Mladý podnikatel se dostane do rozporu se zákonem za podporu teroristické organizace ETA. Může si vybrat: vězení nebo práci agenta tajných služeb. Časem se mu podaří proniknout až do nejvyššího vedení ETA. Naplánuje její likvidaci, ale nejvyšší místa náhle nemají zájem. Při útoku policie málem přijde o život. O vlásek unikne smrti. Nechá si udělat plastiku obličeje a snaží se zmizet. ETA na něj vypsala odměnu a agent s krycím jménem VLK je stále na útěku. (oficiálny text distribútora)

StarsFan

Pokud bych měla srovnat s jedním podobným filmem - nejen co se názvu týče - Krycí jméno Donnie Brasco, bude u mě tahle sonda do života člověka, jenž začal naoko pracovat pro teroristickou organizaci ETA, vždy o něco málo níž. Stylově to tak trochu připomíná Mnichov, na jednu stranu je to poutavé, na tu druhou tomu chybí ono "něco", co by ve mně zanechalo dlouhý odkaz do budoucna. Ne, není to špatný film, ale mám takový pocit, že za měsíc už si z Vlka nevybavím ani jednu scénu. ()

emma53

Někdy mám pocit, že budu muset znovu chodit do školy, protože co já všechno ještě nevím, je někdy k nevíře. Takže i tady jsem si pak šla doplnit ještě nějaké info do jiných zdrojů, abych to dokázala pak lépe ocenit. Myslím, že Vlk může být po třiceti letech už v pohodě, šanci se ho dopátrat je minimální. Zajímavé na tom byly některé paralely s komunistickou vládou tady u nás, kterou jsem měla možnost postřehnout, jen ponor do některých postav bych potřebovala víc rozvinout, takhle jsem místy tápala i když finální vyústění jsem víceméně očekávala. ()

gudaulin

Příjemné překvapení. Zajímavě natočený špionážní thriller se zřetelně liší od běžné produkce a vyhýbá se obvyklým žánrovým klišé. Noriega dokázal hlavní postavě vtisknout důvěryhodnost a jeho přeměna z idealistického mladíčka na ostříleného pracovníka tajné služby je věrohodná. Příběh je o to zajímavější, že vychází ze skutečných událostí. Plíživý rozklad autoritářského režimu je zobrazován jakoby mimochodem prostřednictvím porad vojenského a policejního vedení. Film mj. ukazuje, jakou cenu v osobním životě musí zaplatit člověk, který si zvolí přetvářku a potlačí vlastní identitu. Stoprocentní dojem kazí jen dvě scény: v první Vlk zbytečně riskuje zastřelení odhalením skutečné identity členovi ETA, jen aby prokázal svou mravní převahu (patetické a klišovité), druhým případem je závěrečná "instruktáž" šéfa tajné služby, kde vylíčí, jak se teroristé a policejní složky navzájem potřebují. Tak otevřené přiznání by ale šéf tajné služby nikdy neudělal. Chytrý divák na to stejně přijde sám. Celkový dojem: 90%. ()

genetique

Španieli natočili film z vlastnej stajne o udalostiach, ktoré sú im vlastné, no keby som film nevidel v originálnom znení, mám pocit, že ide o nejaký americký počin. Tvorcovia totiž určite uvažovali aj o mimošpanielskej distribúcii a následnom úspechu. Nasvedčuje tomu slušné technické spracovanie, od efektov, cez vyslovene skvelú kameru, až po takmer komplet anglický soundtrack. Príbeh a scenár nás zo začiatku behom pár chvíľ zatiahne do centra diania a všetko je dynamické, rýchle, má to spád. Niekde však nastane útlm a dvojhodinový film sa tiahne do konca ako slimák. Prakticky všetky zapamätateľnejšie scény a originalita sa odohrajú v prvej polovici a po horšom závere som si na ne už ani nespomenul. Keby to bolo naopak, možno by som to aj vnímal opačne. Dej je síce pútavý, ale neprekvapí. V prípade lepšieho psychologického rozboru postáv, či väčšej porcie napätia a originality, či väčšieho dôrazu na zostrihanie filmu by som dal štvrtú hviezdičku. 70%. ()

bassator

Tento film byl natočen podle skutečné události. Mikel Lejarzo se pod krycím jménem VLK infiltroval do teroristické organizace ETA a podílel se na pádu čtvrtiny aktivistů této organizace. Dodnes prý členové ETA sebou nosí kulku s jeho jménem na jeho případnou likvidaci... - Viděno 1x + 25. 1. 2011 - 50% ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (so slovenským dabingom): MARKÍZA = 23.3.2009 --- Vynikajúci politický retro - thriller o radovom španielovi, ktorý je náhodou aj Bask. Pri jednom bežnom zatýkaní jeho podozrivých spoluobčanov si ho slizký policajný komisár vytipuje ako agenta, ktorý má infiltrovať teroristickú organizáciu ETA ... EDUARDO NORIEGA má nepomerne viac charizmy ako JOHNNY DEPP v podobne ladenom filme (DONNIE BRASCO), navyše EL LOBO je oveľa kvalitnejší a napínavejší, no zároveň dostatočne angažovaný a aktuálny film. Tiež prekvapí aj výkon PATRICKa BRUELa, ktorého ja osobne poznám skôr ako speváka nie príliš dobrých songov z kanálu MCM (ach kdeže sú tie časy keď ešte vysielala OK3 :-)). (21.2.2006) ()

Othello

Klucí opálený by taky moc rádi svůj Baader Meinhof Komplex, Bloody Sunday, Fifty Dead Men Walking nebo Mesrine ale chybí jim právě ten cit pro detailnost a dávkování informací. Soudě dle El Lobo bych ETA typoval na nějakou partu frajírků, co má dvě hodiny strašně velkohubý kecy, ale na nic víc než zastřelení dvou policistů a stejný počet svých vlastních členů se nezmůže. Jediný zásadní teroristický krok (zabití premiéra) je nám ukázáno pouze jako aftermath ve večerním zpravodajství. Navíc nějak nežeru ty neuvěřitelně fašistický policajty, které nám film předvádí, stejně jako motivace postav (opět). Nenapomáhá tomu ani nesympatická ústřední postava. Nicméně stále jsem byl strašně na vážkách, jestli film dostane čtyři nebo tři hvězdy protože za a) mám rád urban guerillovou tematiku a za b) film se zmůže na nějakou tu přestřelku, která (hlavně ta na ulici) je moc hezky a dynamicky nasnímaná a člověk se po půlhodinových pochybách díky nim zase hezky na chvíli uvelebí v křesle a má pocit, že nesleduje jen tak nějaký béčko. No a co bych to nakonec nepřiznal... španělská filmová tvorba mi zrovna moc neříká. ()

Morholt

Problematiku ETA nemám na filmovém ani jiném poli tak moc probádanou, takže na Vlka jsem se s chutí podíval a načerpal nějaké nové informace. Nicméně to bylo po hříchu vše. Ne že by to bylo špatně natočeno či zahráno, ale chybělo mi tam to "něco" co by mi dovolilo vytvořit si vztah k postavám a chytlo mě za srdce. Bylo to suché a bez emocí. Jeden z mála případů, u kterého bych se na Američany v případě remaku nezlobil. 60% ()

Damiel

Courtoisův politický thriller Krycí jméno: Vlk se sice nevyhnul některým stereotypům žánru (který filmař to ale nedělá?), nicméně jako celek drží slušně pohromadě, má spád a nenudí. A v záplavě amerických krimithrillerů je téma španělského terorismu příjemným osvěžením. ()

flyboyeda

Vyborny politicko-spy thriller s prvky drama tykajici se "vysavacoveho" terorismu, tajnych sluzeb a hlavne jedne slavne infiltrace, zalozeno na skutecnych udalostech a rozhodne stoji za videni. Spanelsky styl je v tomto zanru prijemnym osvezenim. ()

noriaki

Gora Euskadi !!! Příběh o muži který se svým idealismem a smyslem pro spravedlnost přičinil k zatčení čtvrtiny ETA. El Lobo je tak trochu jiný politický thriller. Hlavní hrdina není žádný kovaný zabiják. S policií spolupracuje nerad, zabíjení se mu hnusí, a ze všeho nejraději by byl kdyby si obě strany sedly ke kulatému stolu a vyřešily problémy u něj. Bohužel doba mu nepřeje, Španělsku vládne pomalu umírající Franco, a všichni kdo mohou profitovat z jeho smrti zvyšují agresivitu, ve snaze získat co nejlepší pozice v blížící se demokracii. Reflexe vlastních pohnutých dějin je v Evropě v módě, a ani Španělé nezůstali pozadu. Bohužel v konkurenci zbylých "antiteroristických" thrillerů snímek zaostává. Eduardo Noriega je tradičně skvělý, ale sám snímek neutáhne. Citelně chybí hlubší psychologie, precizněji vygradovaná atmosféra, či nervydrásající scéna. Herci ve vedlejších postavách jsou nevýrazní, a o třídu horší než ústřední trojice. Co naopak musím pochválit je výprava. Retro vzhled se tak povedl, až bych věřil že se Španělské království za těch 39 let vůbec nezměnilo. ()

rockwoman

Chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti. Opravdu zajímavý a napínavý thriller natočený podle skutečných událostí. Má ženská zvědavost byla opět silnější a tak jsem trochu pátrala,abych se dozvěděla něco víc o muži s jménem Mikel Lejarza. Pár zajímavostí jsem se dočetla v rozhovoru, který byl pořízený i ohledně tohoto filmu. Skutečný Mikel Lejarza v něm něco málo prozdradil,ale s ohledem na jeho minulost byl stále opatrný. Dostal novou identitu a ztratil nejen svou tvář,ale především už navždycky veškerý kontakt se svou rodinou a přáteli. Dodnes žije v neustálém napětí, protože jeho hlava je stále žádoucí. ()

liuk

Velmi dobrý neexplozivní thriller (ve stylu novějšího Spielbergova Mnichova) nejen o teroristické organizaci ETA, ale také o jejich vnitřních rozporech, různých přístupech vlády k jejímu potlačení a o podvraťácích na obou stranách. Ve filmové době, kdy má každý terorista vybavení snad i k telefonování do jiných galaxií, působí takové retro jak příjemný svěží vánek. A Mélanie Douteyl, kvůli ní a jejímu nádhnérmu baskytskému zpěvu bych se k těm separatistům snad i přidal :) ()

mcleod

Výborný španělský film, který odhaluje pro mě neznámou historii, a to napínavým způsobem a s odpichem, jaký takový film má mít. V začátcích filmu jde spíše o napínavý biják, který se ke konci přelévá skoro až do psychologického filmu. Přesto si nemohu pomoct, závěrečné půlhodině chybí trochu hlubší ponoření do problémů a rozporů v chování hlavních postav. Je to tam sice několikrát naznačeno či přímo zmiňováno, ale hloubka v tom není. I tak jde ale o hodně dobrý film se skvělými hereckými výkony, ve výborné režii a s parádní muzikou přibližující (vedle Bloody Sunday a Baader Meinhof Komplex) chování a motivace další z poblázněných evropských teroristických skupin. ()

cab

Prekvapeni ze Spanelska v podobe napinaveho thrilleru o tajnem agentovi s prezdivkou El Lobo a jeho infiltraci do nechvalne proslule teroristicke organizaci ETA. 70% ()

kolemjdouc

i když po smrti diktátora nastoupil král Juan Carlos a režim se zklidnil je i po desetiletích Vlk i v době natočení filmu stále v hledáčku ETA ()

kwoky

Moc akce a dialogu a prilis malo psychologie postav. Nejak to kolem me proplulo a nezanechalo stopu. Mozna je to tim, ze terorismus jako takovy nechapu. Pripadalo mi to cele jako nepovedena variace na Kmotra a Mnichov. Ve srovnani s temito filmy me ale El Lobo trochu zklamal. ()