Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Dinsberg

Rutinní scénář přece jen trochu vylepšují herci. Ovšem nikoli hlavní dvojice Gere-Willis, ale vedlejší figurky. Sidney Poitier v roli detektiva a Jack Black, jakožto bláznivý konstruktér. Ta scéna s testováním střelecké věže byla nejlepší z celého filmu. Škoda. ()

4k7

Ten R. Gere to bylo co jako?! Tak nevýrazný hlavní hrdina se vidí opravdu málo kdy, tu roli bych mu neuvěřil ani po deseti pivech. No a ten konec filmu - tady už se prostě někomu nechtělo přemýšlet. To je ten nejjednodušší konec, jaký si v akčním filmu lze představit. O to víc naštve, když raději začnete fandit zloduchovi Willisovi. Ale ať jenom nepomlouvám, thriller je bohatý na povedené akční scény, které nepůsobí nijak přehnaně. Asi nejvíc mi v paměti utkvělo, jak si Šakal vyjel do přírody prubnout novou zbraň. Celkově Willisovi role Šakala dokonale sedla. Nelítostný profesionální zabiják, který vám s úsměvem na tváři prostřelí hlavu. Úžasné, jak tenhle chlápek dokázal měnit totožnosti, jako vlastní ponožky. Takže i přes zmíněné negativa, hodnotím film celkem pozitivně... ()

hackstolle

Uz nekolikrat jsem se vyjadril ke kvalitam Richarda Gere a musim znovu opakovat, ze by mel preci jen prejit od filmu treba k modnimu navrharstvi. Kdyz ale pominu, ze ho opravdu nemam rad, hodnotim tento snimek v celku priznive. Videt Bruce s knirem je opravdu zazitek :) 60% ()

dragosta

Vlastně docela dobrý film, kde si Bruce Willis užívá zápornou roli muže mnoha tváří. Jeho image gaye je nezapomenutelná..=oD V logice je sice občas trochu díra, ale co už, nic není dokonalé. Mě se to líbilo. 4* s přivřeným okem.. ()

Ferenzo

Tohle mohl být naprosto perfektní akční thriller o nájemném vrahovy, ale díky panu Gerovi je to sra*ka. Nejdřív jsem si myslel podle traileru, že role Richarda Gera bude výborná. Ale Během 20 minut filmu jsem zjistil, že zabila celý film. Nejen, že se na takovéto role vůbec nehodí a neumí je hrát, ale hlavně scénárista je trochu ze světa fantasy. Terorista z irské teroristické skupiny IRA na straně doba, bez pout a se zbraní v ruce na straně FBI, který neuprchne při všech příležitostech, to je opravdu fantasy. A když nakonec jeho bývalá láska všechno rozsekne, byl jsem znechucen. 1* je jenom a pouze za Bruce, který zde hraje naprosto perfektně, jen mohl přidat ještě trochu citů a mimiky v obličeji pro dokonalý obraz bezcitného vraha. 35%. ()

walkingdead

Nevím, jestli považovat za předlohu Forsythův román, nebo film ze 70. let s Edwardem Foxem - tohle se totiž nepodobá ani jednomu. Dá se říct, že tyhle dva filmy ukazují, jakým směrem se vyvinul tenhle žánr - zatímco v 70. letech byly v "módě" hlubokomyslnější filmy s důrazem na nejmenší detaily, dialogy, i z dnešního pohledu "nudné" scény, v kterých se zase tak nic moc neděje, uspěchanější 90. léta upřednostňují příval akce, kdy i scény, v kterých Šakal jen sedí na prdeli a dělá si make-up, musí působit "cool". Upřímně - Bruce Willis by to asi ve Foxově stylu zahrát nedokázal. Tenhle film není špatný, ale do dějin se nijak nezapsal. ()

Guran

Ikdyž Bruce Willise i Richarda Gerea pokládám za průměrné herce, zde sestavili skvělou dvojici. Willis v roli záporáka a Gere naopak v roli klaďase. Scénář je dobře zpracovaný, každá postava má svůj charakter, každou si oblíbíte. Příjemný akční film, velice mě bavil. ()

johnsnow

Rozhodne vydarený thriller. Akčné to nebolo skoro vôbec ale aj tak bola akcia slušná a celkom krvavá. Willisovi som zabijaka žral ale Gere až tak presvedčivý nebol. A pochváliť musím i hudbu. ()

JosefTomas

Neviděl jsem originál, tudíž soudit nemohu, ale tento mě dostal. Perfektní řemeslo a jeden z nejzajímavějších protivníků, že si skoro film krade pro sebe. ()

mrclTV

Vo všetkých ohľadoch typický priemerný hollywoodsky akčný thriller - podobné veci vyprodukuje americká produkcia každý rok v poriadne veľkých množstvách. Presne taký druh filmu, po ktorom nijak zvlášť nebažím, ale tento sa mi podozrivo páčil. Ubehlo to celkom rýchlo, nebolo to nič náročné, trošku napätia, trošku akcie, žiadna hanba sa nestala. ZMENA: Takto znel môj komentár, kým som nevidel poslednú polhodinku, tá ma poriadne sklamala a hodnotenie išlo dole.... ()

mirkath1

Nějak se mi nechce věřit, že Sidney Poitier měl v době natáčení 70!! let, tak to klobouk dolů. Jinak opravdu moc dobrý film a asi první a poslední, kde je Willis za darebáka -jde mu to docela prima. ()

Gamekeeper77

Šakala mám hodně rád. Chladnokrevný Bruce v nezvyklé roli padoucha, Gere tu je taky konečně za pořádnýho chlapáka, a sice trochu omšelý, ale fungujíci příběh navíc umocněný výbornou hudbou mě v žádném případě nenechávají zapochybovat o kvalitách tohohle skvělýho thrilleru. Docela mě překvapilo to nízké hodnocení tady, ale nadarmo se neříká, "sto lidí, sto chutí", takže co naplat. Já to mám za 85%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 23%, Audience Score - 52% | FDb.cz - 79.3% | Opravdu velmi dobrý akční film. Holt "devadesátky" a "osmdesátky" byly pro filmy tohohle žánru fakt jako stvořené! Willis si to ve své ojedinělé záporné roli fakt dává, zatímco Gere apod. jsou spíše jen průměrní. Je to samozřejmě celé napěchované klišé, ale kdyby se v dnešní době natočil alespoň jeden poctivý akčňák jako např. tento, co bychom za to dali. Asi i proto máme pro tyhle snímky slabost:) 75% ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)