Po tom, čo predal zápas svojho tímu a bol vylúčený z futbalovej ligy, v opitosti ukradne auto svojej priateľky a po naháňačke s políciou je zatvorený na 3 roky do väznice, kde dozorcovia majú svoje pravidlá. Paul Crew (Adam Sandler), hráč amerického futbalu, sa snaží zostaviť tím z väzňov, ktorí zvedú boj s dozorcami. Lenže dozorcovia majú vždy navrch a nikto z väzňov sa nechce dostať do problémov. Crew má preto veľa práce so zháňaním tímu a ešte k tomu mu ide aj o krk. (TV Markíza)

Burrows

Nejdřív musím podotknout, že na filmu participovala MTV (není výtka, MTV si občas pustím jako zvukovou kulisu), tudíž tu máme neherce Nellyho, narážku na Eminema a žádný hlubokomyslný scénář. I když z vězeňského prostředí mám raději dramata než komedie, Trestná lavice vcelku potěšila. Není to film, u kterého bych se smál od začátku do konce, pár dobrých scén a vtipů se tam najde. Ovšem žádný, který bych si pamatoval i po skončení titulků. Film běží v zaběhnutých kolejích, nic překvapivého se nekoná, sem tam nějaké to klišé (především na konci, ale to nikoho snad nepřekvapí). Od Segala radši Get Smart (Dostaňte agenta Smarta). 2,5* ()

milanhanic

Neuvěřitelně úchvatná kombinace humoru, akce a sportu, jako milovník profesionálního wrestlingu jsem šťastný, že je zde tolika hvězd. ()

transbeskyd

Solidně natočená komedie z vězeňského prostředí. Není to žádný Shawshank ani Zelená míle a závažných témat se nedotýká, protože sází na jistotu - Adama Sandlera, který je za oceánem opravdu velká hvězda a opět ukazuje, že komediální role obzvlášť různé politováníhodné průseráře, prostě zvládá skvěle. Třeba se konečně najde někdo odvážný, kdo ho pustí ze škatulky a dá mu větší prostor i v jiných žánrech. ()

george82

Sandlerovi přesně toto sedí. komedie nabitá srandou, hláškami typu: imitace Eminema je tady a hvězdami wrestlingu a zápasu, kteří se s hraním amerického fotbalu vypořádávají po svém. Trestanci vs. dozorci...dokážete si představit, co je to za řežbu. :) 95%. ()

Peter-1307

Podľa mňa jedna z naj úloh Adama Sandlera. A ostatní, či už Burt Reynold, Chris Rock a ďalší mu viac než dobre sekundujú. Výsledkom je skvelá komédia, ktorá až na výnimky si odpúšťa trápny humor. ()

tartan

V rámci žánru "športová väzenská komediálna dráma" celkom slušné a prekvapivo funkčné, hlavne však dostatočne zábavné. Najlepší je však na tomto filme bezpochyby casting - takých týpkov, ako sú v tom tíme väzňov, aby ste pohľadali ;-) ()

helrohir

Príjemná komédia z väzenského prostredia. Humor nie je v žiadnom prípade trápny, ako u väčšiny podobných filmov býva. Jeden z najlepších filmov Adama Sandlera. ()

anyonecek

Adam Sandler v další dobré komedii u které se člověk opravdu nenudí. S jeho badass teamem trestanců jde hrát americkej fotbal proti bachařům. Postupně nastoupí noví a noví členové a člověk si každého z nich jednoduše zamiluje. Příběh je velice jednoduchý a za to můžu jen poděkovat u takovéhle komedie. ()

Boudyy

Ale jo, je to docela slušná zábava i přes tu přímočarost děje a klasicky rádoby vtipné hlášky. Obsazení je fajn, Sandler není úplně špatný, ostatní jsou v jeho těsném závěsu. Akci má film taky dobrou, včetně závěrečného zápasu, který je delší, než jsem čekal, ale to mi přišlo jako plus. Do soundtracku se tradičně vecpali různí moderní "umělci", ale tak špatné to není. Jinak "videoklipový muž" Segal (ne ten s cejchem smrti) to ukočíroval, to zasejc jo. Celkově jde o klasický příběh z věznice s prvky humoru, sportovního dramatu a akce. ()

Ivoman

Super komedie s americkým fotbalem, kde dostali kaskadéři zabrat. Celá ta jejich banda "Mlátičky" jsou skvělý a fandíte jim. ()

Brano

Začiatok veľmi vtipný a vydarený, ale potom to už je iba samý americký futbal. Nič výnimočné, pozrieť sa to dá, ale divákovi z toho filmu nič neostane. Sandler má opäť niekoľko skvelých hlášok, ale celý film to nezachráni. ()

jayman

Asi môj najobľúbenejší športový film. Aj napriek tomu, že to je (len) sandlerovka. Ten pocit z konca filmu "never felt better in my life" je pocit, pre ktorý miluješ šport. A dokonca je to aj vtipné! A William Fichtner je pán. ()

Syna.1990

Naprosto nečekané překvapení, Sandler jako hráč amerického fotbalu a ještě ve vězení? To mi moc nešlo dohromady. Ale opak byl pravdou, naprosto skvělá vězeňská komedie se super soundtrackem, mnoha skvělými hláškami a především naprosto výbornými postavami .. Dlouho jsem se nezasmál jako u tohoto Sandlerova klenotu!! ()

Phantasma

Kde se Sheldon Turner vleml (rozuměj vzal), že kopíruje scénář z filmu Fotbal za mřížemi. Od první minuty, jakým způsobem se dostane hlavní postava do vězení až po náturu jednotlivých postav a končí to na chlup stejnými dialogy. Tak to jsme nečekali !! ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne

08.08.2006

Kontroverzní Angličan stojící za úspěchy Lolity se po čtyřech letech vrací k režii. Adrian Lyne byl dosazen samotnými představiteli Warner Bros. na místo režiséra filmové adaptace knihy Chucka Hogana… (viac)