Ľudia spod schodov

• Česko Lidé pod schody (viac)

V každém městě či vesnici naleznete dům, o kterém si dospělí šeptají a děti se mu vyhýbají obloukem. Nyní vás režisér Wes Craven (Noční můra v Elm Street) do jednoho takového zavede ve fi lmu Lidé pod schody. Chlapec, který se vlastní vinou ocitá v opevněném domě v moci tajemného páru, zažívá noční můru, ze které není úniku. Brzy odhalí skutečnou povahu obyvatel domu i záhadné bytosti, které se skrývají pod schody. Věřte, že hrůza, která na něj čeká, je nepředstavitelná... (Bontonfilm)

Bobik9

Proboha to byl divnej film. Dva naprosto vyšinutý dementi kradou a zohavujou děti, ze kterejch vyrostou zombíci nebo něco na ten způsob. Horor/Komedie, to taky moc nesedí. Bacích scén je minumum, lekačka žádná, vtip ani jeden. Navíc nezajímaví herci a celkový příběh nestál za nic. Jediná hvězda je za Špačka. Ten se mi tam jako jeiný líbil. ()

Danny F.

Po tolika letech nejnapínavější a nejskvělejší film o psychopatické rodince. Je to základ dnešních modernějších filmů současné doby a jde o klasický žánr vůbec. I dnes mi při sledování nahání husí kůži. 80% ()

Compadre

Pecka! Takovej béčkovej horor, míchnutej ve správným poměru komedií. Co mě překvapilo bylo, že tohle zrežíroval Wes Craven. Spíš bych to typoval na starýho Carpentera..hlavně podle toho malýho černošskýho kluka, kterej furt drsně hláškuje. Ten se vydává s parťákem do jedné vily ukrást poklad, ale netuší že haus obývá rodinka magorů. Horormamá a sadistickej magor v sadomaso obleku alá mrzák v PF, kteří "vychovávaj" jednu normální holku. těžká cesta..hádejte jak to dopadne..peknej kruťák, u kterýho se budete bát a ještě se zasmějete. perfektní kombinace. ()

ghatos

Ranně devadesátkový kousek s typickým zvukem a hudbou. Člověk by si měl občas zabrnkat na nostalgickou vlnu. Skoro 2/3 času se to pohybovalo na spodní hranici 3*. Komedie je to fakt dobrá, avšak ke konci se to proměnilo v pořadný guláš. Jednotlivé ingredience přestali úplně fungovat. Vznikla jen rozvařená hmota. Na druhou stranu maglajz nenáročného hororu a komedie do tehdejší doby pasuje, něco podobného natočit v roce 2010 už zřejmě nejde. 48%. ()

Smileface

Wes Craven(Noční můra v Elm Street) natočil drsný horor bez nadpřirozených jevů a tedy velmi reálný.Párek psychopatů zavírá a mučí ve svém domě lidi.Solidní krvelačná lázeň :-) ()

sedm.1

Tak toto byl fakt úlet.Hodně odlehčený snímek.Film určitě drží nad vodou záporáci mamka a taťka,ti byli naprosto úžasní.Ovšem jinak celá zápletka byla úplně šílená,postavy totálně bláznivé,třeskuté scény,já jsem z tohoto filmu prostě fakt mimoň.Moc jsem nepochopil,jestli Wes Craven tento svůj počin myslel vážně,nebo byl prostě jen se zbytkem štábu totálně zhulenej a natočil tuto bizardnost prostě jen pro svou zábavu.Každopádně v žádném případě nejde o horror,Lidé pod schody je spíš komedií pro dospělé oplívající navíc velkou tolerancí.Zábava na jedno shlédnutí možná Lidé pod schody jsou,nebýt však zmiňovaných mamky s taťkou,byla by to hrozná idiotina plující v céčkových vodách.A bohužel závěr byl idiotský i s mamkou a taťkou. ()

Mythago

Lidé pod schody jsou znudění a hladoví a já byl před začátkem filmu taky. Chtěl jsem krev, nějakou bizarnost a příadně i trochu černého humoru. Jenomže po konci jsem odcházel ještě znuděnější a hladovější. Drama o dvou zamilovaných dětičkách jsem opravdu neměl v plánu shlédnout, ještě když je zabaleno v neuvěřitelném množství vaty a "podschodáci" jsou v podstatě milá stvoření a pokud jste se nebáli při Harrym Potterovi, nebudete ani tady. Pokud jste se měli v plánu pomočit a už jste si připravili i plíny nebo nočník, tak na to rovnou hoďte bobek, protože to stejně bude k hovnu. Raději si pusťte Boba a Bobka. A zpívejte Halelujah. ()

Sdoom

Docela ujetý horor, který mě jednoduše bavil, i přes poměrně značnou stupiditu děje. O nějakém bání se tady nemůže být moc řeč, to už je to spíš komedie než horor. Nevím, jak moc to byl záměr tvůrců, ale pokud ano, tak se to jakžtakž povedlo. (DVD, orig.) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...On už v podstatě tento žánr samotný (hororová komedie) je v podstatě poněkud nesmyslný. Buď chci a by se divák bál a nebo aby se smál. Když se divák směje u hororu, je to známka toho, že asi všechno není úplně v pořádku... A aby se člověk naopak bál u komedie je rovněž nesmysl - komedie je oddechovka, uvolnění, prostě prdel - sem strach nepatří. Ano, i tady ale samozřejmě existují vyjímky - např. Burtonova Ospalá díra, že? která dokázala tyto dva neslučitelné žánry zkloubit obdivuhodným způsobem. Jenže Tim je tak trochu génius...tudíž je to opravdu velká vyjímka. Jinak hororové komedie většinou nefungují z výše popsaných důvodů. Což je případ i tohoto kousku. Prostě to nefunguje moc ani jako komedie a jako horor už vůbec ne...Zajímavý je ovšem fakt, že ústřední herecká dvojice šibnutých manželů si už manžele spolu jednou zahrála...hádejte kde? Ano ano v kultovním seriálu o Městečku Twin peaks. Což ovšem, bohužel pro Wese Cravena, svádí ke srovnání - kdo že tuto manželskou dvojici vedl lépe? Kdo myslíte? ()

see_sawandrew

Jeden z mála filmů, na které jsem se nedodíval... nemyslete si o mě, že nemám rád afroamerické kloučky, ale ten malej parchant mě neskutečně štval. ()

BlackTom

Pekná úchyláreň, len čo je pravda. A nebyť detského hrdinu, aj nadpriemerná. Ten černoško mi neskutočne liezol na nervy a nápad s "tak trochu" zmagorenou rodinkou je síce fajn, ale mohol byť spracovaný aj lepšie. Takto je z toho nesúrodý miš-maš. Uchádzajúce, no stačilo mi to vidieť raz. ()

JamesSi

Slušná horrorová zábava. Herecký přehrávání mamky a taťky bylo super. Jen kdyby se ořezalo pár nudnějších scén byla by to pecka. RIP Špaček. ()

wosho

Film vypadá spíše, že ten humor je hodně nechtěný a Craven nevěděl co si s filmem počít. Celkově jsou Lidé pod schody blbým příkladem hororu a komedie s ujetým párečkem šoustajících příbuzných v divných SM oblečcích. ()

Hanys_

V první půhoďce solidní horror, pak už jen ne moc zábavná taškařice (ikdyž pár hlášek vůbec není špatných) 4.5/10 ()

Knowho

Jeden z nejlepších filmů mýho druhýho nejoblíbenějšího režiséra hororů. Strašně podhodcený tady na ČSFD. Až při sledování Twin Peaks mi došlo že tam stejně jako tady Everett McGill a Wendy Robie tvoří pár, což je celkem hustý, uvážíme-li že jak TP tak tohle vyšlo ve stejný době :D Atmosféra je tady fakt perfektní a Craven jako vždy nezklamal. Některý ty scénky jsou taky strašná prdel ,,Ty idiote! Zabil jsi Prince!" ,,Já nechtěl, mámo!". 9,5/10 ()

Haymar

Wes Craven si zcela nepokrytě dělá srandu nejen z celého žánru (který mj. pomáhal definovat), ale také sám ze sebe. Mistrně využívá všechna klasická klišé, hraje si s kamerou, napínavé a humorné pasáže střídá s takovou kadencí, že by i Gatling mohl závidět! Patrně především odsud pramení (až nápadně častá) podobnost s Raimiho Evil Dead! Jinak atmosféra skvělá, herecké výkony rovněž (jen ten malej heroickej nigga mi cca od půlky už notně lezl na nervy) a spousta skvělých a vtipných nápadů, mezi nimiž kraluje taťka v koženým obleku a s brokovnicí (že by inspirace jedné z klasických scén Tarantinova kultovního Pulp Fiction?). Komu přišly Lidé pod schody špatným filmem, ten je prostě jen nepochopil! ()

Navždy mladý

Navždy mladý

29.09.2006

Hororový veterán Wes Craven očividně ještě nehodlá odejít do zaslouženého důchodu. Nejen že se opět postaví za kameru, ale bude i autorem scénáře, což by si už zasloužilo nějaký ten přípitek. Od dob… (viac)