosáhli své slávy v mrzkostech, jejichž koncem jest zahynutí. Jak dokazuje i tento seriál, etiketa neukotvená v objektivních mravních zásadách je marnost. ()

JamesSi

Netuším, jestli jsou některé části myšlené úmyslně vtipně a nebo omylem, každopádně jsem se dost velmi zasmál a možná jsem se i něčemu přiučil. ()

Lukoboss

L. Špaček je odborník na slovo vzatej, to se musí nechat. A ač se někomu může zdát až moc škrobenej (taky aby ne, když byl u protokolu prezidenta republiky), umí velice dobře zavtipkovat i tyto závažný témata. Společenský chování a EQ je nesmírně důležitý a kdo z toho nemá aspoň základy, měl by se nad sebou zamyslet. Nicméně kupte si radši Špačkovu knihu, je taky zábavně napsaná, zajímavá a určitě lepší než tento pořad. ()

wosho

Dokonalá ukázka jak vtipně a svěže vychovávat diváky. Lví podíl na tom má bezesporu pan Špaček. To co mohlo skončit bez něj jako pitomost z popůlnoční čt2, se stalo tím nejlepším co na čt za poslední dobu vzniklo. Smekám klobouk. ()

Dronte

Vynikající pořad, který mě naučil několika malým slušnostem, které mírní mou pověst mizogyna, navíc mi dal jednu skvělou poučku, kterou by každý muž s podobným zaměřením jako já ocenil. Víte, že když jdete s dámou do schodů, musíte jít za ní a hlídat aby neupadla? ()

Bohemák

Konečně pořad, který z lidí etikety méně znalých nedělá úplné burany, ale trpělivě a vtipně vysvětluje. Kéž by se toho natočilo více! ()

AdamesWWE

[6/10] Celkom dobrý seriál ktorý obsahuje zaujímavejšie, ale aj menej zaujímavé témy zo života, ktoré sú spracovné celkom dobre a niektoré aj pobavia. Dobré herecké obsadenie hercov ktorí dobre zahrali danú situáciu a Špaček ako sprievodca seriálom sedel celkom slušne. ()

enyama

Velmi, opravdu velmi mě mrzí, že Etiketa není povinná na základní škole!! Myslím si, že by pak společnost vypadala možná o něco lépe. Nejsem alibista ani naivní, ale ráda bych přišla do ND a viděla lidi v odpovídájícím oděvu a ne joudy v jeanách; slyšela slušný pozdrav - ne výlev aktuálního emočního rozpoložení nebo pms...tento pořad by se měl vysílat stále dokola:-) a knihy propagovat:-) Upřímně si ale myslím, že když mi v restauraci upadne na zem brambor a já budu dělat mrtvého brouka nebo ho kopnu pod stůl, tak mi obsluha spíše vynadá a hodí nemístný kec a nepříjemný obličej!! Alespoň soudě dle mých dosavadních návštev v restauracích, kde bych za milou obsluhu platila tuzér dle zásad etikety, ale bohužel... ()

Paity

Ladislav Špaček je skutečný gentleman a ve svém oboru je bezesporu špička. Můžeme si jen gratulovat, že máme v zemi člověka, který se snaží nás všechny trochu zkulturnit. ()

ondrula

Koukal jsem na to rád a pořad mi vštípil několik (celkem zbytečných) pouček. Nejvíc musím vyzdvihnout humor v podání Tomáše Turka, který má neobyčejný komediální talent. Ale hodně věcí mě tam taky nebavilo; předně suchý a korektní "humor" Ladislava Špačka, který ve spojení s jeho neherectvím působí obzvlášť trapně. No a díky neustálýmu nastavování dalších dílů se postupem času dostalo na témata, která jsou totálně zbytečná. Špaček tak například diktuje, jak by měl člověk přijít oblečen na garden párty a k jaké příležitosti si obléct žaket apod. Taky si na Etiketu vždycky vzpomenu tehdy, když vidím, že má někdo k obleku obutý lakýrky, ale fakt si neumím představit, že bych přistoupil k tomu chlápkovi a řekl mu: "Pane, jste obut nepatřičně, copak nevíte, že lakýrky je možno obouti pouze ke smokingu?" Celkem po právu bych asi dostal do držky. No a po nějaké době jsem musel jednu * pořadu ubrat proto, že jsem nedávno viděl v knihkupectví obal knížky "Etiketa vole", na němž je Špaček oblečenej v nějaký šusťákovce a s napařenou kšiltovkou a snaží se tak vnutit svoje manýry revoltujícím puberťákům; hnusem jsem se otřásl. Když tak nad tím bilancuju, tak Etiketa byla vlastně z velký části jen snůškou snobských pouček, který před pořadem vyčetl Špaček z Gutha - Jarkovského a předstíral, že díky tomu, že dělal podržtašku Havlovi, je nyní dokonalý gentleman. ()