Zakomplexovaný Bales sa beznádejne zamiluje do krásnej Roxany, no zdá sa, že práve kvôli svojmu zovňajšku nemá u nej tento škaredý romantik žiadnu šancu. Svoj básnický talent a inšpiráciu preto rezignovane vkladá do rúk svojho prihlúpleho podriadeného, Crisa. A zdá sa, že Chrisove plamenné vyznania lásky diktované Balesom, začínajú na Roxanu pôsobiť... (oficiálny text distribútora)

cure

Tak táto americká verzia Cyrana ma dostala. Chce to byť vtipná, štýlová a inteligentná zábava a taká aj v skutočne je. Vyzdvihujem snahu poňať Cyrana trošku netradične čo sa tvorcom s nadhľadom podarilo. Najmä výkon Steve Martina bol pre mňa príjemným prekvapením, pretože som ho doposiaľ považoval za priemerného komika. A na krásnu Daryl sa stačí pozerať )). U mňa slušných 80%. ()

Gemini

Geniální role Steva Martina, ale říkám vám, že nebýt jeho a Daryl Hannah, za to přepracování Cyrana bych někoho odstřelil:) Nezapomenutelná scéna se sérií urážek v hospodě. ()

Tosim

-MÁTE TEN PLÁŠŤ? -VŽDYŤ JSTE ŽÁDNÝ NECHTĚLA. -TO BYLA IRONIE. -IRONIE? NE, TAK TU TADY NEZNÁME. NAPOSLEDY JSEM SI ZAIRONIZOVAL V PĚTAOSMDESÁTÉM, ALE NECHAL JSEM TOHO, PROTOŽE NA MĚ VŠICHNI NECHÁPAVĚ CIVĚLI. Romantika v zajímavém balení - starý a silný příběh v novém kabátě. Chytlavé dialogy, Steve Martin a svůdná Darryl Hannah - hmmm... ()

sud

Ač se původně nezdálo, vyklubala se z toho velmi dobrá komedie s trefným a chytrým scénářem, sexy Daryll Hannah a Stevem Martinem v jedné ze svých nejlepších rolí. 70%. ()

ClintEastwood

Nezírej na něj! Bez přehánění můžu konstatovat, že Roxana je pro mě jednou z nejlepších amerických komedií z celých 80. let. A že tam je obrovská konkurence. Příjemná letní atmosféra malého městečka, parta neschopných hasičů a hlavně naprosto dokonalý Steve Martin, mimořádně nádherná (!!) Daryl Hannah a správně potrhlý prosťáček Rick Rossovich. Moc milý, romantický kousek, u kterého se budete opravdu bavit a smát. ()

Pepinec

V soutěži o nejpříšernější ženské jméno by Roxana patřila ke žhavým kandidátkám. Stejně tak by bodoval i Steve Martin coby nejsympatičtější nosatec ve filmu. Zbytek za nimi vlaje ve větru, ale udržel se. ()

Webb

Docela povedená rom. komedie s velkým nosem Steva Martina. Párkrát jsem se zasmál. Film příjemně plyne a není problém se dostat do děje. ()

Anderton

Ani napriek účasti Stevea Martina som nemal pocit, žeby bola pôvodná divadelná hra, či podľa čoho to bolo točené, nejako zdehonestovaná. Trefné dialógy, vtipné bonmoty a krásna Daryl Hannah. Mne to kedysi k spokojnosti bohate stačilo. O tomto filme som predtým, ako som ho videl, nič nepočul a potom som v televízii už naňho nikdy nenatrafil. ()

nash.

Už jsem zapomněl jak pohodová a zábavná je tahle ujetá hasičská variace na Cyrana. Chytrý scénář plný vtipných dialogů a ironie, Steve Martin v nejlepší formě jako stoprocentní sympaťák a romantik, krásná Daryl Hannah, řada kouzelných nezapomenutelných scén (třeba hned úvodní šermířská). Zkrátka milá a kouzelná zábava hustě sypaná hláškami a vtípky, která spolehlivě funguje k navození dobré nálady i romantické atmosféry. ()

duklak2

Je podivné, že v poslední době při prohlížení TV magazínů narážím na filmy, které jsem viděl v dávných dobách a na CSFD je nemám ještě zhodnocené, tak to napravuji:) Co říci k tomuto kousku? Snad jen to, že herce Martina tak nějak nemám rád a v podstatě nevím proč:-) Snímek se snaží o "něco" a to "něco" pořád nepřichází. Z mého pohledu je to vše a dále nevím co bych napsal. Omluvte prosím tento nic neříkající komentář. Hodnotím, tak jak hodnotím. Více po mě nechtějte. ()

corpsy

Vtipný Steve Martin a sexy Daryl Hannah. Toto sú dve najvzácnejšie položky v tomto skvelom zábavnom snímku, kde aj malý handicap môže mať veľký účinok. ()

blackrain

Zdařilá adaptace slavného románu se Stevem Martinem v hlavní roli. Velká láska a velký nos. Mám ráda slavná díla v moderním hávu. Bylo příjemné zase pod delší době vidět Daryl Hannah. ()

Eldrick

Sebeprznící Steve Martin opět těžce trapnej, navíc s rypákem Pinocchia. Jeden z těch filmů, u kterých je mi trapně jenom na ně koukat. ()