William Miller vyrastá s prísnou matkou, ktorej neustále konflikty s jeho staršou sestrou vyvrcholili až jej odchodom z domu. Bratovi však nechala darček - zbierku platní rockových kapiel. Pätnásťročný chlapec sa do rockovej hudby zamiluje, prispieva do školského časopisu, a sníva o tom, že sa stane uznávaným hudobným kritikom ako jeho vzor Lester Bangs. Jedného dňa sa jeho sen stane skutočnosťou a William vyráža na svoje prvé turné... (STV)

wege

Poprvé jsem to viděl těsně po premiéře, podruhé po 20 letech (v Director's cutu). Ne že bych si to moc pamatoval, už tehdy vím, že mě uchvátila ta atmosféra. Myslím si, že před 20 lety se mi to líbilo z jiných důvodů než teď, kdy to bylo ještě lepší. Fanouškem rockové hudby jsem přestal být když jsem objevil zlomené beaty, ale i tak je lehce pochopitelné, co na té době bylo skvělé. Ty koncerty, ta nespoutanost, ta svoboda, muselo to být skvělé. V současné době, když člověk nemůže v podstatě nikam mu to chybí o to více, a samotný film vám ukáze jak moc (i když byste místo na Stillwater jeli raději třeba do Glastonbury). Skvělá Kate Hudson, smutné je, že nic podobného již nikdy nezahrála, objektivně moc dalších podobných příležitosti nedostala, kromě romantických sr... Vždy skvělá Frances McDormand, ta má naopak skvělých rolí mraky, zajímavý Patrick Fugit a Billy Crudup, divný Jason Lee, ale šlo mu to věřit, on je teda divný skoro pokaždé o). Fantastický skoro jen epizodní Jimmy Fallon. Doufám, že na to mrknu zase za 20 let a pořád to bude stejně dobré a že v tom zase najdu něco jiného. ()

stainboy odpad!

Na začátek předesílám, že rock je moje srdeční záležitost a shodou okolností při psaní tohoto komentáře mi hrají The Who. Ale ... viděl jsem vůbec stejný film? To, co jsem zhlédl já, bylo jakési dadaistické divadlo plné bizarních postav jednajících naprosto nelogicky, jako by je po hracím poli filmu neposunoval scénář, ale hrací kostka. Přísná matka vyplísní dceru za desku Simona a Garfunkla, aby ji o pět minut později pustila do světa se slovy "je ti osmnáct, dělej si, co chceš"? A o dalších pět minut později pouští sotva patnáctiletého syna na rockové turné? Ale no tak! Podobných scén, na které jsem zíral s otevřenou pusou a nevěřícně volal "co to ***** je?!?", je v tomto filmu víc, než jsem schopen unést, při vší úctě k obrovskému hodnocení zde na CSFD. Kde je atmosféra 70. let? A kde je ono zmiňované "setkání s hvězdami (Black Sabbath, David Bowie)"? Působilo by přeci jen přesvědčivěji, kdyby se tam některá z těch legend skutečně objevila ... Marně přemýšlím, za co dát alespoň jednu hvězdičku. Možná za postavu zneuznaného zpěváka, kterého mimochodem hraje Jason Lee, protagonista seriálu My Name Is Earl, ale to je trochu málo. Hudba Led Zeppelin je sice příjemným balzámem, ale k tomu, abych si ji poslechl, nepotřebuji ŠPATNÝ film ... ()

Indigitor

Výborný snímek, který nás zavede do 70. let a ukáže nám život s malichernými starostmi, ale velkými problémy. Nejvíce mě zaujala postava Lestera Bangse. Ta scéna v lokálním rádiu byla skvělá;) Rock and Roll byl, je a bude:) ()

kurzweil

Výborná podívaná, která od začátku pohltí. Škoda jen, že jsem viděl tu normální krátkou verzi. Ale sountrack jednoznačně boží!! ()

petite fille

i am a golden god !! >> in vino veritas, ako hovorí sentencia. keď russel stojí na streche domu a vrieska nech zaznamenajú vetu "i'm on drugs!" ako jeho posledné slová, skutočne balansuje na pokraji slávy. a toto je jeho príbeh v štýle pompézne pózerstvo verzus skutočná kreativita, čo nebolo aktuálne iba v zlatých rokoch sedemdesiatych, ale sa ťahá ako taký sopeľ až dodnes. a v tejto snímke je to celé pekne zabalené do tragikomického rúcha s dostatočným nadhľadom, takže bude aktuálna ešte veľmi dlho. ak sa hudobný biznis nespamätá. ak neprestane byť biznisom.. ()

obscurite

Zelený kabát uprostřed léta, rock 'n roll a příběh o životě bez závazků, který postrádá jakákoliv pravidla vás očaruje, oslní a vyplivne... Vtipný scénář a perfektně napsané role dělájí z tohoto filmu připomínku, proč hudba dokáže spojit lidi... ()

4k7

Zatím co Nixonovi natéká pomalu do bot, zatím co válka ve Vietnamu finishuje, mládí se ještě ani v roce 1973 hesla "sex, drogy a rock'n'roll" nehodlá vzdát. Almost Famous zavede diváka do zákulisního dění jedné rockové kapely, která si říká Stillwater. Nejlépe by ale za mě komentář mohl napsat mladý a nezkušený William Miller, pisálek, jenž se vetře mezi neřízenou rockovou bandu a doprovází ji během celého turné. Časopis Rolling Stone si od toho slibuje článek na titulní stranu... ovšem článek? Na takovém turné se vždy najde čas na něco jiného, než na blbý článek. Navíc když William zjistí, že nic není tak ideální a bezproblémové, jak se navenek může zdát... Pro mě zmáknutý film, který je mi i jakýmsi průvodcem dobou, kterou jsem nevlastní vinou zazdil. Určitě nezapomenutelná scénky z rádia a z letadla, které jsem si musel pustit ještě jednou ()

miki68cz

Fugit je bůh, takhle obyčejné herectví u mne vyhrává. tento film vřele DOPORUČUJI, protože se dotýká kořenů rockové a metalové historie více a syrověji než jeho předchůdci. ()

Sagisia

Dosáhla jsem naprosté vnitřní nirvány... I přes svou délku film šlape a baví a představuje ochutnávku z toho nej období rockové historie. A Kate Hudson je tu úžasná, nikdy by mě nenapadlo, že dokáže tak skvěle ztvárnit podobnou roli. Pět hvězd, nedebatuju! :) ()

frxXx

Rockenroll a romantika, to som ešte nevidel aby z Rockernroll filmu sršala taká láááska... A ta scéna v lietadle bola skvelá! :D ()

ratpile

První polovina je vlastně jen taková sžití s postavami, prostředím, nasátí atmosféry. Příběh nikam neuhání a zdánlivě je prostý silnějšího vyprávění i nějakých živelnějších emocí. Přesto se na něj i po tu dobu tuze hezky dívá. O to příjemnější je ale polovina druhá, která všem postavám dodá na rozměru a příběh směřuje do jemně pojatého, přesto (nebo právě proto) rezonujícího, krásného finále. Závěrečné titulky jen podtrhnou pocity z prožitého. Crowe si svůj oscarový scénář zrežíroval citlivě, a právě cit takový příběh potřeboval. ()

Jehan

Ohromně sympatický film, který ocení zejména milovník hudby té doby (a snad nejen on). Byť si naivně namlouval, že jeho hudebními idoly byli nějací sympaťáci a vzory pro mládež. Svěží a zábavné, přitom zbavené iluzí. Crowe byl zjevně ve svém živlu. ()

SAINTS

Najlepsi film rezisera Camerona Crowe o fiktivnej kapele o ktorej ma napisat mlady hudobny novinar clanok. do Roling Stones.Vo filme okrem hlavnych postav velmi dobre funguju aj tie vedlajsie.Rockovy fanusikovia si tento film urcite uziju. ()