Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

danoo

Costnerovo majstovské dielo rozoberá históriu odcivilizovania americ. federačného vojaka počas občianskej vojny, ktorý sa tu mení na indiána autenticky, nenásilne a najmä bez akéhokoľvek klišé. Pokojné tempo rozprávania umocňujú nádherné zábery prírody. PS: Kevin Costner sa narodil preto, aby si zahral hlavnú rolu a zrežíroval tento film :-))) ()

LadyDevil

Nádherný film točený v krásné přírodě ukazující svět indiánů podle mne v nejjasnější podobě...příběh poručíka Dunbara je zkrátka úžasný, a rozvíjí se naprosto ideálně - délka filmu není překážkou, ale naopak přínosem..a konec vždycky šíleně prožívám - mísí se tu totiž krutost s láskou...a Kevin Costner se role ujal bravurně, naprosto mi tu sedí..prostě moje srdcovka:-) ()

Thommie

Neobyčejná atmosféra zaznamenávající ústup indiánů před bělochy, nádherná příroda a hudba. Kevin Costner skvělý herecký výkon. ()

tomxxx

Bezmála čtyřhodinový director's cut mě několik měsíců odrazoval od zhlédnutí tohoto filmu. Nakonec jsme vše ve zdraví přežil a co víc, byl jsem ohromen. Kevin Costner se chopil své role výborně. Dále bych vyzdvihl příjemnou hudbu. Nebojím se toto dílo označit jako jeden z nejlepších moderních westernů. ()

BoncheR

Ja... úprimne neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Príbeh je síce pekný a romantický, ale zdá sa mi to miestami až... také nemastné neslané. Dej sa mi zdal taký hrozne nezaujímavý a rozvlečený že až no. Možno mi to nesadlo preto, lebo westerny ako žáner mi veľmi nešmakujú. Uvažujem, čo ešte napísať, no nič zmysluplné ma nenapadá. Takt teda aspoň skláňam klobúk pred Costnerom. ()

lennyd

Poručík J.J. Dunbar (Kevin Costner) se po svém těžkém zranění rozhodne objevit více ze své země, a vyžádá si svolení k návštěvě západní hranice. Zde objeví opuštěnou vojenskou posádku a hodlá zde vybudovat vojenskou pevnost. Ale posily nepřicházejí, a jediným jeho společníkem je osamělý vlk, a nedaleký kmen Siouxů, se kterými se Dunbar spřátelí. I přes počáteční nedůvěru se brzy Dunbar stává platným členem kmene, a to natolik, že když je zajat bývalými kolegy vojáky, indiáni se i přes veškeré nebezpečí rozhodnou jej zachránit... Kevin Costner již několikrát ukázal, že když se postaví před kameru a zároveň za ni, že je to vždycky úspěch (byť se mnou někteří nesouhlasí, ale mne se jak Vodní svět tak i Postman líbily moc). Tanec s vlky se od obou výše zmíněných filmů liší, je oproti nim mnohem serióznější - a bohužel v pozdějších fázích i trochu roztahanější a možná i nudnější. Ale jako celek jde o jeden z nejlepších filmů všech dob - herecká stránka (Kevin Costner i indiáni excelují), vizuální stránka a nebo (v neposlední řadě) nádherná hudba Johna Barryho taky přispívá do celkové, pětihvězdičkové mozaiky.. ()

progression

Geniální western (no přesněji řečeno antiwestern), který se Kevinu Costnerovi sedícímu současně na dvou židlích (režisérské i herecké) zatraceně dobře povedl. Hluboce lidský a dojemný příběh "Toho, který tančí s vlky". Nezapomenutelný příběh, při kterém se i přes abnormální délku ani na chviličku nenudíte, překrásná hudba, nádherné přírodní scenérie, film nejenom o lásce i nenávisti, přátelství i netoleranci, naději i skepsi se spoustou (dost často trpkých) námětů k zamyšlení i přemýšlení. Také film o víře v lepší budoucnost, není to špatný pocit si tu víru na ty 3-4 hodinky vyzkoušet, srdíčko to potěší. Pak se člověk vrátí do reality a dopadne tvrdě na hubu. Lépe už bohužel asi bylo ... Skvělý Costnerův režisérský debut, kterým si ale laťku nasadil pořádně vysoko, takže už se k ní později ani nepřiblížil a možná už ani nikdy nepřiblíží. Jestli mne paměť neklame, tak překonat skvělý debut se v režisérské roli podařilo snad jen Robertu Redfordovi. ()

Tomatáš

Sedm oskarů je na takový skvost snad i málo..Krásný tříhodinový výlet do historie, který si kdykoliv opět rád připomenu.."Ty, co tančíš s vlky", děkuji.. ()

Tomesh

DOST MOŽNÁ NEJLEPŠÍ FILM. Toto je má srdcová záležitost. Costner režíruje a hraje geniálně. Mám doma čtyř hodinovou verzi a nenudí mě. Nádherně popsaný příběh sbližování se bělocha se svobodným srdcem bez předsudků s divokými indiány. John Dunbar postupně zjištuje, že indiáni jsou v mnoha ohledech stejní jako obyčejní lidé. Zažívají radost i smutek. Jejich život je harmonicky spjat s přírodou¨. Dunbar nachází odpovědi, lásku a pokoj, který hledal. Splyne s indiány a je šťastný. Mám rád scénu, kdy je zajat a velitel mu nabízí ulehčení, když zradí. Nad to se zvedne vlna síly a Dunbar odpoví, že je ten, který tančí s vlky a vy, mě za to nestojíte, abych to udělal.. Tohle je moje dost osobní věc. VELKOLEPÉ. ()

Vodou

Film jsem taky viděl poprvé před léty v Alfě. Úvodní scéna, kdy si poručík nazouvá botu jsem doslova cítil na vlastní kůži. Ale dost nostalgie, je mi o nějakých 19 let víc, o Vánocích jsem to zhlédnul na malém televizoru DAEWOO, a a i když je to americký biják se vším všudy, ten film zůstává pětihvězdičkovým. ()

Midori_Mike

Film až nápadně podobný Poslednímu samuraji... jak scénář, tak myšlenkově. Myslím že autoři Posledního samuraje se tímto masterpiecem museli určitě částečně inspirovat. Ale oba filmy jsou skvělé... a to je hlavní :) . Takové filmy mám opravdu rád ()

Danny F.

Úžasný příběh s perfektním Kevinem Costnerem. Film plný emocí a různých pocitů. První film tohoto žánru co jsem poprvé spatřil a dobře mi sedl. Jde o pěknou práci filmařů. Dějově solidně natočené. 80% ()

Brain-D

Skoukl jsem SE: 236 a ještě žiju (samozřejmě legrace). I když někteří namítnou filmu možná některé scény i chyběli a mohl by být ještě delší a to myslím bez ironie (jak se např. jeden Indian naučil anglicky a Costner tu Indianštinu taky zvládl levou zadní). No nic chybky to má, ale je to prostě krása. V mnoha filmech nám ukazují jací jsou Indiáni barbaři a zloději. Costner na to šel humální cestou a ukázal jací zhruba byly. Ukázal jejich násilnost, ale také moudrost a přátelství.... ()

lucascus

Původně jsem chtěl dát čtyři ****, ale konec byl tak uchvacující a tak neamerický, že jsem si řekl, tak to ne...To se musí náležitě ocenit, a tak tedy za pět. Američané se zde opravdu zastávají Indiánů (nemohl jsem tomu uvěřit, po tom, co všechno jim provedli, je snad toto dílko částečnou malinkou omluvou), a díkybohu se nekonal žádný přeslazený happyend, což vyloženě nesnáším. Takže ano, oceňuji...i když je pravda, že k úplné dokonalosti mi ještě schází malinko rychlejší spád a propracovanější děj...ale to se dá odpustit. ()

VasaX

Costnere, bravo! Příběh Johna Dumb Beara, se kterým jsem se sice měl místy problém ztotožnit, mě ale i tak uchvátil a zahrál na nostalgické struny dob opuštěných okrajů, nepoznaných a nepochopených civilizací, divoké, ale krásné a spíše hostinné přírody a střetu hodnot, postojů a pocitů. Divoký západ je divoký, ale svým způsoben romantický a dobrodružný. Styl vyprávění sice připoutává Dunbara jako středobod, ale styl kamery, scén a záběrů tomu naštěstí dává širší rozměr, odstup a jakousi poetiku. Costner se snaží režijně více než herecky, to samé (bez té režie, samozřejmě) s prezidentkou Rosli... ehm... s Mary McDonnell, ale "indiáni" jsou skvělí. Nehledě na to, že na rozdíl od Dumb Beara za celých těch (příjemně) dlouhých 236 minut, jsou to právě oni, kdo nasází nejvíc "hlášek" a humoru do vyprahlé zeminy velkých planin. Viděno v HD, režisérské nejdelší verzi a v originálním znění, což považuji za ideální konstelaci, kterou jsem si skvěle užil. S trochou nadhledu maximální hodnocení. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)