William Miller vyrastá s prísnou matkou, ktorej neustále konflikty s jeho staršou sestrou vyvrcholili až jej odchodom z domu. Bratovi však nechala darček - zbierku platní rockových kapiel. Pätnásťročný chlapec sa do rockovej hudby zamiluje, prispieva do školského časopisu, a sníva o tom, že sa stane uznávaným hudobným kritikom ako jeho vzor Lester Bangs. Jedného dňa sa jeho sen stane skutočnosťou a William vyráža na svoje prvé turné... (STV)

hrumsrt

No jo, zase hudební.. Přemýšlím, co by mohlo být více než absolvovat koncertní turné se svým oblíbeným hudebním interpretem.. Za to bych dal dost možná všechno na světě, na půl roku/celý rok stopl život a jel se jen bavit s těmi, které mám tak moc rád. Jenže i bez tohohle filmu bych měl přesně obavu z toho, co děje zde, tedy že zkrátka tak trošku není o co stát, tenhle boy band sice vypadá hezky ale ve skutečnosti je to parta nesourodých cápků, pro než je nejdůležitější, co budou večer pít a s kým pak ulehnou. Je téměř jisté, že se ta idealistická představa o těch svých idolech rozpadne. Ale kéžby nakonec měli takovou sebereflexi jako ji mají Stillwater. Tenhle snímek je tak moc úžasný! Těží z té správné sedmdesátkové atmosféry a prodává rock ages v USA. Je jasný, že poznání toho opravdového zákulisního života může být šok, ale přesně takhle to bylo vždycky. Nádherný stylový snímek, který dokáže perkfetně dávkovat atmosférický songy a mimořádně good-feel atmosféru. Nevím, kdo z obsazenstva byl na přelomu tisíciletí nějaká známější herecká tvář, ale mám dojem že spíš nikdo a i když tu několik známějších jmen je, každý se prosadil až později. Že nejvíc se mi líbí mlaďoučká květinkavá Kate, není pochyb! Sakra, ta holka je kus.. Překvapivě snímek má i docela hloubku a celý příběh dokáže v závěru dohnat až do dojemně funkčního rozhřešení. Působí to tak opravdově i třeba proto, že si Cameron Crowe vzal za inspiraci vlastní zážitky, a i proto hlavní hrdina má v sobě tolik lidského. Miluju to! 90% ()

majk_n

K tomuto filmu jsem se dlouho přemlouval a po shlédnutí musím konstatovat, že mě dostal. Atmosféra, odlehčený režisérský styl, skvělí herci a pohoda ()

sa_kra

Nádherný film ze 70´s a období Glam rocku. Kate Hudson do téhle role vyloženě sedla, celé je to takové milé, vtipné, letní, povrchní a krásné. Patnáctiletý novinář objevuje zákulisí rocku a přesto se to obejde bez hnusnu některých rádobysyrových filmů o slávě. A když už nic, zaručeně vás pobaví Frances McDormand coby matka, ve které zaručeně poznáte i tu svoji .)) // Bonus: má to i skvělý soundtrack. ()

E-Fox

Dneska jsem si ten film nadělila jako oddech po zvládnuté zkoušce a ještě pořád ho nemůžu vyhnat z hlavy. Když si vzpomínam, o čem byl, vybavuju si kapelu jezdící z města do města a zase do dalšího a dalšího a napadá mě, že bych se asi měla nudit... ale ono to vůbec nepůsobilo stereotypně, působilo to vlastně celou dobu skvěle, byla jsem pořádně v ději a nechtěla jsem se odtrhnout. Rocková mánie probíhala přesně tak "cool", jak měla a v jejích kulisách Penny Lane a William vpodstatě neměli chybu. A pořád se mi chce dát pět hvězd a nemůže mě odradit ani to, že dvě věci mi mírně vadily a to "american ending" a to, že oproti skutečným 70. létům tady dle mě bylo sexu, drog a komerce pořád málo. ()

PoNoruška

Tenhle film mě oslovil, hudebně se mi trefil do vkusu. Nicméně aby to byla skutečně hudební pecka, muselo by zaznít víc muziky. Jako docela slušné drama z prostředí kapely se tento snímek řadí k mírnému nadprůměru. Dosud nejlepší film s Kate Hudson, škoda že je na začátku její kariéry a po něm dlouho, dlouho nic srovnatelného. ()

Riverin

Zo začiatku som si hovorila že konečne som našla TEN film (veď viete čo myslím), ale neskôr sa to bohužiaľ trochu pokazilo. Zrejme to bolo tým, že som videla Director's cut, a tam sa mi to zdalo trochu preťahované a chvíľkami aj nudné, no to nič nemení na skvelej hudbe a atmosfére, ktorú by chcel každý správny fanúšik zaziť na vlastnej koži. ()

Diskantka

Na tohle jsem koukala s šílenou kocovinou a naprosto mi to vyhovovalo, protože to nijak nevyžadovalo mou plnou pozornost a mohla jsem za přitom zabývat, tím jak mi je blbě, shánět vodu, nebo chodit zvracet. Po půlce filmu, mě to tak nějak vtáhlo ( koho by to za 160 min. nevtáhlo žejo) a jela sem si turné s Kate Hudson v kožichu a bylo mi to vlastně jedno, že se tam nic neděje a je to film uplně o hovně a zároveň o všem. Nevim co za filozofii jste v tom našli vy, jaká je síla rocku, ale já si to zas pustim až budu mít kočku. ()

Pilinka

Pohodičkovej film, výborná muzika, jen to celý dohromady nějak nevyužívá potenciál ... Nedokážu říct co je na tom filmu špatně, asi nic, přesto jen hodně silný 3* (kdyby Zooey dostala víc prostoru mohli být 4 ;-) ) ()

pafka

Hm, tak tohle bylo dlouhy dobrodruzstvi, ktere nejednou pobavilo humorem, mnohokrat muzikou. Schlamstnete to jako bonbonek a litujete, ze to uz konci. Zacnete milovat hlavni figury a chcete je videt. Dlouho jsem tyhle pocity uz nezazil. Skvele. ps. videl jsem Director's cut: 162 min ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ach, ty iluze...ach, ten život...ach, ta atmosféra! - k tomu nic víc: Jdu žít! =´) a taky bych si malinko ráda proletěla "elektrickou bouři", se vší upřímností... Ať Vám vítr fouká! J. =´) ()

Kub_ees

Tak pútavo je to natočené, že ma to chytilo od začiatku a zovretého ma to držalo po celý priebeh filmu až do konca. Výborné herecké výkony, skvelá hudba, úžasné momenty vo filme. Hlavne ten v autobuse keď spievajú Tiny Dancer. Scéna v lietadle, keď letia cez tú búrku je jedna z najlepších vo filme. Tomuto filmu nechýba takmer nič, je to zábavné, vtipné, vynikajúco napísané a veľmi dobre som sa bavil. Film vo mne vyvolal radu krásnych pocitov. Veľmi pekné a zujímavé dielo. ()

fimler

Velice na hraně, ale 4* to má!Kate Hudson v tomhle fimu byla okouzlující a vše co k tomu patří.Skupina Stillwater se mi nelíbí ani normálně takže jsem nic moc neočekával a taky jsem toho kromě Kate Hudson,dobré začátku a Jimmyho nic nedostal.Možná, kdyby to vidělo víc lidí bylo by to hodnocení objektivnější. :) Zase nemůžu říct, že by to bylo něco úděsného, ale chyběla tomu jaká si jiskra. ()

pollstro

Semiautobiografický a zároveň nejúspěšnější film Camerona Crowa, který nostalgicky vzpomíná na 70. léta minulého století v souvislosti s rockem, který v tomhle období jakožto žánr, zažíval ty nejkrásnější chvíle. Příběh se motá kolem mladého chlapce, který na základě zanechaných rockových desek od své sestry naprosto propadne tomuto žánru a naprosto se do rocku zamiluje takovým způsobem, že se začne intenzivně věnovat psaní a recenzím do všech možných časopisů až do doby, kdy se mu ozve známý časopis Rolling Stones s nabídkou, že se společně se svojí oblíbenou kapelou Stillwater vydá na jejich turné a následně napíše o nich článek. Po příběhové stránce se více méně nejedná o bůh ví jaký zázrak, existuje dle mého názoru řada podobných filmů, které popisují průběh rockové kapely a jejich turné, kde se hlavní myšlenka točí především kolem drog, sexu, hudbě, poblázněných fanynek, různých sporů uvnitř kapely a cestě k pomyslné slávě a úspěchu. Takových filmů existuje celá řada, ale i přes to Almost Famous z této řady naprosto vyčnívá a sám o sobě je něčím zcela výjimečným a okouzlujícím. Vidět svět očima Crowa, který tedy čerpá z vlastních zkušeností, protože jistou část toho příběhu sám zažil a sám v té době žil, je něco tak uvolňujícího a nádherného. Pocta hudebnímu žánru, který v té době zažíval nejkrásnější chvíle, v době kdy dokázal rock and roll spojovat různorodé lidi dohromady a vyvolával v nich pocity a myšlenky toho, že opravdu někam patří a že kolem sebe mají lidi, kteří mají stejné cítění pro hudbu jako oni sami a že dohromady tvoří jakousi rodinu, na kterou se mohou kdykoliv spolehnout. Už od prvních minut je více než jasné, že tenhle film je natočen z lásky, a ne pro zisk a slávu. Samotný film tak vyvolá v lidech ať už nostalgické pocity, protože například tu dobu zažili, nebo zažívali podobným způsobem jiná léta svého dětství, kdy poslouchali gramofonové desky svých oblíbených kapel a společně s přáteli o nich vedli nekonečně dlouhé debaty a navzájem si je vyměňovali, nebo v lidech vyvolává pocit, že by tu onu dobu těch 70. let sami rádi zažili a mají pocit, že přišli o něco zcela výjimečného a kouzelného. Samozřejmě, existuje řada věcí, které jsou s tímto obdobím negativně spojovány, jako jsou např. všemožné drogy a veškerá nelegální činnost, která šla ruku v ruce s touhle dobou a s tímto hudebním žánrem, ale Crowe tohle téma prezentuje na pozadí celého filmu a nevěnuje mu takovou pozornost, tím úmyslně potlačuje tento negativní aspekt a naopak dává přednost atmosféře těch 70. let a více se zaměřuje na to, aby v lidech probouzel nostalgii a touhu zažít tuhle dobu. Možná to potom působí tak, že je vše až moc dokonalé a pohádkové a že ve skutečnosti by se z toho nic nemohlo stát, ale já tohle "pohádkové" vyobrazení téhle doby naprosto miluju. Po filmové stránce není co vytknout, scénář je naprosto fantastický a právem odměněný Oscarem. Soundtrack snad nemohl být lépe poskládaný, zazní neuvěřitelné množství legendárních a kultovních rockových písní a každý fanoušek si najde svoje. Herecké obsazení více méně neznámé, ale ta souhra, kterou mezi sebou všichni mají během scén je neuvěřitelné. Mladičký Patrick Fugit coby hlavní postava filmu, nebo starostlivá matka v roli Frances McDormand a především kouzelná a ohromující Kate Hudson, do které jsem se kromě veškerých postav, zamiloval i já. Ten její vzhled, charizma a kouzlo mě naprosto uchvátilo. Na závěr chci vyzdvihnout dvě scény, první je samozřejmě scéna v letadle, která je naprosto originální a druhá scéna je v autobuse, kde se celá parta po velké hádce znovu sejde a společně zpívají písničku "Tiny Girl" od Eltona Johna, tahle scéna v sobě ukrývá pravý význam, definici a hlavní myšlenku celého filmu. "I have to go home. - You are home." Tímhle mě Crowe naprosto okouzlil a ohromil, přesně zde dokázal definovat pojem rock se vší parádou a věcmi okolo, které k tomuto žánru a k době, kdy vznikal a zažíval nejlepší časy, nepochybně patří. Tohle je rock and roll baby! "I always tell the girls, never take it seriously, if ya never take it seriosuly, ya never get hurt, ya never get hurt, ya always have fun, and if you ever get lonely, just go to the record store and visit your friends. " & "If you think Mick Jagger will still be out there trying to be a rock star at age fifty, then you are sadly, sadly mistaken." () (menej) (viac)

Fin_429

Celkem masakrální scénář - propracovaný do každičkého detailu tak, aby diváka nenudil a zároveň zajímal. Režijně když už tak obstojně. Nabité vším možným. Celkem mě zajímá director's cut. 9/10 ()

rln

Parádní sonda do hudební branže 70.let. Škoda že jsem nikdy nepronásledoval Kluky z naší školky, třeba by to byla taky pořádná jízda. ()

Skund

Na tenhle film me nalakalo to ze tam hraje Jason Lee a nakonec se z toho vyklubal jeden z nejlepsich filmu co sem kdy videl,jeste ten samej den sem se na nej musel podivat znova.Povinnost pro vsechy kdo maji radi rockovou muziku,skvele herce a atmosferu 70.let... ()