Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Sasakr

SPOILER: No, rozuzlení sice neočekávané, ale o to divnější. Hlavně mi tam neštimuje propojení mezi světem živých a mrtvých. To jako první věc, kterou živí udělali, a mrtví si jí všimli, bylo stržení závěsů? Pravda, pak ještě dostala Nikolka dveřmi přes čumák, ale stejně je to poněkud málo. A kterak sáhl Viktor na toho kluka? A to, co udělali mrtví, se projevovalo u živých? Všechny ty neustále zamykané dveře a tak? Zkrátka ta logika mi tam moc neštimuje. A také by mě zajímalo, jaké pohnutky mohou vést někoho mrtvého, aby dalšímu mrtvému sloužil. ()

Mistr.Proupr

Extrémně hustá atmosféra, hlavní role šitá na míru pro Nicole Kidman, nečekaná pointa a lekačky tam, kde jsem je nečekal, přestože na ně obvykle mám čuch. ()

PerToon

Juchů, film který stojí na pointě, kterou sem neznal ani před shlédnutím, ani mi nedošla během filmu, ale překvapila mě přesně tehdy kdy si to autor přál. Jinak sem ale spíš měl moc času všímat si Eloise Hawkingové, Catelyn Stark a dětského dabingu. Zdejší hodnocení mě trochu překvapují, já ty 4* nedám. Silné 3* s důrazem na pointu a Nicole Kidman. [tv, dabing] ()

RajAthen

Atmosférický film z domu, kde nejsou žádné panty řádně promazány a podlaha permanentně vrže. Nicole Kidmanová podává sympatický výkon a film spolu s tajemnými jevy s přehledem celý film utáhne. Jistě se nejedná o nejděsivější zážitek životní, ale jako drama komplikované ženy je to svěží počin, i přes několik využitých klišé. ()

ZnalecH

Nikdy nevím, co si pouštím a u hororu, který je zpracovaný stylem thrilleru je to těžké poznat, takže jsem byl trochu napnutý a čekal, jak vše dopadne. Také jsem se neúspěšně snažil rozřešit záhadu. No rozhodně zajímavá podívaná, která nebyla nic pro mě. Ale za to film nemůže. 75% ()

gemi

Film je naprosto vynikající, pokud člověk nezná pointu. Ta veškeré napětí (a ohromnou zvědavost!) eliminuje. Film jsem poprvé viděl snad před 15 lety a dodnes si pamatuji, jak na mě zapůsobil. Druhé zhlédnutí - se znalostí pointy - jej ale řadí do šedého průměru. Hodnotím proto původní dojem. ()

Likan7

Velmi povedená variace na dva roky starý horor, který se stal kultovním. Kidman hraje jak o závod, je krásná, kamera je skvělá, atmosféra povedená a vůbec je tohle důkaz toho, že dobrýmu hororu nepotřebujete krev a ve finále nic neříkající lekačky. Stačí mít hromadu nápadu, starý dům a scénář. ()

Lupes

Nejlepší horor všech dob. Bez zbytečného násilí, s houstnoucí atmosférou, ale především se spoustou nezodpovězených otázek a husí kůží nad chováním jednotlivých postav. Něco není v pořádku! A to je právě skvělé! A úplně to stačí. ()

Nix

Tohle je nářez. Nerad se děsím, ale u tohohle je náhradní prádlo opravdu potřeba. Ale přitom je to filmařsky skvělý kousek s ještě lepší Nicole. Jak jsou v hororech děti nebo stařeny, tak to stojí dycky za to. A ta jedna scéna, no jo fakt mazec. ()

Tiiso

Ztvárněna myšlenka, tak jak je předkládaná v tomto snímku se mě moc zamlouvá. Pro tajemné věci mezi nebem a zemí jsem měl vždy slabost a tak jsem si film opravdu užil. Dobrá atmosféra a úžasné rozuzlení příběhu na konci. Nevěřil bych, že Nicol může takto dobře hrát v takovém žánru jako je tento. Spousty dobrých scén a napětí. Když si představím, že manžel přišel z fronty jako nebožtík, a že pro to co jeho žena provedla odešel i jako duch. No brr. Zajímavé představy. ()

_aandyy_

Hrůza a děs v pozitivním smyslu slova. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů vůbec. Prostředí vás přinutí myslet depresivně, dopadá na vás zvláštní temno. Ta úžasná tísnivá atmosféra! a postavy sluhů už při prvním zhlédnutí - měla jsem z nich strach. Teprve po druhém zhlédnutí jsem pochopila, jak to všechno vlastně bylo. Docela spletité, přesto tak jasné; a pokud věříte na duchy, říkáte si, jestli je takové setkání skutečně tak hrůzostrašné jak ukázal konec filmu, nebo jestli to všechno není trochu přirozenější... NAVÍC! mystifikující závěry, to je něco pro mě, takže nemůžu hodnotit jinak než 5 *. ()

merlik

Výborný horor v hlavní roli s paní Tmou. Nicole Kidman podává nádherný herecký výkon, i ostatní jsou typově přesně vybraní. Napětí stoupá a příběh je korunován překvapivým rozuzlením. ()

Uhura

Málokterý horor dokázal překvapit závěrečným zvratem, který by jste nečekali. Tenhle nejen překvapil, ale i dodal filmu jiný rozměr. ()

lenzi

Najskôr som myslel, že to bude úplne klasická ducharina, aj keď kvalitne natočená. Celkový dojem vylepšil šalamúnsky, pardon, šyamalanský záver. ()

Rodin

Viděl jsem to dvakrát, podruhé právě proto, abych byl schopen film opravdu zhodnotit. Mě to tedy nijak zvlášť nenadchlo. Atmosféra byla vcelku slušná, jenže celý film byl takový nějaký utahaný a kdyby hlavní roli nehrála přesvědčivá až uhrančivá Nicole, asi bych ho hodnotil jen jako čistý průměr. Děti byly fajn, nicméně pro mě byl tenhle kousek plný věcí, které jsem buď očekával, nebo už jsem je někde jinde viděl. Takhle se u mě pohybuje lehce pod hranicí 70%. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)