NCIS - Námorný vyšetrovací úrad

• Slovensko NCIS (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (viac)

Producenti akčnej drámy z prostredia námornej kriminálnej polície, inšpirovaní seriálom JAG, ktorý pomaly stráca vo svete dych, sa rozhodli pre novú, dynamickejšiu a zatiaľ veľmi úspešnú verziu. Tím špeciálnych agentov, vedený skúseným, tvrdým vyšetrovateľom a vyjednávačom Leroy Jethro Gibbsom (Mark Harmon), je schopný riešiť zločiny, ktoré sú spáchané vo vojenskom námorníctve a námornej pechote, bez ohľadu na postavenie, či hodnosť. Napätie, akčnosť a dobré herecké výkony sú hlavné atribúty, vďaka ktorým seriál získal obrovskú divácku úspešnosť a televízne stanice ho zaraďujú do Prime Time.
V snahe presvedčivo zobraziť prostredie námorného vyšetrovacieho úradu, si autori pomohli skutočnou existenciou NCIS. Stretávali sa s agentmi NCIS, aby odpozorovali ich reálny život a mali prehľad o každodenných operáciách.
Herecké majstrovstvo a talent Marka Harmona bolo ocenené udelením ceny Emmy a jeho filmové úlohy mu priniesli niekoľko nominácií na udelenie Zlatého glóbusu. (oficiálny text distribútora)

Sisa4

Nejdřív jsem k tomu důvěru neměl, ale nějakým zvláštním způsobem jsem si k tomu našel cestu a ted je to pro mě jeden z těch lepších seriálů :-) Jen škoda, že postava Caitlin byla po 2. řadě pryč... ()

QuietRioT

Opäť ďalší seriál, ktorý ťahá jeden človek. Mark Harmon sa dá vo veľa veciach porovnávať s Hughom Laurie, filmovým predstaviteľom MuDr. House. Netreba zabúdať na Pauley Perrette a Michaela Weatherlyho-filmového znalca. Ten by sa CSFD možno aj uživil. Všetko by to bolo skvelé, keby to tak strašne nesmrdelo Amerikou a ich patriotizmom. Donedávna to bol môj najobľúbenejší seriál. ()

Eclipsis___

4 hviezdy pre seriál, 5ta Tonymu a Gibbsovi. A 6ta by šla Abby, keby sa dalo. Radšej nehľadať nelogickosti, lebo určite ich tento seriál má, ale aspoň pobaví. Z vyšetrovačiek určite ten najzábavnejší. ()

Bassko

čo ja viem.... zo začiatku celkom v pohode(asi tak pár dielov)... ale zas na môj vkus tak je prehnane toho nacionalizmu z americkej strany a za všetkým stoja islamskí teroristi, ktorí chcú zničiť Ameriku..... 1* za to, že tam bol aspoň ten pokus o humor pri ktorom som sa aj pousmial a druhá* za to, vlastne ani neviem začo by som mal dať druhú hviezdu tak si ju nechám a dám len jednu jedinú úbohú hviezdičku.... Prepáč Gips či ako sa to píše ale nesadol si mi veľmi..... ()

mpet

Nechci urážet solidní seriál, ale prostě mě zde nesedli herci a proto po prvních několika dílech jsem od něj rychle utekl. Je to škoda, protože jinak si myslím, že by určitě stál za zhlédnutí. Za mě (hlavně kvůli hercům) 35% ()

Zanian

Po odejití hlavní představitelky a nahrazení tou krávou, která je stejně odporná jako Tonny a blbá jako ten tlouštík co poslední dobou nezdravě hubne (rakovina?), navíc je trapná jako dříve vtipná punkerka, kré to ale prostě už v jejích letech nemůžete žrát zbývá Gibbsom a tem mi je od začátku vrcholně nesympatickej... ()

L.O.T.R

Asi prvých 5 sérií som pozeral nonstop každý deň až dokým som nemusel čakať na ďalšiu sériu. Jediná kriminálka, ktorá sa dala sledovať naozaj s tým, že v každej sérii bolo niečo čo ma nútilo sledovať ďalšiu a ďalšiu časť.....Po 6 sérii trochu kolaps do zabudnutia a už mi to prišlo silené možno po znovunavrátení sa môj názor zmení...každopádne hodnotenie je len po 6 sériu. ()

padlar

Můj oblíbený kriminální seriál. Zejména první série. V těch nejnovějších sériích je to přeci jen již trochu stereotyp, takže ty již pravidelně nesleduji. Původní tým tým vyšetřovatelů jsem si ale ve své době opravdu oblíbil. ()

Hanzell

Je až s podivem, že člověk, který díky nekonečně nudným postavám a klišoidně nezajímavým dějům neuspěl s JAGem (byť jsem ho jako mladistvý, hormony posedlý jakkoli obsesivně sledoval hlavně díky Catherine Bell), dokázal vybrousit neskutečný klenot vyčnívajíc nad všechny rádoby originální detektivky poslední doby. Může se právem pyšnit vypiplanými charaktery, kde jednoznačně vede workoholismem posedlá forenzní gotička Abby a můj oblíbený výstřední Ital v podání skvělého Michaela Weatherlyho. Jako každý seriál i NCIS má své slabší chvilky, ale dosyta to v každé sérii divákovi kompenzuje epesními, několikadílnými dějovými zvraty, nabitými akcí a emocemi... Možná zním až moc zaujatě, ale vem to čert, je to pecka... ()

eaglestar odpad!

Jak je možné totálně dokurvit dobrý seriál?! Nasadíte tam totální piču, co vypadá jak pochcaná aguti myš! Fakt nevím, kterého lesboidního kastráta napadlo dát tam tu vymatlanou krávu na místo Zivy. edit 18.12.2014: dávám zase čtyři, zas mě dostalo to popřání ke svátkům všem mužům i ženám ve zbrani... S14: Odchod Tonyho, příchod špinavců = odpad ()

Geralt66

Výborný kriminalistický seriál, hned po Kriminálce Las Vegas u mě v žebříčku, jde o to, že má vynikající postavy, zápletky se neopakují. ()

ferda12

Leroy Jethro Gibbs, člověk ostřejší než ořezávátko, kolem kterého se točí tahle příšerná série, mi přijde už sám o sobě na palici. Spíše možná koncept téhle postavy, která je středobodem vesmíru a NIKDO, opakuji NIKDO se jí nevyrovná a není schopen konkurovat. Tím pádem, tahle série ztrácí svojí pointu a proto se na zase nějaký ten pátek nepodívám. Ach jo, nevadí. ()

machopoltar

dostavam sa do extremneho sialenstva,,,zufalstva,,zurivosti a nepricetnosti ked pozeram tento krimi serial,,,dal som tomu vela X sancu,,najmenej 15 dielom od zaciatku do konca,,ale jeho ladenie,,inscenacna choreografia je dookola o tom istom,,,pre mna nudny , nezazivny,,odpudzujuci monotonny serial bez charizmy,,,,taka americka cobra 11,,,, ()