NCIS - Námorný vyšetrovací úrad

• Slovensko NCIS (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (viac)

Producenti akčnej drámy z prostredia námornej kriminálnej polície, inšpirovaní seriálom JAG, ktorý pomaly stráca vo svete dych, sa rozhodli pre novú, dynamickejšiu a zatiaľ veľmi úspešnú verziu. Tím špeciálnych agentov, vedený skúseným, tvrdým vyšetrovateľom a vyjednávačom Leroy Jethro Gibbsom (Mark Harmon), je schopný riešiť zločiny, ktoré sú spáchané vo vojenskom námorníctve a námornej pechote, bez ohľadu na postavenie, či hodnosť. Napätie, akčnosť a dobré herecké výkony sú hlavné atribúty, vďaka ktorým seriál získal obrovskú divácku úspešnosť a televízne stanice ho zaraďujú do Prime Time.
V snahe presvedčivo zobraziť prostredie námorného vyšetrovacieho úradu, si autori pomohli skutočnou existenciou NCIS. Stretávali sa s agentmi NCIS, aby odpozorovali ich reálny život a mali prehľad o každodenných operáciách.
Herecké majstrovstvo a talent Marka Harmona bolo ocenené udelením ceny Emmy a jeho filmové úlohy mu priniesli niekoľko nominácií na udelenie Zlatého glóbusu. (oficiálny text distribútora)

numan

Armádní vyšetřovatelé, chovající se jako partička truhlíků ze střední (...a tak pořád lepší, než kdyby to bylo naopak...), kterým i po jedenácti sériích údajně neustále roste sledovanost. Komediální kriminálky epizodního charakteru, propojené i nějakou tou hlavní dějovou liníí, jsou v seriálovém světě jedním z nejvděčnějších byznysů (Castle, Bones atd. atd.) - a NCIS je taškařice, natočená celkem proserfionálně, i když z pravdivosti by jí podezíral leda opravdu veeeelký naiva. Ostatně co víc očekávat od podobného díla, než jen celkem bohapustou zábavu (ale POZOR, občas dokonce i obohatí - například dokonalou definicí lobbisty jako "slizouna, co má svý páky" :-) ). Vlastně jsem moc rád, že podobné nenáročné leč místy i vtipné TV série vznikají, protože je to alespoň nějaká alternativa k naprostým debilitám, které bohužel tupá masa požírá s ještě větší vehemencí, než "emerické kriminálky". Vezmu-li v úvahu například to, že naší nejpopulárnější a nejlépe vydělávající televizní figurou je momentálně obalovač rohlíků Láďa Hruška, mám chuť vyrazit do ulic a začít sápat to, co po nich chodí. ()

trojkolka

Ani nevím, kterou postavu mám raději. Jestli tu první, druhou, třetí........ desátou... Kriminálky mě vždycky bavily a Námořní vyšetřovací služba má ještě něco navíc. Jestli je to osobitost Leroy Jetro Gibbse nebo Abby Sciuto s jejími nesmrtelnými kelímky Caf-Pow nedokážu říct, ale jsem přesvědčená, že tomuto seriálu zůstanu věrná až do konce. ()

phantom1987

Vynikajúci seriál, jediná škoda je že ho Sasha Alexander (Caitlin) opustila kvôli tehotenstvu, viac mi sedela do celej partie. Cote dePablo(Ziva) bola z môjho pohľadu strašný omyl. ()

Jard

Nie je to zlá kriminálka, len mi tam bohužiaľ niečo vadí. Buď neveľká odlišnosť a špeciálnosť od iných kriminálnych seriálov alebo príliš veľa Ameriky. Ale dá sa to v pohode pozerať. 55% ()

draxxi

Nechapu, ze takovahle kriminalka nekoho bavi. Nez normalni polda posvaci koblihu, tady maji hotovy vsechny profily, analyzy, testy a o vsem a vsech tu vedi vse hned. Nestihnete se ani zamyslet kdo, proc a co pacha... Tudiz pro mne nuda. I kdyz dobre obsazena... 22/12/2020 43% ()

LucillaP

Ano, tohle je přesně můj šálek kávy... Kdysi jsem sporadicky sledovala i JAG, ale na NCIS to dle mého nemá. Narozdíl od suché právničiny je tu i docela dost akce, sehraná vyšetřovací skupina, vtipné/trefné dialogy a jednoznačný tahoun Mark Harmon. NCIS sice semtam sáhne k postupům CSI (zanalyzuje naprosto cokoli, co najde i co nenajde), ale většinu času si vystačí s "obyčejnou" vyšetřovatelskou činností. Což je mi velice sympatické. A když se postupem času stal z týmu spíš rodinný podnik a jeden držel ochranou ruku nad druhým, bylo to tak plynulé a přirozené, že mi to ani nepřišlo nijak na škodu (narozdíl od jiných seriálů, kde to hloupému divákovi museli dvakrát během dílu vysvětlit, že jsou přece rodina, tak si musí pomáhat). Další sympatická položka na seznamu kladů tohoto seriálu. A co je další klad - skvělá náhrada Sashi Alexander v podobě Cote de Pablo. Přiznávám, že když Ziva ze seriálu odešla, hodně jsem zvažovala další sledování. Ale ono mi to nedalo už jen kvůli Gibbsovi, který je dle mého naprosto epický šéf. Kdo může říct, že si pouhým pohledem dokáže zjednat respekt nejen svých podřízených a mlčky dokáže všechny donutit k práci, utnout jakoukoli konverzaci, vytáhnout z podezřelého přiznání a rozlousknout případ? A co musím speciálně pochválit, to je znělka, lépe řečeno piano motiv úvodní znělky. Ten se mi skutečně zavrtal pod kůži. ()

Colomba666

Běžně seriály tohoto žánru nesleduji, ale tento mne čímsi, s iniciály M.H. (pšššt), upoutal. :D Nevím, proč do popisu neuvedli ještě komediální žánr, neboť oproti ostatním kriminálkám je tato až nezvykle zábavná. ()

Nick321 odpad!

Vyumělkované, nevěrohodné, trapné, tuctové, plné tuctových kriminalistů, kteří zneškodní tlupu teroristů (cituji slova z Adéla ještě nevečeřela "Je to jen jedna tlupa" ), deaktivují atomovou bombu, ani se při tom příliš nerozcuchají a o okamžik později už se důležitě rozhodují, jestli si dají k večeři burger nebo půjdou jíst k Číňanům. ()

r3musko

Podobný počin ako CSI, ale narozdiel od jeho chladnosti a stritkného držania sa pravidiel, NCIS vám ponúkne aj pekné príbehy s fakt perfektnými postavičkami. Pri Tonyho "vystúpeniach" sa niekedy šúľam od smiechu. Zmenou Kate som bol nespokojný, ale v strede ďaľšej série si na ňu už ani nespomeniem. Každý príbeh má odlišnú a veľmi zaujímavú zápletku a sám som zvedavý, ako dlho mu originalita vydrží. ()

bax

Skvelý seriál. Postavy, ktoré si proste zamilujete a celkom zaujímavý dej v ktorom nechýba ani humor. Jediná vec, ktorá ma sklamala bola, keď Kate (Sasha Alexander) vystriedala pre mňa menej zaujímavá Ziva (Cote de Pablo), ktorá mi proste prišla o niečo nudnejšia. ()

AugustusCaesar

Seriál, ktorý začal ako voľné kriminálne pokračovanie JAGu a mohol byť len ďalšou zo série populárnych, ale priemerných moderných kriminálok v štýle „veľa modernej vedy, sexy policajtky a super policajt, ktorý všetko vyrieši“ sa však podľa môjho názoru určite z tohto vzorca vyníma. Príbeh bývalého snipera amerického námorníctva L.J. Gibbsa (Mark Harmon), ktorý je známy svojimi vyšetrovacími metódami , nie príliš spoločenským správaním, ručným tvorením lodí z dreva, veľmi silou čiernou kávou či sadou pravidiel, sa vinie všetkými (zatiaľ) 7 sériami, preto seriál nie je na pozretie jednej časti. Gibbsov tím spočiatku tvorí jeho „probie“ Tony DiNozzo (Michael Weatherly), maniak do filmov, ktorý videl snáď všetky z CSFD, známy svojím trefným humorom a slabosťou na krásne ženy. Doplní ho bývalá agentka tajnej služby Kate Toddová (Sasha Alexander), neskôr nahradená nemenej trénovanou agentkou mossadu Zivou David (Cote De Pablo), a geek Tim McGee (Sean Murray). Vedecký tím tvorí zvláštna Abby Sciutto (Pauley Perrette)a dokonale svojský patológ doktor Mallard (David McCallum), známy rozhovormi so svojími „klientmi“ v pitevni. Príbehy vyšetrovania zločinov z prostredia amerického námorníctva sú natáčané uveriteľným spôsobom, minimálne v porovnaní s príbuznými CSI. Žiadne priveľké vedecké finty doplnené super efektmi nenájdete. Príbehy sérií NCIS, ich hĺbka a prepojenosť histórií postáv napĺňa aj slabšie chvíľky samotných sérií materiálom na zamyslenie a postava agenta Gibbsa je mojou najobľúbenejšou postavou, nejde však o one man show, nakoľko všetky postavy sú prepracované a svojské charaktery, nielen pekné telá. Slovenský dabing je však absolútne nevhodný, preto seriál odporúčam pozerať výhradne v origináli. Seriál u mňa dostáva 5* ako najlepší, ktorý som videl. ()

Fraktální

Nevim proč ale agenta Gipse mam prostě rád. :-) to je v podstatě to jediný, co mi to odlišuje jinak od mého vesměs neoblíbeného žánru kriminálek a proč na to občas kouknu ()

TOMASINI

Překvapivě na mně vysoké hodnocení. Stačí vidět 2 díly a víte, jak bude pokračovat další a další díl (ne jak Major Zeman), ale na druhou stranu je tak příjemné, když už své hrdiny znáte, že se na jejich reakce naopak těšíte. ()

DJ Laky

Podle mě nejlepší seriál, který jsem za poslední dobu vyděl. Hlavně nejlepší herec co hraje Gibse a Dinozá. Ty jsou podle mě nejvtipnjší. Dávám 100%. ()

GlaDOS

Nesouhlasím s lidma, co tomu dají 1 nebo 2 hvezdičky. Viděl jsem hodně kriminálních seriálů. Některé vážně otřesné (Žena zákona), některé průměrné (série CSI) a i když zde není skoro nic nového, tým je mi alespoň oproti drsňákům z CSI Miami daleko sympatičtější, protože jsou to osobnosti, které jdou dobře zaškatulkovat. Geek, ghotička, správnej šéf,.... Vždycky mě nějak dostane atmosféra. A taky se občas hodně zasměju (pop kulturní narážky, popichování McGeeho). Plné hodnocení jsem nedal, protože je to nejlepší seriál. To je pro mě BSG. Ale určitě je pro mě špičkou mezi kriminálkama. ()

Simaaja66

Musím dát pět, seriál přesně podle mého vkusu. Výborný herecky a Paulley Perrette je prostě k sežrání..:-D. Vydržel jsem všech 188 dílů a to se mi ještě u žádného seriálu nestalo...tak proto 90% a zaokrouhleno nahoru..:-) ()

nyannyan

Keď som bol menší tak sa mi prvé série pozdávali... žiaľ s odstupom času mi to príde už nie tak moc dobré. Hlavne Gibbs, ktorý tu je za takého Chucka Norrisa často krát až neuveriteľne všeličo ovláda. ()