Vinnie Jones jako Danny Meehan, fotbalová superstar, má všechno: peníze, rychlá auta a krásnou přítelkyni. Ale teď je všechno pryč. Danny je uvězněn za útok na policii a všechno jde od desíti k pěti. Navíc jeden bláznivý fotbalový nadšenec zorganizuje zápas, který opravdu bude stát za to - strážci proti vězňům - a tak se pomalu rodí vítězný tým provinilých odsouzenců. Jestli Danny zklame, rozzlobí spoluvězně. Když vyhraje, dá sbohem svému čestnému slovu. Jedna věc je ale jistá - bude to ďábelské utkání!!! (oficiálny text distribútora)

Spooner

Britská, trochu drsnější variace na Trestnou lavici, ve které se pěstmi nešetří. A je to velice fajn. Vinnie Jones tyhle drsňáky vždycky uměl a Jason Statham v roličce nevyzpitatelného Mnicha je taky výbornej. A celý to navíc příjemně uteče, tréninkový sekvence jsou fajn, zápas jakbysmet a sem tam se utrousí i nějaká ta hláška. Prostě pohoda film. 70% ()

Fr

bývalí kapitán anglické reprezentace už boduje pouze v zápasech s chlastem. jednoho dne napadne policistu a nejvyšší možný trest si odpyká ve vězení se zvýšenou ostrahou, které je proslulé pro své moderní nápravné metody a reformaci vězňů. nebude to lehký, vězni mu nemůžou zapomenout ,,prodanej“ zápas reprezentace. že jste v poslední době něco podobného viděli? ano, američané provedli remake a byla z toho trestná lavice! ale tady jsme (zaplať pánbůh) v evropě, ve staré dobré anglii a tak se jedná o fotbal. a ten je mi o trošku (asi o 90%) bližší než ten americkej. ale teď k filmu. američani tam měli trošku víc humoru a samotnej zápas byl přece jen akčnější. ale tady je J.Statham, kterého si si v roli mnicha musíte zamilovat. a to přesto, že je jeho role celkem malá. ale jinak nečekejte žádnej trhák. ()

campix

Ti Američané snad všechno zkopírují. Teď už je nad slunce jasné kde vzal Sandler inspirace ke své Trestné lavici, neboť ta v jistých fragmentech jakoby z oka vypadla britskému filmu Fotbal za mřížemi. Těch podobností je tu až přes příliš. Bývalá hvězda národního sportu je zhýralí zbohatlík a je chycen za řízení pod vlivem alkoholu a umístěn do věznice, kde se svým týmem porazí tým bachařů. Pomocníka mu dělá černoch, musí přemluvit místního bose pro hráče, v jeho týmu je jedna zrůda a zemře nevinný stařík. Říkejte si tomu jak chcete, ale Sandler to prostě okopíroval jen ten evropský fotbal nahradil americkým a bohužel musím říci, že s těmi známějšími xichty to je daleko větší švanda. Zde akorát pochvala za menší roličku Jasona Stathama. Průměrná komedie. ()

Kovaja

Vinnie Jones jako bývalý kapitán anglického národního týmu se dostane do basy poté co v opilosti rozseká dva poldy.V base se mu ze začátku nedaří a všichni po něm jdou za to že se nechal uplatit a podrazil svůj národ při důležitém zápase s Němci ale už nikdo neví že mu bylo vyhrožováno fyzyckou likvidací kdyby to neudělal.Po čase se pouští do trénování mančaftu vězňů kteří sehrají důležitý špíl s bachaři.O vítězství není pochyb ()

lennyd

Danny Meehan (Vinnie Jones) je typickej fotbalovej hráč (trochu umění, hodně slávy, lehký holky, rychlá kola, drogy, chlast, nabídnutá penalta Německu v mezinárodním zápase). Není divu, že dřív nebo pozdějc skončí ve vězení (tentokrát za řízení v opilosti a napadení policistů). A jelikož ředitel vězení je velkej fotbalovej fanta, nabídne Meehanovi zápas vězňů proti týmu dozorců. A milej zlatej Meehan musí sehnat podporu osazenstva vězení (které mu nemůže kvůli zradě Anglie přijít na jméno), dát dohromady tým a nakopat dozorcům zadní části těla (to poslední je mimochodem věc, která většině vězňů jako argument stačí). A pak už jen splašit brankáře (šílenej sériovej vrah, kterýho se bojí ají když je spoutanej) a hurá do toho. A Meehan (nečekaně) musí během zápasu projít velkým rozhodováním, stojí osobní prospěch nad prospěchem týmu ? ... Remake 30 staršího Longest Yardu v anglickém podání s kapkou anglického humoru a anglickými herci. Vůbec to ale nedopadlo špatně, sice zápletka je velmi naivní, ve vězení je daleko slabší režim než jsme měli na internátě, ale což, o to tu vůbec nešlo. Perfektní byl ale hlavně Jason Stathman v roli šíleného mnicha - hlavně jeho "flashbacky" v zápase proti dozorcům :) Osobně se mi toto líbí víc než Trestná lavice s Adamem Sandlerem, což je také remake původního filmu.. ()

• V lednu roku 2019 se v ruské věznici Butyrka mělo konat utkání mezi vězni a dozorci v kopané, kdy za uvězněné mohli hrát také vazebně stíhaní representanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev. (JoranProvenzano)
  • Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)