Zakřiknutá a zároveň mírně střelená Yeong-ju pracuje jako státní úřednice. Jelikož v místě jejího pracoviště se nevyskytuje jediná osoba, jež by ovládala současný světový jazyk (což při časté konfrontaci s cizinci občas působí drobné problémy), je její nadřízený nucen při poradní svačině roztočit prázdnou láhev a určit tak, kdo se povinně zapíše do kurzů angličtiny, na námitky dotyčného nehledě. Yeong-ju, na niž volba padne, námitky skutečně má, bohužel pro ni neexistuje cesta, jak se školnímu drilu vyhnout. Útěchou pro ni může být, že tvrdé studium anglického „r“ do jisté míry vynahrazuje pohledný frajírkovitý spolužák Moon-su, do něhož se Yeong-ju na první pohled zamiluje. Nelehká cesta za Moon-suovým sukničkářským srdcem může začít. (kiddo)

wipeout

Výborná komédia, ktorá mi znovu dokázala navrátiť nádej, že sa dajú natáčať v súčastnosti aj super komédie bez fekalít a obscénností, aj keď česť žánru poväčšine zachraňujú len Kórejské komédie ale aspoň niečo. Jediné čo mi možno vadilo bol nie až tak príliš vydarený prechod do čistej romantiky ku koncu. Vôbec by mi nevadilo keby k tomuto prechodu ani endošlo ale no Kórejský štandard bol dodržaný. Okrem toho nemám čo vytkýňať a prajem vám príjemnú zábavu. ()

Faye

Tuhle obrýlenou státní úřednici si musí zamilovat každý. Je nepřehlédnutelná. V práci, v hospodě, na hodině a jak umí překládat.. „Mám tajemství. Jaké? Jsem prostě tak přitažlivá!“ I když trochu mě překvapuje, že angličtinu chce pokořit kvůli někomu, jako je Elvis „Když se kouknu na tebe.Tak nemyslím na ženy.To je tak příjemný. Myslím jenom na studium angličtiny.“ Přitom o něm nemá valné mínění ani jeho matka „Jak se můžeš tak hloupě otáčet za každou sukní? Tvůj otec měl aspoň vkus. Našel si mě.“. Báječná komedie se spoustou neuvěřitelných hlášek „Umění války stojí na tom, že poznání nepřítele přináší vítězství. Věk? O trochu mladší, než já. Vsadím se, že je po plastice. Ale angličtina... nezávodím! Když jsem poznala nepřítele, ztratila jsem chuť bojovat.“ A mně nezbývá než tuhle vtipnou romantiku všem doporučit, nudit se rozhodně nebudete! A ty skvělé hodiny angličtiny, ty jsou jako ze života : -). ()

Adrian

Juhokorejska romanticka komedia, ktora mi svojou cistotou a hravou lahkostou zobrala dych...ziaden vyplach, exkrementy, explicitne vyraziva a nudizmus. Kdeze!!! Cista zabava, navyse neuveritelne podmaniva. ()

Superpero

Je to směšné, hlavně když sexy hlavní hrdinka dělá ty svoje ksichtíky. Režie je vynalézavá takže se dočkáme scén, jako je Tekken souboj s angličtinovym Jabba Huttem a podobných výstřelků. Korejský humor je přece jenom trochu jinde a asi je tam normální, že si mezi sebou holky dávaj betonovky hlavičkama. Každopádně jsem se u toho zagebil. ()

May

Legendarni komedie, ktera bohuzel naprosto kompiruje skutecne schopnosti korejcu mluvit anglicky ci jejich predvadeni se, ze vubec nejaka anglicka slova znaji. Ve skutecnosti je tenhle film realite podobneji vic nez by si cizinec kdy vubec dokazal predstavit. ()

Marius

Antil rissentuly Ai tzoutu sač kreeejzy muubi uunli Džapanu ken meeejdu. Ai duu not zzink zzisu enymouuu. Zzzissu muubi iz guutu endu zz pig iz goooožžaas. 9/10 ()

Jara.Cimrman.jr

Tato ztřeštěná komedie v jihokorejském balení mne bavila daleko méně, než jsem očekával. Důvodem je patrně smutná skutečnost, že umím anglicky přibližně stejně jako korejsky a tak mne jazykové vtípky spolehlivě míjely. Animované pasáže však byly vynikající, ale to nic nemění na tom, že přiblblý úsměv ulítlé Yeong-ju na mne tentokrát nezafungoval. ()

Pethushka

Opět jedna bezkonkurenční záležitost. Pro mě rozhodně kandidát na nejlepší happy end za posledních pár let. Reálný příběh s fakt šiblou úřednicí a roztomilým Elvisem. V USA by to vyřešili po svém. Holka by v polovině filmu odhodila brýle, rozpustila vlasy a hoch by se zamiloval. Jenže to už by ho nechtěla. No ale co, na konci by se připlazil a ona by mu odpustila. Naštěstí jsou korejské filmy o něčem hlubším. 99%. ()

tombac

"Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Jsem zadaná". Mladá státní úřednice Young-ju je proti své vůli přinucena absolvovat kurs angličtiny, ve kterém se zamiluje do svého spolužáka, frajírka Moon-sua. Tímto okamžikem začnou humorné eskapády této obrýlené zarputilé dívky, během nichž se snaží získat lásku Moon-sua. Co by mi přišlo v americké komedii vrcholně trapné, podávají Korejci ve svém snímku tak nenuceně, roztomile a zábavně, že jsem se celou dobu jen tlemil a ke konci si díky několika dojemným okamžikům i trošku pobrečel. Romantická komedie pro mladé, která je prosta vulgarit (třeba hláška "Ty jsi ale sexy prasnice. Samci nad tebou musí slintat", v kontextu filmu působí neskutečně úsměvně), je plná skvělých hlášek, příjemných herců, nápadů (grafické prvky vtipně zakomponované do filmu) a je natočena tak svěžím a odzbrojujícím způsobem, že ji můžu nezasvěceným také jen doporučit :-) ()

Shit

Korejská příjemná a hlavně hodně nápaditá komedie, která ale dokáže i docela často rozesmát, což už docela stojí za pozornost. Krom toho herecký zastoupení je ve všech směrech skvěle vybraný a navíc já už si po tomhle filmu nepřipadám, že mam výslovnost jako křovák, jelikož oproti postavám ve filmu mam výslovnost jako univerzitní profesor anglický literatury, což mě potěšilo, škoda jen, že to tak nevidí i moji učitelé ()

sniper18

Je to vydarená romanticky ladená komédia. Má výborný príbeh o mladej úradníčke, ktorá je vybraná, aby študovala anglický jazyk, keďže aspoň niekto ho na jej oddelení vedieť musí, čo sa jej moc nepáči, ale keď sa na hodinách zamiluje do sympatického sukničkára, ktorého vyvolená musí vedieť anglicky, urobí všetko preto, aby angličtinu pokorila a získala jeho srdce. Ale aj on má na naučenie angličtiny svoje vážne dôvody a to ich vzťahu môže priniesť aj množstvo problémov. So spracovaním som nadmieru spokojný, už len táto tématika učenia sa cudzieho jazyka je v rámci žánru skvelý nápad a našťastie je tu aj výborne využitý. Prvá polovica sa nesie prakticky čisto v komediálnom duchu a je aj z celého filmu najlepšia, jedna výborná humorná scéna strieda druhú, celé je to tak neuveriteľne hravé, nápadité a milé, že ma ani nenapadá, čo tomu v rámci žánru môžem vytknúť, druhá polovica už klasicky prejde skôr do romantického žánru a síce je o trochu slabšia, ako predchádzajúca časť, ale nie je to veľký rozdiel, nadmieru som sa bavil až do konca. A film navyše okrem hlavnej témy sprevádza aj množstvo menších línií, ktoré ma ale tiež dosť bavili, ako vzťah s anglickou učiteľkou, sukničkárova sestra a iné. Ako komédia to funguje skvelo, tento humor ma veľmi zaujal, nie sú to len klasické situácie, aké sa dajú od filmu s touto tématikou čakať, aj keď aj také sa tu nájdu, no skôr mi prišiel dosť originálny, plno situácií je veľmi zaujímavých a zábavných a chválim aj skvelé dosadenie animovaných scén, či už celých, alebo aj menších animovaných prvkov, ktoré niektoré scény výrazne vylepšia, aj keď toto platí skôr pre prvú polovicu, potom sa už humor vyberie čiastočne odlišným smerom. Herecké obsadenie je skvelé, moja obľúbená Lee Na-Young v hlavnej úlohe, síce mi skôr sedí v iných úlohách, ale aj toto zvládla výborne, Jang Hyuk to zvládol skvelo, jemu nemám čo vytknúť a bavili ma aj zvyšné postavy, hlavne učiteľka angličtiny. Réžia a technická stránka sú perfektné, Kim Sung-Su opäť ukázal, že so žiadnym žánrom nemá ani najmenší problém. Síce toto nie je práve typ filmu, ktorému by som dokázal dať plné hodnotenie a navyše tá druhá polovica je už o niečo slabšia, ale aj tak je Please teach me english vydarená komédia, na ktorej som sa dobre pobavil a na plno scén len tak nezabudnem. 79% ()

zelvopyr

Hm, rozmatlávání trapnosti jako u Formana. Jestli někdo hýká nad tím, jací jsou hasiči i ti ostatní v Hoří, má panenko, trotlové, tak tady si může zahýkat taky. A cítit se míň bezvýznamným. No, nic ve zlém, nemyslím to nijak nenávistně. Zatím za 2, možná se mi to ještě rozleží... ()

Hellboy

Jak už je u Korejců obvyklé, docela jednoduchý námět je natáhnut na neskutečně dlouhou stopáž, čímž u mě spolehlivě snižuje svou atraktivitu. Přitom to téma není nezajímavé: státní úřednice je vybrána, aby se naučila mluvit anglicky. Na intenzivních kurzech potká Elvise a zamiluje se do něj. V cestě ke společnému štěstí a perfektní znalosti angličtiny ale stojí mnoho (křečovitě vytvořených) překážek. Vy ale víte, že to dobře dopadne:) ()

Le_Chuck

Tak tu som dlho váhal medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Film si ma svojou jednoduchosťou a príjemným humorom získal a nemám nič čo by som mu chcel v rámci žanru romantickej komédie vytknúť. Snáď len, že chýbal výraznejší filmový prvok, ktorý bol v mnou ohodnotených 5 hviezdičkových Kójerských filmoch. Romantická linka a zbližovanie oboch aktérov (opäť veľmi sympatických, Hyuk Jang mi trochu pripomínal Woo-sung Junga) sa odohráva bez nejakých zbytočných motačiek a tretích point. Predsa len je to viac komédia. Ale kómedia s veľkým "K" a nezbýva mi len doporučiť. Ako by povedal Elvis: "Its a butipl muvi". ()

Radko

Spôsob rozprávania využíva v prvej polovici estetiku komixov a počítačových hier. Prekrýva ňou chatrnosť deja. Ten sa dá lapidárne zhrnúť pár slovami: úradníčka ide nedobrovoľne na kurz angličtiny, na ktorom sa zaľúbi. Vratký scenár podopiera spústa ftipných, ftipnejších či ultraftipných epizódiek. Dojatie zabezpečí vedľajšia dejová línia. Bežné životné i vzťahové peripetie v rámci romantickej komédie sú zvládnuté na výbornú. Ocenenie zaslúži situačná a emočná prirodzenosť vlastná aj iným kórejským filmom podobného razenia. Napriek kladom však zároveň v celkovej konštrukcii badať znepríjemňujúce črty podbiehania masovému publiku. Slúžia, ako v kinematografii temer vždy, najmä stotožneniu sa s existujúcim stavom. Napríklad sociálne statusy hlavných hrdinov: štátna úradníčka a predavač topánok. Vzhľadom k deju zabezpečujú u divákov podprahové vnímanie štýlu, že pozri, aha: aj keď máš len veľmi bežné miesto v spoločenskej štruktúre, Tvoj život môže byť vrámci súčasne panujúcich pomerov aj veľmi zaujímavý. Vzťahovo maximálne naplnený a popritom aj spoločensky prospešný. ()

gogo76

Dôkazom , že kórejci dokážu natočiť čokoľvek je aj táto originálna komédia, ktorá je v niektorých momentoch dokonca i mixom hraného a animovaného filmu. Humor je príjemný, nevtieravý a v kombinácii s romantikou je to ideálny film pre večer vo dvojici. Zvlášť dobre sadne, ak poznáte aspoň základy angličtiny. Ja som sa bavil. Asi najviac na prvej hodine kurzu, kde im učiteľka na privítanie povedala niekoľko súvislých viet v angličtine a nad ich hlavami sa zobrazili bubliny, z ktorých sa dalo vyčítať všetko možné, ale hlavne to, že nemajú ani šajnu o čom je reč..."Are you from Braz-z-z-iil?" 80%. ()

Idaho odpad!

Nesnáším trapasy, nenávidím je zvlášť ve filmech a obzvlášť pokud nejsou ukončeny milosrdným střihem a jsou nemilosrdně servírovány až do konce. Na tento film jsem se díval celých 6 hodin (!), a dokoukal jsem se jen proto, že mě kamarádi přesvědčovali, jak je skvělý. Skvělý není, alespoň ne pro mě. Hlavní hrdinka je naprosto nesnesitelná *censored*, nevím, co na ní Moon-su vidí. Vzkaz pro všechny, ve skutečnosti mluví Korejci anglicky mnohem hůře. Jeden z nejvíce nadhocených filmů CSFD. Odpad! ()

IQ Tiqe

Výborný nápad do sebe naprosto citlivě a nenuceně zapojit angličtinu s korejštinou a přímo geniální bylo použití přezdívek - konečně jsem si nepletl postavy! Film je milý, sympatický, živý - stejně jako hlavní hrdinky Candy. 75% ()

Tsuki

Mírně nadprůměrná komedie, kterou zachránily především některé hodně vtipné momenty a hlášky. Jinak se však jedná o komedii spíše slabší, hlavně co se týká děje a herců. Herci a jejich postavy mi nebyly zrovna sympatické, postava hloupé úřednice Yeong-ju (Candy) mě chvílemi dokonce štvala. Přesto, rozhodně jsem se nenudila, protože jinak se skutečně jedná o hodně zábavný film. Hodnotím tedy 3-4 hvězdičky a přikláním se ke čtyřem. ~(3,6)~ ()