Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

castor

Tenhle thriller po celou svou délku spíš jen něco naznačuje a láká, ale nic zásadního z něho nevypadne. Do šedi průměru a nevyváženosti ho tahá hlavně mizerná scénáristická invence i průměrný Michael Caton-Jones (Rob Roy, Hodina pravdy, Základní instinkt 2). Potěší snad jen některé převleky, překvapí (a to nemile) nevýrazné duo Willis – Gere. Skrz naskrz průměrné vyprávění.. škoda!! ()

ClintEastwood

Hollywoodská verze klasického snímku ze 70. let, která je pojata úplně jinak, než stylový originál. Tento film je akčnější, má větší spád, je přímočařejší a nechybí zde hvězdné obsazení (Bruce Willis jako Šakal snad v jediné záporné roli své kariéry, plus Richard Gere a Sidney Poitier v úloze lovců). V obou filmech si najdu něco, co mě zaujme a oba hodnotím stejně, i když každý je svým způsobem úplně jiný. Lehký nadprůměr. ()

pepo

celkom slušný akčný thriller.ale ako remake?SHIT.radšej to hodnotím s tým že originál som nevidel a vynde mi film čo má hluché miesta ale aj pár výborných 7/10 ()

Xmilden

Dlouho jsem si myslel že Šakal s Brucem Willisem je velmi dobrý film, který bůhvíproč je na csfd v modré barvě. Pochopil jsem proč to tak je, když jsem viděl originál Den šakala. Vylepšení doznala scéna cvičné střelby, tentokráte na Jack Blacka. Snímku rozhodně neprospívá finále, ve kterém Šakal několikrát skoro až hororově obživne. Richard Gere navíc u mě nikdy nebyl v žádné topce. 70% ()

sepp

Dle meho nazoru jeden z tech lepsich kousku B.Willise. Role chladnokrevneho Sakala prijemnou zmenou v jeho repertoaru a patri k mym nejoblibenejsim filmum, nektere sceny se dokazi vskutku zaryt do pameti. ()

Divočák

Kdo čeká novodobý remake skvělého Forsythova románu, bude asi trochu zklamný. Z původní knížky si film bere snad jen zabijáka a fintu s teploušema (to musel mít Bruce radost;)). Nedá se ovšem říct, že by to bylo něčemu na škodu. Willis je jako šakal naprosto úžasný, v přímém duelu s Gerem mu prostě nejde nefandit a kdyby se mu atentát nakonec povedl, mohlo by to být ještě o hvězdu navíc. No a taky tam hraje perfektní hudba. ()

kinej

Na tomhle filmu jsem si nedokázal najít nic pozitivního. Jeho největší devizou je obsazení. Úvodní titulky navozují dojem konspirace, či aféry přesahující významem studenou válku. Po nich však přijde silně podprůměrný film. Fanoušky Bruce Willise ještě tak mohou zaujmout jeho převleky, jinak je to ale bída. Je to zejména vinou silně podprůměrného scénáře. Divák nechápe smutek hlavních postav, když zemře ruská majorka a ani pohnutku, která vede policistu, k propuštění Geera, protože mezi nimi probíhá jen minimum kostrbatých dialogů a jejich zblížení působí trapně nevěrohodně. No a závěrečná přestřelka dopadne tak hloupě, že by se za takový "zvrat", nemusela stydět leckterá jihoamerická telenovela. ()

paascha

Zdaleka ne tak dobré, jako původní zpracování, ale i tak vcelku koukatelná věc. Jsou tu sice námitky, že jde o kostýmovku s parukama a falešnými kníry, a oprávněné, ale když je to Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný s BW v hlavní roli, na nějaké mouchy nehledím:-)) ()

Fiftis

Celkom slušná jazda, len prečo do pekla bol Willis záporák? Vôbec sa mu to nehodí. Naopak slizký Gere by sa ako záporák hodil lepšie. Koniec som čakal akčnejší. ()

Stegr

70% - Poctivý, dobře natočený thriller, v němž mě Bruce Willis stále více a více přesvědčuje, abych si rozšířil topku svých oblíbených herců... :) ()

Vančura

Stupidní sračka, pro kterou jsem ovšem měl vždy slabost kvůli Bruci Willisovi - on je zde prostě výborný a jen kvůli němu to stojí za vidění (byť mě osobně mrzí, že ho zde v českém dabingu nenamluvil Alexej Pyško, ale Pavel Soukup, který podle mě není tak dobrý). Když jsem to teď viděl v telce po letech znovu, úplně jsem se zhrozil, jak moc špatné to je, zvlášť ta ženská se zjizveným ksichtem mě tam srala fest, podobně jako ten dementní děj (kdo by proboha měl kdy zájem zabíjet první dámu?). Taky je na tom krásně vidět, jak se doba změnila - ve scéně, kdy Šakal zabíjí Lamonta za pomoci předpotopních mobilů a laptopu, na kterém VÍTĚZOSLAVNĚ zmáčkne červené tlačítko - jsem se jen musel chechtat, jak je to blbé - kdysi mi naopak tato scéna přišla jako vrchol filmu. Šakal je nejlepší doklad toho, jak nenáročný vkus jsme v devadesátkách měli, když se nám líbily takové kraviny. Jak jsem však už kdysi napsal u filmu Velmi nebezpečné známosti, někteří z nás z těchto hříchů nevyrostli a stále na své devadesátkové modly nedají dopustit, což mi přijde poněkud nepochopitelné. ()

mzss1

Naprosto prvotřídná thriller. Film je napínavej a především zajímavej od začátku do konce. Má skvělý příběh, skvělý charaktaer herců. Kromě skvělého Willise v záporné roli se mi líbil Richard Gere, dále Sidney Poitier a další. Akce tu je taky, je jí méně, ale to nevadí. Hudba je naprosto perfektní, soundtrack se vyvedl. Konec dobře natočenej. Hodnotím 95% = ***** ()

kingik

Je zabit bratr mafiánského bosse a Bruce Willis je Šakal, který byl objednán, aby vykonal atentát jako pomstu za zabití. Obětí se má stát ředitel FBI a zjistí se, že jediným, kdo by mohl Šakala identifikovat je bývalá teroristka, která se ukrývá kdesi ve státech pod novou identitou a cesta k ní vede přes jejího bývalého milence Richarda Gera, který je irským teroristou odpykávající si dlouholetý trest. Záhy je přizván ke spolupráci a boj s časem začíná a také začíná boj s divákovou trpělivostí, protože Bruce Willis je ve své roli velmi špatný a nic mu nepomáhají ani četné příčesky, které v rámci maskování používá. Nevytrhl to ani Richard Gere a film je to solidně nepřesvědčivý. 40% ()

Snorlax

Nudit se u akčního thrilleru plného holywoodských hvězd je asi trapné, ale bohužel se mi to při tomhle filmu přihodilo. O tom, že Gere často hraje v nudných hloupostech, vím. O Poitierovi jsem to zjistila až nyní. ()

Legas

Willis stokrát jinak stál za podívání, ale zbytek je jen holá omeleta bez marmelády. Chtělo by to zručnějšího režiséra a silnější scénář. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)