Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Holina

Šakal sice plive na všechno co o tomto zabijákovi víme a nevíme, i po všech předchozích filmech s tímto tématem, ale ve svém novém kabátu není úplně zatraceníhodný. Pamatuji si pár zajímavých scén a výborný soundtrack ()

xmozek

Film nijak nevybočující z průměru.Snad jen obsazením hlavních hrdinů. Což, když se nad tím zamyslíme, je trochu ironie. ()

divak84

nesnesitelný gere, kterému nevěřím ani hovno na druhé straně rutinní bruce, který vystřílí všecky sračky z jacka blacka. ()

pipapaja

Docela podprůměrný film, který vytahují na průměr dvě hlavní postavy Willis a Gere. Opravdu tento film nemá moc co nabídnout zápletka je provařená scénář předvídatelný herci ve vedlejších rolích dosti špatní a logických facek nespočítaně. Jediné co my zabránilo ve vypnutí televize je dvojice ústředních postav které jsou fakt skvělé. Žádné veledílo. ()

Paity

Stále už od prvního shlédnutí Šakal s Brucem Willisem v hlavní roli mi zní v hlavě ta chytlavá písnička, kterou Šakal pustí na magneťáku, aby odlákal pozornost a postřílel všechny v domě. Bruce Willis je prostě skvělý šakal a velmi dobře vybrali i "teroristu" Richarda Gera. ()

Hanys_

Willis jako Šakal byl celkem fain, problém jsem měl spíš s Gerem, který mi do těhle rolí prostě nikdy sedět nebude. Celkově průměrný akční thriller, který by ale v rukou schopnějšího tvůrce mohl být o třídu lepší. Jdu shánět originál. 6/10 ()

Corpsegrinder

Chvilku jsem si musel zvykat na to že Richardek zde hraje drsoně prsoně ale nakonec jsem to skousnul protože hlavní postavou je samozřejmě hlavně Brusinka který jdou záporný role velice slušně. Oscara bych rovnou hodil Jacku Blackovi protože každá scéna s nim byla naprosto šílená a hlavně ta poslední kde jsem skoro brečel smíchy :)) Ostatně celý film je taková skrytá komedie, jen musíte mít cit pro hlášky jako MUČILI JSME HO DROGAMI ALE NEŽ STAČIL NĚCO ŘÍCT TAK UMŘEL. BOHUŽEL MĚL NEZJIŠTĚNOU SRDEČNÍ VADU :))) A každá scéna kde se potkaj Richie Rich a Bruce a otočej se na sebe za doprovodu chorálu tak to mi naskakovala úplně husí kůže. ()

bloodline

Bruce Willis ako stelesnenie Šakala rovná sa trefa do čierneho. Herecké esá skladajú zaujímavý thrillerový sled a posúvajú šakalíkové šibalstvá nad chválitebné oznámkovanie. Žiaľbohu, scenár na úrovni vreckového zlodeja a réžia zaostávajúca aj za lúpežným prepadnutím so štrimpflou na hlave nakopili priveľa školáckych chýb do ultraprofesionálneho životopisu zabijaka, aký navonok odprezentovali. Napriek tomu z obľúbeného regála filmov The Jackal nevypadol, aj keď už nie je pre mňa tým dychberúcim zážitkom ako za čias tínedžerskej pochabosti. ()

aquiver

Při komparaci a pohledu na zbytečnost tohoto remaku Zinnemannova originálu z roku 1973 je možné tento film sice odsoudit, neboť má scénáristické díry a pár (asi nechtěně) směšných scén, na druhou stranu jde především o divácký a dospělý film, který má řemeslné kvality a inteligenci stejné jako průměrná Bondovka. Oproti režisérovým dřívějším snímkům jde o kvalitativní pokles. 60 % ()

jasiska

Neviem, či to autori mysleli ako remake, alebo sa len inšpirovali, každopádne výsledok za veľa nestojí. Tri hviezdy dávam len za scénu s testovaním zbrane a prevleky Brucea Willisa. Bojovník IRA a Rusi z toho urobili už len zbytočný guláš. A netuším, kto si myslel, že premakané prechody európskych hraníc môže nahradiť plavbou cez jazero... ()

Haymar

Rozčilujou mě tyhlety filmy, kde dokonalý, neomylný, bezemotivní zabiják na konci všechno zvrtá a naopak klaďas, který působí v první půlce filmu jako Lojzík z Horní-Dolní, aby se z něj v té druhé půlce rázem stal neomylný génius, co všechno ví, všechno zná - a ten zbytek si bleskurychle domyslí - Zlo porazí a všichni budou žít šťastně až do smrti... ()

Foxhound#1

Kdo nemá rád Jacka Blacka, bude tento film uctívat. Ke srovnání s původním francouzským filmem, v principu jsou na jedno téma - antentát na vysokého představitele, který spáchá nájemný vrah s téměř dokonalými mimikry. Tím to ale končí, tempo filmu hraje ve prospěch amíků, francouzský originál je až příliš natažený a chvílemi nudný, ale i tak je výborný. A pak ty drobné rozdíly ... zatímco francouzský Šakal má důmyslnou odstřelovací pušku kterou rozebere na prvočinitele a nikdo nic nepozná, Willis netroškaří a rovnou si pořídí letecký kanon na dálkové ovládání s takovou kadencí, že ani nemusí pořádně mířit. Ale jo, ve finále si člověk tento film užije i přes znalost původního francouzského filmu. ()

Hanes88

Co se mi na tomhle filmu hlavně líbilo, byly výkony jak Bruce Willise tak i Richarda Gera. Jinak je to akční oddychovka, která se mi celkem líbila. 65%. ()

Prochy38

Parádní thriller s výborným obsazením. Má to dobrý příběh, fajně to odsýpe a fakt se na to dívat dá. Mně se to líbilo a rád si to kdykoliv připomenu. B. Willis často záporáky nehraje, ale tady byl dokonalý. ()

Itar

Rozhodně mnohem víc na efekt, než původní Šakal, přesto hollywoodsky povedený thriller, kterému dominuje především Bruce Willis v roli známého zabijáka. Proč ne... ()

Paldiny

Šakal rozumu príliš nepobral. Rovnako napätia, akcie a logiky (neschopnejšiu FBI, čo skáče ako vypožičaný trestanec šteká, aby ste pohľadali). Lenže má vo svojich radách dve esá, spomínaného trestanca Richarda Gere na strane správnych a prefíkaného grázla Bruce Willisa s prelivom na 20 spôsobov. Ten ide po krku niekomu, koho netreba dopredu menovať a využíva pri tom rôzne prestrojenia, metódy, ľudí. Najluxusnejšia scéna jednoznačne s testovaním poľskej pušky, kde sa Jack Blackovi dostalo čo preto a kvôli ktorej som si film po rokoch pripomenul. Je zároveň jedinou pasážou, ktorá utkvie v pamäti a aká sa vymyká z priemeru, teda okrem spomínaných pánov, ktorých stretnutie by si zaslúžilo lepší film. ()

Yardie

Takový průměrný akční thriller s ne moc akčními scénami, spíše tedy takový ukecaný film. Ale vůbec to nevadí, spíše naopak. Nevím proč, ale do filmu by mi více sedělo prohození hlavních hrdinů, protože rozhodně jako šakal vypadá více prošedivělý Gere. Ale budiž... Stačí se na to mrknout jednou a je to. Na odreagování po těžkém dni v práci ideální, moc přemýšlet se u toho nemusí. Howgh! ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)