Seriál Etiketa nabízí jednoduchou, přehlednou, poučnou, vtipnou, ale nezesměšňující formou základní orientaci při společenských událostech všech úrovní - od soukromé návštěvy přátel po večeři u hlavy státu, tudíž od každodenních aktivit až k "výjimečným" událostem, na které by však měl být každý alespoň trochu připraven.

V posledních letech se zmnohonásobil počet lidí, kteří navštěvují nejrůznější společenské akce - mnohem víc než dříve navštěvujeme restaurace, party, recepce, společenské večírky, prezentace různých firem, vernisáže, divadla, bály, koncerty, kina atd. Taková demokratizace společenského života s sebou nese nejen potřebu znát společenská pravidla, ale i třeba změny v tradičním rejstříku oblečení; dnes už na společenské akci málokdy najdeme pána ve fraku či žaketu, pánové klobouky nesmekají, protože je obvykle nenosí, a jak se správně obléci na garden party - hlavně žádné "lodičky" - ještě nikdo nikomu neporadil. Seriál dává před přísnými normami přednost zdravému rozumu a prezentuje současný standard a ideál etikety. Rozumné délky jednotlivých dílů a zábavná forma dávají naději na udržení divákovy pozornosti a zapamatování si základních pravidel. Cyklem provází Ladislav Špaček, důvěryhodná osobnost, pro niž je dané téma očividně domácí půdou. (oficiálny text distribútora)

S.Robie

Tento seriál má dávat doporučení, dle kterých se máme řídit- opravdu v tomto směru hodnotný... Na druhou stranu nevím, jestli ty scénky byly dělané záměrně tak trapně, aby se publikum smálo, nebo jestli neměli k sobě kvalitnější herce... ()

Hydr0gen

Zdravení, něco ve stylu: "Dobrý den" "Dobrý den" "Pozdrav pánbů" "Dejžto pánbů" "Dobrý den, pane mluvčí" "Už nejsem mluvčí" :))) ()

LuNaj

Až si nehraju na žádného gentlemena a jsem tepreve 22letý student, který není zván na různé bankety, neorganizuje svatby, natožpak pohřby- přesto, když běží v tv Etiketa, každý díl dokoukám do konce. Ladislav Špaček je třída! ()

xxlch

U nás doma se vždy používal výraz"Chovej se podle Jarkovského".Gut Jarkovský byl symbolem etikety minulého století a pan Špaček se stal takovým "Jarkovským" dnešní doby.Tento pořad by se měl zařadit jako povinné školní vyučování,vůbec by to nebylo na škodu.Pokud by se toto stalo povinnou součástí výuky,bylo by zajímavé zjišťovat,kolik dětí s tímto základním vybavením o chování, by bylo lepších,než mnozí dospělí.Podotýkám,že jako vyučovací předmět by to byla asi děsná psina.Kdo ví, možná by se slušnost a ohleduplnost používala ve větší míře než tomu tak je dnes a to mnohdy u lidí, u kterých by to mělo být jaksi samozřejmostí.Promítat toto v senátu,by mělo být povinné,alespoň jednou ročně. ()

kslaww

Povinnost pro každého...spoustu věcí víme automaticky...ale spoustu věcí děláme jinak než by se mělo...Ideální pouštět o občanské výchově ve školách...Nemohu nevyzdvihnout elegána Láďu Špačka s jakou gracií vše přednáší. ()

mrclTV

Tento výukový seriál, ktorý by som doporučil pozrieť si každému človeku, má možno nečakanú chybu, je až príliš podrobný a rozsiahly. Síce opisuje pomerne široké spektrum tém, zišlo by sa pozmeniť formát - kratšie, 5 minútové rýchlovky by mu sedeli viacej. Naviac, skutočne praktických a vhodných pre bežného človeka je možno prvých 10 maximálne 15 dielov, ostatné je vhodné pozrieť si ich, ak vás skutočne zaujala etiketa. Myslím si, že 99,9% sledujúcich sa nikdy nedostane na audienciu k prezidentovi alebo japonskému cisárovi. Ale prečo nevedieť, ako sa správať v daných situáciách, že? Nemôžem uprieť aj snahu tvorcov zatraktívniť jednotlivé scénky občasným maximálne suchým anglickým humorom, ale nie vždy sa podarí a občas sa iba trápne pousmejete. Nájde sa množstvo zaujímavých a poučných dielov, ale niektoré sú naopak úplne nadbytočné a nič neprinášajúce - napr. Sportovní diváci, Pešky i autem, Letadlem i autobusem či Kouření (tu sa začína čiastočne odzrkadľovať vek seriálu, v súčasnosti je to ešte prísnejšie...) ()

Milivoj

Krátkometrážní - 352 min. :-))) Každopádně hodnotím pěti hvězdičkami jako perfektní ukázku profesionální, a přitom zábavné práce (některé ukázky "jak to nemá vypadat" mi sice připomínaly živá vystoupení Rowana Atkinsona ve slabším podání, ale to nepovažuji za zápor). Jen nechápu, proč se tento instruktážní materiál hodnotí na ČSFD mezi filmy... ()

Danulinda

Velmi vtipně a zábavně pojatá série o tom, jak se správně (či nesprávně :-) ) chovat ve společnosti. Nejen, že jsem se dozvěděl leccos zajímavého, ale především jsem se krásně uvolnil a pobavil skeči pana Špačka za báječného sekundování pana Studenovského. Výborně pánové! ()

Moni33

Pořad, který Vás zábavně naučí etiketě!:) vždy si pamatuji, jak nám ho pouštěli ještě na základní škole v rodinné výchově :) Myslím, že tento pořad by se měl pouštět každému ve škole, mládež by potom aspoň věděla, jak se chovat ve společnosti! ()

MartinDrhlik

Kdo neviděl, neuvěří, že i u takového suchého až pedantského tématu, jakým etiketa bezesporu je, se dá tak skvěle pobavit a odreagovat. Ladislav Špaček je muž na svém místě a dodává celému "seriálu" jiskru. ()