New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiálny text distribútora)

Vančura

Hodně zvláštní film, který dozajista nesedne každému. Osobně mě ale tahle atmosférická pecka bavila - kombinaci animovaných sekvencí s hranými jsem shledal velmi zajímavou, jakož i velmi podařené výtvarné provedení filmu, kvalitní obsazení a skvělou hudbu, která vytváří v některých scénách skutečně působivý doprovod. Těžko lovit z paměti film, který by byl tomuto podobný - už pro tu celkovou originalitu za mě osobně 4 hvězdy. ()

liskam

Naivní a hloupý film který mě nezaujal skoro ničím. Taková trošku zbytečnost. Přesto jsem dal dvě hvězdy. Myslím totiž, že asi nejvíc poškodil tenhle film režisér. Za mě 40% ()

k212

Rozpačitý, tak bych velmi výstižně nazvala tento počit. Na jedné straně oceňuji velmi zajímavé a odvážné grafické zpracování (taky vám došlo až po delší době, že v tom filmu nehrají jen herci, ale zdigitalizovaní a naschvál počítačově vymodelovaní lidé - respektive vám to došlo onou jakoby špatnou počítačovou tváří), na straně druhé je tu velmi schematický a totálně nedotažený děj - byť je prvoplánovitě celkem originální. Až po shlédnutí všech bonusů na dvd, jsem vlastně pochopila, proč jsem i já sama byla dosti rozpačitá... Neboť Enki Billal je tvůrce komixů a to se samozřejmě odrazilo na oné zvláštní málomluvné a neosvětlující poetice filmu. Mám taky pocit, že film coby adaptace komixu předehnal o rok "zbožňované" Sin City, kde jsou taktéž hrdinové přetaženi z políčka komixu do políček filmových. A nejenom tento fakt, ale i další aspekt, a to že Immortal je francouzským počinem, mě utvrzuje, že si míň než tři hvězdičky nezaslouží. Film má sám o sobě řadu chyb a vad na kráse, nicméně i přes ně mi nějakým vizuálním zvláštnem učaroval. I když chvílemi je počítačová grafika tak moc počítačová, že je to k neskousnutí (kde já to jen viděla ... Nomad Soul - Omikron, znáte tu počítačovou hru, neměl s ní náhodou Bilal cosi do činění???). ()

Legas

Začátek mě co do originality příjemně naladil, ale pak ta nafouknutá bublina velice rychle praskla a já se nesmírně nudil. Z počátečního dějového chaosu se vyklubala třikrát opakovaná soulož a to je tak asi všechno. Co se vizuální stránky týče, bylo se opravdu na co dívat. Triky jsou na úrovni intra počítačové hry nebo nějakého sci-fi videoklipu, ale vůbec to neruší. Ba naopak. Akorát jsem si lámal hlavu, proč zde hrají tři herci, když zbytek jdou CGI figurky. Asi kvůli tomu opakovanému sexu. ()

strougy

Znásilnění egyptské mytologie Pátým elementem vykrádající vizuální a dějové prvky ze všech možných zdrojů od Blade Runnera přes Nirvanu až po adventuru The Longest Journey. Ale za scénu Anubise a Bast ukracujících si čekání na popravu Horuse hraním monopolů díky, pobavila nemálo. Slabší 3*. ()

Jordan

obrovská hovadina, ktorú od odpadu delia miestami zaujímavé vizuálne riešenia a nápady (aj keď ŽIADEN nie je pôvodný) ako napr. celkový vizuál "Johna" alebo "kamerové filtre" a celková atmosféra a ladenie do biela/svetlomodra. Inak ale veľmi patetické, zmätené, chaotické, nevyvážené a hlavne nesmierne neoriginálne. Piaty element s hviezdnou bránou, matrixom a ešte kadečím iným, akurát hrozne vyzerajúci digitál ako z počítačovej hry - celý ten princíp s digitálom v spojení s hranými hercami by mohol mať váhu a myšlienku - ale tuto nemal, bolo to len prázdne formálne onanovanie s nie veľmi uspokojivým vyvrcholením. a nadchýňať sa nad tým, že "stará európa" urobila niečo tak žánrové a vizuálne "lahodné"? no tak ja neviem, ale nočná a denná hliadka, maďarský kontrol a podobne . . . toto bola fakt hovadina! ()

dzej dzej

Celkem působivé vykreslení New Yorku roku 2095, celkem fungující kooperace živých a počítačových herců, celkem dobrý nápad propojit sci-fi (technologie, genové inženýrství, eugenika) a fantasy (egyptští bohové) Proč je z toho ale nakonec takový chaos? Dvě možná řešení – věnovat se pouze hlavní dějové linii a nepřeplňovat film dalšími postavami nebo razantně natáhnout stopáž. I když kritik většinou doporučuje stopáž zkrátit, zde by se dvě (možná tři) hodiny daly vydržet Zajímavý pokus o evropský sci-fi experiment (ano, nálada tohoto filmu je někdy až surrealistická), který bohužel kvůli své překomplikovanosti a nedotaženosti zůstal na půli cesty. ()

Anderton

Hustý plagát, trailer, názov a výtvarné spracovanie sľubujú nadupanú akčnú a zároveň premýšľavú scifi. Dostali sme film bez akcie a bez myšlienky. A ani ten vizuál nie je taká pecka. Toľko k filmu, ktorý som videl pre 7 rokmi a vtedy som bol k môjmu obľúbenému žánru oveľa zhovievavejší ako dnes. Takže sa bojím disk znova vložiť do prehrávača, bohvie, ako by to dopadlo. Vzhľad Horusa je ťažké wtf. ()

predators

Pro mě rozporuplné dílko. Chvíli jsem si říkal, že už už by to mohla být dobrá jízda a pak zase na dlouho nic. Ano, po většinu času jsem byl v očekávání, co se semele. Ale čekal jsem mnohem víc, než jen love with god. Na vině je pomalost a utahanost děje a ponurost sci-fi velkoměsta. Ovšem, tohle může někdo brát jako plus, ale nikdo není neomylný a každý má rád něco jiného...inu, just like a gods:-) 40% ()

Slartibarkfast

Originální snímek. Těžko popsatelný. To zkrátka musíte vidět. Mně docela zaujal. I herci Linda Hardy a Thomas Kretschmann byli příjemnou změnou mezi okoukanými xichty z amerických tuctovek. Moc se tam toho nenakecá, ale jinak je to příjemný závan svěžího vzduchu. 75% ()

nash.

Hodně zvláštní film s hodně zvláštní atmosférou, která přes všechy chyby filmu nečekaně vtáhne a nepustí. Kombinace hraného a 3D CGI animovaného filmu je občas dokonalá, občas však působí jako hodně špatný vtip, (nechápu, proč některé postavy nehráli herci). Přesto je nutno ocenit vizuální nabušenost, originalitu, odvahu pustit se do experimentu, hodně neamerické pojetí, které nejenže mnohé neprozrauje, ale dokonce ani nenaznačuje a ponechává na divákově fantazii. Film, který by si žádný fanda SF nebo comicsu neměl nechat ujít. ()

Claw

"Immortal" je francouzský film na motivy komiksové trilogie "Nikopol" od spisovatele a ilustrátora jménem Enki Bilal, který se podílel i na režii tohoto snímku. Příběh je tu shrnutý velmi heslovitě a víc se dějová linka zaměřuje na mapovaní světa, loru a jeho historii. Filmová stylistika je velmi zvláštní, a ne každému může sedět mišmaš digitální animace a hraných postav, jejichž odlišnost bije do očí. Finální produkt je takový všelijaký. Místy to má úžasný artový podkres, který ale zabíjí nesmyslné repliky daných postav, nebo dětinské vysvětlení jejich chemie (například Horus mi přijde, že má oproti předloze rozdílný záměr a osobnost). Ale ve výsledku je to celkem v pohodě béčko. Při sledování jsem se vůbec nenudil a rád bych si to někdy zopakoval. Neočekávejte od toho nic extra. Jedná se hlavně o silně experimentální film, který pro dnešního diváka asi nebude mít žádný hlubší význam, ale pro filmového nadšence do audiovizuální stránky filmu to bude důležitá zastávka. Jedná se totiž o jeden z prvních filmů natočených kompletně na zelené plátno. Zajímavý experiment, ale na tohle je třeba si udělat vlastní názor. /80%/ ()

Tommy987

Komixy som nečítal (ale už aj si ich zháňam...), a preto sa mi v príbehu a celom vnútornom "vesmíre" orientovalo pomerne ťažko. Ono zhustenie starovekej egyptskej mytológie, futurickosti, rôznych tajomných postáv a ich zložitých motivácií (a ešte všeličoho iného) do 100 minút je dosť silná káva. Podľa mňa si tento príbeh zaslúžil skôr trilógiu, prípadne celý seriál, ale čo už s tým narobím - aspoň som si poriadne precvičil mozgové závity :). Čo ma ale na filme chytilo je vizuálna stránka, ktorú sa nezdráham nazvať famózna. To natáčanie pred bluescreenom má fakt niečo do seba, a Immortel v týchto aspektoch o krôčik prekonáva Sky Captaina aj Sin City. Spolu s vizuálom dokonale pôsobí aj hudba a dotvárajú veľmi výraznú atmosféru. Immortel ako vizuálny bonbónik doporučujem snáď každému, rozhodne stojí za pozretie. 8/10 ()

FrodoF

Opravdu krásné vizuální řešení (není to sice tak dokonalé jako Final Fantasy, ale pořád je to moc pěkné). Zajímavý příběh, ve kterém se mísí nadržení nazí egyptší bohové, futurističtí lidé a různé zabijácké zrůdy. Má to hodně společného s GITS a GITS 2 (snové sekvence, vřaždy + vyšetřování, budoucnost, krásná hlavní hrdinka,...), ale není to přeplněno různými filozofickými promluvami a citáty filozofů, což je alespoň pro mě klad, protože více vynikne poměrně napínavý a zajímavý příběh. ()

klerik

Veľmi dobré sci-fičko, kde mi "obyčajná" animácia vôbec neprekážala. Postavy perfektne obsadené, mystika zaujímavo podaná, len animovaý detektív mohol dostať viac priestoru. Príjemný mix najrozličnejších sci-fi a fantazy motívov. Výnimočný film, aký sa len tak nevidí... ()

Stanislaus

Příběhem a pojetím hodně originální snímek, který na první pohled vypadá jako Pátý element, avšak svou kvalitou za ním silně zaostává. Chvílemi mi to přišlo až příliš zmatené, nepochopil jsem vizuální vyřešení postav a vlastně samotné vizuální efekty také zrovna nepůsobily nejlépe. Zkrátka takový monochromatický snímek laděný do modré, který mohl nabídnout mnohem více, ale prostě mě osobně zklamal. ()

Pepy

Očekávat od toho něco více by asi nemělo smysl. Ale jako úvod do sci-fi světa to stačí. Velká příměs z jiných trháků, jako je třeba Matrix. Dějově by to uspět mohlo, ale to je asi tak jediné, po druhé bych to už vidět nemusel. ()

rawen

Skvělá vizuální stránka, roztřepený příběh - nekonzistentní, ale chytlo mě to (napoprvé) - jestli to uvidím podruhé, asi už budu střízlivější... Mám rád novátorské sci-fi věci... 21.1.06 - hm tak právě naopak, zvyšuju hodnocení, nevím čím to je, ten film má v sobě něco, co mě dostává, 8/10 ()