Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

wejaxinka

Dovolím si povedať - Jeden z najlepších hororov aké som videla. Tí druhí nás zaviera do jedného domu, do spleti tohto psychologického temna, do veľkého domu kde sa svieti len sviečkami. Dej sa stupňuje priam cititeľne po každej stránke až k nevydržaniu. Vyvrcholenie a záver príbehu zamrazil viac ako som očakávala. Nicole Kidman v hlavnej úlohe, sa mení z racionálnej zodpovednej mami, podlieha zvláštnemu vývinu postavy, čím v nej strácame jediné istoty deja. Tento horor rozhodne nepatrí medzi klasické krvavé horory, a postupy. Amosféra tohto filmu, hmla ktorá už mesiace pretrváva a každodenná depresívna rutina v nás umocňujú už bez tak pocity tiesne. Rozhodne stojí za pozretie. ()

Whannell

Pečlivá režie, zvuky, dokonalé obsazení, práce se světlem nebo s kamerou dělají z Ti druzí naprosto jedinečný thriller s pořádně hororovou atmosférou. Amenábar sere na vymoženosti a vystačí si s obrovským domem a Nicole Kidman po boku s nečekaně dokonalými dětskými herci. Tohle mi sedlo. 100% ()

Drom

Měl jsem z toho na konci dojem, že to je spíše hororová pohádka pro děti, ale to nijak neovlivnilo můj dobrý dojem. Nicole Kidman je ve své roli naprosto úžasná a i obě dětské role byly příjemné a dobře napsané. Vlastně ze všech postav vyzařovalo jakési nezmíněné pozadí a hloubka a stupňující se strašidelná atmosféra s gradací na samém konci mě prostě bavila. Často si stěžuju na (asi záměrné) využívání tmavých scén v dnešních filmech. V tomto snímku jsou tma a přítmí jedním ze stěžejních prvků, vše však perfektně zvládnuté a přehledné. Výborná práce a nadprůměrná zábava, vizuálně povedené. ()

Nail

Super film. Co dělá tento snímek tak originální a výjimečný je skvěle ztvárněná hlavní role Nicol Kidman a hlavně rozuzlení na konci. Moc mě to překvapilo a rád se na Ti druzí podívám znovu i když překvapení jak u prvního shlédnutí už nebude. ()

Ondr@932

Nejdřív to vypadalo na dobrý nadprůměrný horor se skvělou mrazivou atmosférou, kterých už vyšlo dost. Ale konečná pointa byla dokonalá a originální ... Ještě totiž žádný horor co jsem viděl nebyl takto zpracován a nečekal jsem to, že to takhle skončí, tudíž mě to vyrazilo dech a to se cení ! A zároveň Nicole Kidman zde předváděla hodně dobrý herecký výkon. 90% ()

Plechpetr

Je fakt že to mělo spád a vše tak nějak fungovalo jak hororově tak co do filmu. Překvapivý zvrat. Hlavně to znamení že to my jsme vlastně ty druzí se mi libilo. ()

AloeB

Sledovat to se mi nelíbilo. Vše mi přišlo nelogické, bezpředmětné a jako horor to vůbec strašidelné nebylo. Vše napravil překvapující závěr, který vše vysvětlil a který mne zaujal svojí ironií a originalitou. ()

junxi91

Krásná venkovská idylka z jednoho Normanského ostrova. Matka Grace každý den očekává svého manžela, až se vrátí z bojů druhé světové války a mezitím se obětavě stará o své malé a roztomilé děti, do toho je poctivě nábožensky vychovává. Právě se najala nové služebnictvo, takže ve štěstí už jim nemůže nic bránit. Doporučuji všem, kteří mají rádi harmonické příběhy z anglického venkova! ()

Razzor_82

"Buď jim dobrou matkou." Tíživě ponurá atmosféra z dobového prostředí. Tmavá zákoutí, mrazivá hudba a záhadné dění ve starém domě přenášejí hutné napětí na diváka. Psychologický příběh opředený tajemnem. Nicole Kidman tady jasně potvrzuje hereckou top kvalitu té doby. Šokující pointa mě přesvědčila dát plný počet hvězd. 9/10 ()

Solly

Nesouhlasím sice s tvrzením některých, že jde o lepší "duchařinu" než je šestý smysl, ale v každém případě jde o velmi zdařilý film. Největším problémem tohoto typu filmů je předvídatelnost, což se podařilo vyřešit. člověk sice tak od poloviny filmu něco tuší a ví, že to bude trochu jinak, ale pointa je stejně příjemně překvapivá a, v rámci možností, i celkem logická. Peostě stojí to zato vidět, ale jak jsem řekl v úvodu preferuji "Šestý smysl". ()

Lenka0064

Nicol Kidman v hlavní roli napínavého trhilleru s hororovými prvky... Konec je tím nejlepším z celého filmu. Jen vydržet. Bohužel je to film, který je možné vidět jen jednou, ale přesto v divákovi zanechá silný dojem. ()

Trixi

Už nikdy nebudu soudit nějaký film před jeho koncem. Celkem klasická duchařina může mít totiž velmi překvapující závěr. ()

ElChe

Překvapivý horor, ve kterém se objevuje otázka na kterou nezná nikdo odpověd. Musím říct, že mě tento film svou myšlenkou nesmírně zaujal a pokud existují 2 nebo více paralelních světů, je těžké určit, kdo je tu ten cizí. ()

Sosak

Slušné prostředí, dobří herci, zajímavá zápletka, interesantní děj, dobrá režie...ale pořád tomu jakoby něco chybělo - asi koule... Ve filmu je dost hluchých míst a vysloveně bát se budete tak možná jednou. Lekačky tu nejsou, ale to na škodu rozhodně není, spíš mám pořád pocit, že z toho námětu šlo vytřískat mnohem víc. ()

Odpadlik

Mám prostě rád tyhle strašidelné filmy ze starých domů, kde je to samý stín, kde jsou nepoužívané místnosti s nábytkem tajemně zakrytým bílými hadry, kde se ozývají divné zvuky, zatímco venku zuří bouře či vše obklopuje mlha. Podobných duchařských příběhů je sice mnoho, ale tady napětí ve starém dobrém hitchcockovském stylu funguje. Kromě toho je radost pozorovat Nicole Kidmanovou při "práci", její výrazy, její gesta, mimika, prostě vše. Závěr á la M.Night Shyalaman je také povedený... ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)