Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

E-Swift

Jeden z mých nejoblíbenějších duchařin. Příběh, kamera vynikající. Nicol to zahrála bravurně. Vážně si ho nenechte ujít. ()

Roman1983

těžko se mi hodnotí, nejsem moc příznivcem hororů a hlavně nerad se u filmu "bojím"...na druhou stranu nutno ocenit, že lze natočit něco tak adkvátně strašidelného bez kapky krve, zabíjení, lekavých scén,..a přesto jste stále v napětí, dopadá na vás atmosféra "domu" a k tomu precizní matka Nicol. Když přidám závěrečné rozuzlení, vychází mi 5* ()

Mr.Keli

Atmosféra by se dala krájet. Herecký výkon stojí na jedné představitelce, která pomalu rozmotává zajímavý příběh. Režisér nedává v průběhu příběhu moc indicií a drží trumfy pod pokličkou. Spíš než o horor se jedná o thriller s hororovým nádechem. Povedený snímek. 85%. ()

BenchPress

Ti druzí je neuvěřitelný snímek. Začíná pozvolna. V prvních 20 minutách si říkáte (až na celkovou potemnělou vizuální stránku filmu) kde je vlastně ten horor? Postupem času ale režisér zvyšuje obrátky, které jedou na plný výkon až do mrazivého konce. Už dlouho jsem při závěrečné pointě takto nevěřícně koukal na závěr filmu. 5/5. ()

Nonna

Naletěla jsem. Neprokoukla jsem skutečný stav věci. A to je v době opakujících se filmových klišé a vyčerpání scénářů paráda. To poznání, že je to jinak, neobvykle. Nicole Kidman i její dětští společníci jsou přesvědčiví až z nich naskakuje husí kůže a všechno je to tak tiché, temné, tajemné......nádherný a nezapomenutelný film. ()

Alciele

Věčně ze všeho vyděšená, paranoidní, přehnaně starostlivá Nicole Kidman, která vás možná po chvíli začne štvát a služebnictvo, které něco tají. To je kombinace, která je zápletkou celého tohoto duchařského filmu. ()

heavy66

Celkem slušná schíza, výborná atmosféra, zajímavá pointa, velmi dobrý výkon Nicol Kidmanové. Nikdy by mne nenapadlo, že se nás Ti druzí také mohou bát! ()

Luswani

No já nevím, na horor mi to přišlo docela málo. Zde na ČSFD tolik vychvalovanou tíživou atmosféru a napětí jsem vůbec nepocítil, okamžiky hrůzy skoro taky ne. Není to špatný film, ale po zdejším hodnocení jsem čekal daleko víc. Ale musím uznat, že hlavní myšlenka, že tři hlavní protagonisté jsou vlastně ti mrtví, je výborná, i když už jsem ji taky viděl jinde. 70% ()

nemer

Výjimečně zpracovaný, atmosférický horror nového tisíciletí, který mne vyvedl z omylu, že v 21. století se už dobré horrory netočí. Není jich moc, ale jsou. Roli Grace považuji za životní výkon N. Kidman, bravurně zvládnuto i ostatními herci, příběh a zejména mrazivá atmosféra jsou dokonalé (tak má podle mě vypadat skutečný horror, krve a násilí netřeba). Sice lze zaznamenat kritiku kvůli jisté podobnosti se Šestým smyslem, ale u 6. smyslu jsem závěr předvídala dlouho dopředu, zpracování The Others je o několik řádů výš, ať už jde o příběh i atmosféru. První zhlédnutí 5*, se znalostí pointy 4 a půl. ()

DePompon

Filmom pulzuje napätie od začiatku až po samučičký koniec, keď vás od strachu priklincuje k posteli. Herecké výkony podčiarkujú bezchybný scenár, preto je na mieste udeliť mu plný počet. Skvelý horor! ()

Elis009

I když Nicole Kidman moc nemusím, v tomto filmu byla extrémně sympatická a krásná. Její filmový syn je k sežrání, což se o jeho sestře říct nedá, ale to je detail. Čekala jsem, že když je film od španělského režiséra, tak budu zalezlá pod dekou, ale světe div se, na rozdíl od některých jsem čekala, co se kde objeví a moc jsem se nebála. Upřímně jsem za to vděčná, ale musím přiznat, že jistý tíživý pocit ve mně zůstal. Protože, uznejme, to, že nikdy nevíme, kdo obývá náš barák s námi, je docela znepokojující! Líbilo se mi to, ale spíš jako mysteriózní film. 4* ()

macco33

Tak tohle mě zklamalo. ale možná jsem nepochopil hloubku filmu, kterou tvůrci zřejmě někam dobře uschovali ... Tenhle typ duchařiny mi asi nesedí. ()

Kub_ees

Tento film musím nazvať dokonalým, iné slovo na to nie je. Perfektne vystupňovaný príbeh, kde je dobré si všímať každý detail, kde všetko so všetkým súvisí a samozrejme samostatnou kapitolou je tiež dokonalý herecký výkon Nicole Kidman. Tajomná atmosféra filmu a vynikajúcou formou stvárnený príbeh ma držal vo zvedavosti ako to celé dopadne. No a koniec, keď som si uvedomil a pospájal všetky súvislosti vo filme, tak koniec už ani nemohol byť iný, než šokujúci. Veľmi originálny a skrátka svelý nápad. Čakal som všeličo, ale že to skončí takto prekvapivo, to by ma ani vo sne nenapadlo. Dostalo ma to a po pozretí filmu som ním bol úplne unesený. Musím si ho pozrieť ešte raz a to čo najskôr. ()

Drozdo57

Pre mňa to nebol zrovna horor, i keď občas bola atmosféra slušná. Všetko, čo je na filme dobré, je ale spoiler, takže nebudem nič písať. Myslím si, že sa oplatí si film pozrieť. Mne sa síce v konečnom dôsledku až tak veľmi nepáčil, ale jeho kvality neznižujem. ()

Nikolas__

Ti druzý vypadá ze začátku jako klasický horor s nadpřirozeným nádechem: V domě žije rodina, začínají si všímat zvláštních věcí a vše vypadá na duchy. Film je ale čím dál tím víc zajímavý a napínaý až si budete lámat hlavu nad tím, jak to vlastně je. U konce se zdá, že už to je jasné ale na tom hlavním konci, zjistíte co je tento film zač. Úžasná atmosféra, pravý horor, úžasný styl lekaček, skvělý herci a tajemno snímku je velké plus. Rozhodně se na to podívejte. ()

matys12

Wau wau wau... ale hned na začátku bych dodal, že více než hororem (který jsem očekávala) jsem se setkal s hooodně kvalitním mysteriózním filmem s více než velkým brainfucked momentem na konci. Ale teď jinak. Na film Ti druzí jsem chystal nějaký ten pátek, ale vždy se mi nějakým mně neznámým způsobem vypařil z hlavy (pravděpodobně to bude právě tou hlavou (nebudeme si nic nalhávat)), takže jsem se k němu dostal... dejme tomu po 6ti letech? A možná jsem rád, že jsem se k němu dostal až po takové době, neboť bych jeho styl jeho natočení tolik neocenil a mohlo by to dopadnout jako viz. můj  komentář u V jako Vendetta. Film ze všeho nejvíce uchvátí jeho temnou atmosférou. Jeden z největších problémů vidím to (teda aspoň u mě nevím, jestli to bylo schválně nebo ne), že celou dobu jsem koukal na film, který se měl odehrávat po 2 sv. válce, ale já měl pocit, jako bych sledoval film z viktoriánské doby. No každý musí posoudit sám. Herecké výkony skvělé. Když jsem se dočetl, že Nicole Kidman ve filmu nechtěla hrát... ještě že to nedopadlo... I když se tu v komentáři pouze rozplývám, tak stejně 5* dát nemohu. Možná to bude tím, že jsem měl moc vysoké požadavky/nároky a žel bohu jsem to, co jsem chtěl nedostal. Od filmu jsem chtěl, aby mě vyděsil a to se mu podařilo pramálo. Long story short... jako mysteriózní určitě TOP, ale horor neočekávejte. ()

J.Mayen

Vyborna ducharina s Nicole Kidman, ja kdyz jsem koukal dnes a pozoroval ji a i detske herce, to je neskutecny, jaky ma nekdo talent na hrani. Kdyz srovnam treba s ceskymi filmy poslednich 15-20 let, musim si uvedomit, jak strasna je ta realita, ze nemame jedineho dobre herce, nebo aspon tak dobreho, ktery bych mel 5-10% kvalit tech zahranicnich. Je to opravdu zalostne, kam se ceska kinematografie a tvorba propadla. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)